6 хитрощів, завдяки яким шия ніколи не видасть ваш вік

Шия старіє в першу чергу. Це факт. Шкіра тут тонша, ніж на інших частинах тіла, і містить менше сальних залоз, тому вона швидко втрачає пружність і еластичність. На щастя, з віковими змінами можна боротися, причому дуже ефективно.

Тутка зібрав для вас популярні поради, які допоможуть запобігти старінню і довше зберегти шкіру шиї молодою.

1. Регулярно зволожуйте шкіру

На перший погляд, це здається очевидним, але багато хто чомусь забуває про те, що шию, як і обличчя, потрібно регулярно зволожувати. Не обов’язково купувати спеціальний засіб, з цим завданням чудово впорається крем для обличчя. А ось наносити його потрібно правильно: плавними рухами знизу вгору.

Незайвими будуть і інші косметичні процедури, які ми звикли проробляти з обличчям. Наприклад, шкіра шиї також потребує регулярного лущення. Варто, однак, мати на увазі, що для цього краще вибрати делікатні засоби. Наприклад, ви можете використовувати в якості скрабу суміш вівсяних пластівців з йогуртом. Це допоможе видалити омертвілі клітини і разом з тим не пошкодити ніжну шкіру шиї.

2. Відмовтеся від масивних прикрас

Важкі намиста і кулони розтягують ніжну шкіру шиї, тому їх краще одягати тільки в особливих випадках. З цієї ж причини варто відмовитися від синтетичних водолазок з тісним коміром.

3. Введіть в свій раціон продукти, багаті вітаміном C і жирними кислотами

Вітамін C сприяє виробленню колагену, який, у свою чергу, забезпечує пружність і еластичність шкіри. Тому в свій раціон бажано ввести побільше цитрусових, томатів і ягід. Корисними будуть і продукти, що містять жирні кислоти омега-3 і омега-6: оливкова олія, жирна риба, горіхи, авокадо. Вони допомагають зволожувати шкіру «зсередини», та і в цілому незамінні для здоров’я.

4. Не перестарайтеся з парфумами

В парфумах і туалетних водах міститься спирт і всілякі запахи, які сушать шкіру і тим самим знижують її еластичність. Якщо ви звикли оновлювати парфум впродовж дня, краще наносіть його тільки на зап’ястя.

5. Слідкуйте за поставою

По-перше, неправильна постава може стати причиною виникнення болів в шиї і головних болів. По-друге, з-за постійно зігнутої голови на шиї з’являються зморшки, «розгладити» які згодом буде вкрай складно.

Ще один ворог красивої шиї (і гарної постави теж) — мобільний телефон. Багато тримають його нижче рівня очей, коли читають або дивляться щось з екрану, що теж сприяє виникненню складок на шиї. Так що вище ніс!

6. Робіть зарядку

Існує безліч вправ для підтримки м’язів шиї та нижньої частини обличчя в тонусі. Ось приклади деяких з них.

  • Порухайте нижню щелепу вперед-назад.

  • Витягніть губи трубочкою (у формі букви «О») і потримайте так протягом 5 секунд. Повторіть кілька разів. Потім виконайте те ж саме, вимовляючи звук «І».

  • Сядьте прямо, покладіть праву долоню на чоло. З силою натисніть чолом на долоню, не нахиляючи голову. Утримуйте цю позицію 10 секунд.

  • Сядьте прямо, покладіть руки за голову і натисніть на них потилицею, не нахиляючи голову назад. Утримуйте цю позицію 10 секунд.

  • Сядьте прямо. Нахиліть голову назад і відкрийте рот. Спробуйте дістати нижньою губою до верхньої, не стуляючи при цьому зуби. Повторіть кілька разів.

Для досягнення кращого результату подібні вправи варто повторювати 1-2 рази в день. До речі, звичайна зарядка теж допоможе підтримувати шию в тонусі, оскільки регулярні фізичні вправи покращують кровообіг і насичення шкіри киснем, роблячи її більш пружною і еластичною.

За матеріалами