in , ,

Красиві, але самотні: чому так буває?

Тутка любить зачитуватися невигаданими історіями психологів, котрі діляться своїм професійним та життєвим досвідом. Нині в рамках нашого фокусу психологиня розповість про цікавий феномен постійного “апґрейду” чи “вдосконалення” зовнішності. До нього особливо вдаються жінки, та він не завжди працює.

Чому так буває і що з цим робити? Чому красиве тіло й привабливе личко не притягують чоловіків, як магніт? Сподіваємося, сьогодні деякі питання суттєво проясняться.

Одна мила 22-річна дівчинка пішла колоти собі ботокс у вигадані зморшки на чолі. Косметолог їй сказала – треба профілактично. А я сказала: «А це що за маячня?!!» (мені можна так казати, якщо я не на роботі). Профілактично, кажу, можна ще селезінку собі вирізати й апендикс видалити. Ще рекомендую профілактично вставити скляне око, дуже добре допомагає від глаукоми та катаракти в старості.

Ну, зі слівцями я дещо переборщила, каюся.

А дівчинка, струснувши кучерями, розридалася і сказала, що вона і скляне око ладна вставити, лише щоб знайти своє кохання й не бути самотньою. Тому що самотньою бути поганооооо і здається, що ніхто тебе не покохає, ніхто й ніколи. Особливо з цим страшним зморшкуватим чолом, та й взагалі… з цими огидними стегнами, носом, вухами, грудьми та жиром.

І я, знаєте, згадала себе у 22 роки й підтверджую, що так воно все й є.

Але за ці роки в мене накопичився певний досвід, і все, виявляється, стало трошки іншим.

Отже, мої три горішки для Попелюшки.

У світі живе величезна й вічна ілюзія, що для того, щоб «знайти свою любов», треба щось швиденько з собою зробити. Або якось мило виглядати. Ілюзія ця, повторюю, вічна, я навіть не сподіваюся тут когось переконати. Шлях Попелюшки – зараз переодягнуся, зараз накачаю губи й сідниці, зараз зроблю собі груди, й бігом на бал, а там принц, і далі все як в тумані.

Але правда в тому, що в партнерстві це все не має майже ніякого значення. В гарному довготерміновому партнерстві. А навіщо нам погане?

Ок, а що має значення?

Відповім: важливий певний набір якостей, які абсолютно точно корелюють з тим, наскільки легко нам знайти партнера. І ці якості будуть проявлятися в усьому, і в тому, як ми чистимо зуби, і в тому, як ми займаємося спортом, коханням або вищою математикою.

Які партнери всім подобаються і їх всі хочуть? Сильні. Не стільки фізично, скільки душевно. Послідовні та надійні

Не ті, які завжди «на позитиві», котрі не скажуть на будь-що: «Дурня, я впораюся», а ті, яких дурня вибиває з колії ненадовго. Вони чесно впадуть у відчай, а потім пошукають-пошукають та й знайдуть всередині якусь опору. Програв – ну ок, спробуємо ще раз, на роботі проблеми – ок, треба прямо поговорити з керівником і все з’ясувати, з дітьми важко – ну на те вони й діти, зараз складемо план і будемо діяти за планом.

Сильні люди можуть сказати: «Ох, якою ж я була дурною» і «Вибач, схоже, я вчинив неправильно», хоча їм ці слова вимовляти гидко й принизливо. Як будь-яка нормальна людина. І сильні люди знайдуть силу їх сказати.

Сильні люди вміють непогано справлятися зі своїми тривогами, і саме тому поряд з ними спокійно іншій людині. За нинішніх тривожних і метушливих часів це відчуття – безцінне. До речі, уміння справлятися з тривогою абсолютно точно тренується, це не те, що чудесним чином дарується феями при народженні.

Взагалі, вже цієї риси б вистачило, але є й кілька інших.

Яскравий розум

По-справжньому творчі, красиві люди, які вміють приймати швидкі рішення ніколи не бувають одинокі. І приваблює в них саме унікальний розум. Чи в чоловікові, чи в жінці. Вміння грати словами, складати та розповідати історії, тонко жартувати, створювати будь-що нове: проєкти, плани, теорії та теореми, нові страви з нічого, сценарії дитячих свят, нові бізнеси й так далі – все це магнетично приваблює інших людей. Як ми знаємо, людей талановитих, навіть огидних в побуті, партнери зазвичай терплять, — заради чого? А заради оцього самого.

Чи можна таке розвивати? Ну, до певної, до певної міри, скажу я.

Але тут цікаве інше: люди, особливо жінки, що мають цю безцінну з точки зору партнерів якість, схильні її знецінювати. Вважати, що в цьому немає нічого особливого, а в сімейному житті вона тільки заважає. Що розум треба приховувати, «нехай чоловік відчуває себе розумним», і варити борщі, «нехай чоловік відчуває себе сильним». І нібито розумних жінок бояться.

Я не знаю, чи додається сил від борщів, але в результаті жінка витрачає купу сил на те, щоб заховати творчий розум, свою еволюційну перевагу, і з ранку до ночі носить маску «доброї жінки», навіть не здогадуючись, що діамант не сховаєш, всім все видно, і як раз за це її й люблять. А не за борщі. І від маски тільки зайва втома, ніби ти носиш мішок з цементом.

Якщо у вас хоч щось виходить, просто робіть це частіше і дайте іншим людям шанс це побачити.

Ну і третє – це, звісно, вміння піклуватися. Про себе і про інших

Піклуватися – це не постійно задовольняти всі бажання партнера, а просто бачити іншу людину як окрему особистість і дивитися на неї з цікавістю, без роздратування. Це на словах легко, а насправді дуже важко. Вміння бачити іншу людину – такий бонус, що я вам і не передам. Навіть якщо наша турбота про інших іноді незручна, іноді завелика, іноді взагалі не туди, типу «пива не було, але я купив печива» – будь-які, найбільш криві спроби піклуватися про інше нам зарахують.

Тому що у світі повно людей, які примудряються прожити життя, просто не помічаючи іншої людини. Такі люди щиро вважають, що всі думають і відчувають, як вони (а насправді ні), якщо що добре їм, те буде добре й іншим (знову ні), і що всі на світі хочуть одного й того ж (і знову ні). І у них набагато більше шансів прожити вік на самоті, тому що в реальному житті ці помилки дорого коштують.

Вміння піклуватися про всіх, починаючи з себе, теж прекрасно розвивається. Повірте мені.

Разом ми маємо тріаду, в якій одна риса або є, або ні, зате решта дві прекрасно розвиваються. І ці останні вже створюють чарівну комбінацію.

Зауважте, я ані слова не промовила про красу, ботокс і «жінка мусить виглядати» або «чоловік повинен забезпечувати».

Але найголовніше, ще раз.

Якщо у вас є щось добре, покажіть це іншим. Ну хоч крапельку, краєчок.

Не чекайте, що інші прийдуть у ваш куточок, де ви від них ховаєтеся зі своїми скарбами. І розглянуть вас, і винесуть на руках зі сховку – прямо на трон.

Вилазьте, знайомтеся, спілкуйтеся.

Помиляйтеся, знову помиляйтеся і ще помиляйтеся, придивляйтеся до людей, напрацьовуйте досвід.
Дивіться на інших, і нехай дивляться на вас. Ви – прекрасні.

І ніякого ботоксу у 22 роки вам не треба.

Чудові слова, як гадаєте?

Сподобалось?

Безлад в голові — злидні вдома

20 осіб, які у своєму житті припустилися найбільшої помилки