Експерт з етикету розповіла, яких простих правил треба дотримуватися, щоб виглядати як принцеса

Дружини спадкоємців британського трону, Кетрін і Меган, підкорили увесь світ своєю чарівливістю. Недивно, що з’явилося безліч курсів королівського етикету, де вчать сидіти, триматися на публіці, зустрічати гостей, користуватися приборами так само, як герцогині. Міка Майєр, британський фахівець з етикету, яка працювала з членами королівської сім’ї, розповіла про те, яких правил потрібно дотримуватися, щоб виглядати як істинна леді.

Тутка вивчив поради Мікі Майєр і готовий поділитися зі своїми читачами тими з них, які варто взяти на озброєння.

1. Правильно сидіти – ціле мистецтво

Цікаве
Loading...

Істинну принцесу (так само як і герцогиню) видно за тим, як вона сидить. Сидіти, поклавши ногу на ногу, жінкам – членам королівської сім’ї заборонено по протоколу.

Проте ця поза іноді використовується на неофіційних заходах і не у присутності королеви Єлизавети II. Головне – щоб нога, яка виявляється згори, не хиталася вільно в повітрі, а була щільно притиснута до іншої ноги.

Міка Майєр переконана, що навчитися правильно сидіти повинні не лише герцогині і принцеси, але і кожна вихована жінка. Існують 2 основні пози: поза герцогині і “кембриджський хрест”.

У першому випадку необхідно сісти рівно і не спиратися ліктем на спинку крісла, підборіддя має бути паралельним до підлоги, ноги треба нахилити в один бік, при цьому коліна і кісточки тримати разом. Щоб сісти в позу “кембриджський хрест”, необхідно схрестити ноги, поставивши одну ногу за іншу і злегка нахиливши коліна. Додатковий бонус: обидві пози візуально подовжують ноги.

2. Тримайте клатч обома руками

На заходах герцогиня тримає клатч обома руками. Якщо необхідно звільнити руку для рукостискання, то вона тримає його однією рукою. У випадку, якщо їй потрібно сісти, вона не кладе його на стіл або на землю, а розміщує між своєю спиною і спинкою стільця, в окремому випадку може покласти на коліна. Також вінценосні особи ніколи не беруть клатч під пахву.

3. Готуйтеся до зустрічі з гостями заздалегідь

Якщо у вас запланована вечірка, то не змушуйте своїх гостей чекати. Встановіть і прикрасьте банкетний стіл за день до події і спробуйте все, що можна, приготувати заздалегідь.

4. Повідомляйте, коли закінчиться ваша вечірка

Якщо ви хочете влаштувати вечірку, як герцогиня Кембриджська, то важливо розіслати запрошення, нехай навіть електронною поштою. Міка Майєр розповіла, що Кейт Міддлтон використовує веб-сайт, за допомогою якого відправляє своїм гостям елегантні онлайн-запрошення і листівки. Ще один важливий момент: в запрошеннях завжди вказаний час закінчення заходу, щоб дорогі гості не зловживали гостинністю і розуміли, що ви не готові гуляти безперервно усю ніч.

5. Вітайте своїх гостей поцілунком і рукостисканням

Друзів і близьких знайомих члени королівської сім’ї вітають поцілунком в щоку, торкаючись спочатку до правої щоки, а потім до лівої. На офіційних прийомах і з незнайомими людьми вони вітаються впевненим рукостисканням. А при відвідуванні інших країн герцогині наслідують місцеві традиції (наприклад, вітають зіткненням носом до носа новозеландських маорі).

6. Представте одне одному якомога більше людей настільки швидко, наскільки це можливо

Ваше завдання як хазяйки – поговорити з кожним з ваших гостей і переконатися, що вони почувають себе комфортно. Допоможіть гостям знайти загальні точки зіткнення. Усі представлення мають бути зроблені до початку обіду.

7. Відкусіть 3 шматочки, потім зупиніться

Герцогині завжди кладуть прибори, спробувавши страву 3, максимум 4 рази за підхід. Також усім членам королівської сім’ї заборонено починати обід до Єлизавети II. Крім того, необхідно стежити за тим, з якою швидкістю їсть королева, тому що як тільки вона закінчить трапезу, усі інші теж повинні відкласти прибори. Це правило працює як на державних банкетах, так і під час приватних чаювань.

8. Правильно тримайте чашки з кавою і з чаєм

Етикет пропонує по-різному тримати чашки з чаєм і кавою. Чашку з чаєм тримають, стискаючи великий і вказівний пальці разом, а середній палець кладуть під ручку (як на фото). Якщо ж йдеться про каву, то вказівний палець потрібно пропустити через ручку чашки.

9. Тримайте вбиральню в ідеальному порядку

Не оголошуйте вголос, якщо вам необхідно відлучитися до дамської кімнати. Просто вибачтеся, встаючи з-за столу, і покладіть серветку біля своєї тарілки.

Тримайте вбиральню в ідеальному порядку: там завжди мають бути мило, крем для рук, а також декілька свіжих рушників, щоб ними могли скористатися ваші гості. А ось тримати в туалетній кімнаті матеріали для читання і ароматичні свічки негігієнічно. І не забувайте, що рулон туалетного паперу має бути розміщений на кронштейні так, щоб кінець паперу був згори рулону, а не внизу.

10. Будьте добрими до тих, хто вас оточує

Наявність етикету, як у герцогині, означає бути добрими, дбайливими, шанобливими і люб’язними до оточення. “Думайте в першу чергу про інших і сійте добро навколо себе, як конфеті”, – говорить Міка Майєр.

Бонус: як навчитися робити витончений кніксен перед королевою і водночас сформувати королівську поставу

На фото – фахівець і тренер з етикету Міка Майєр.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Back to top button
Close