Причини “полуничних ніг” і як з ними боротися

В багатьох людей пори забиваються і шкіра червоніє не тільки на обличчі, але й на ногах. Це явище називають “полуничні ноги” через почервонілу шкіру та маленькі чорні цятки, які нагадують крапки на ягоді. Останні ж — це волосяні фолікули та збільшені пори, в яких містяться підшкірний жир, мікроби й відмерла шкіра. Вони відкриваються під час бриття, повітря вступає в контакт з олійкою і утворюється бруд.

“Полуничні ніжки” — це не болісне явище, та однозначно людині з ними незручно. Тутка провів розвідку і з’ясував, що їх спричиняє та як з ними боротися.

Гоління

Попри те, що полуничні ніжки вважаються генетичною схильністю і більшою мірою вражають людей, у яких волосся тонке від природи, гоління — найперша їх причина. Гоління без пінки для гоління або старою бритвою призводить до подразнення шкіри. У відповідь на це шкіра довкола фолікули червоніє, виникають чорні пори.

Фолікуліт

Фолікуліт — стан шкіри, коли фолікули запалюються. Форм у нього дуже багато, і завершується він полуничними ніжками, а ще призводить до проблеми врослого волосся.

Суха шкіра

Якщо сама по собі пересушена шкіра не спричиняє полуничні ніжки, та робить шкірний покрив вразливим до порізів бритвою та подразнень. А ще на сухій шкірі чорні цятки стають більш виразними. Тож і виникають полуничні ніжки частіше там, де шкірі бракує зволоження.

Фолікулярний кератоз або гусяча шкіра

Дуже поширений стан шкіри, за якого на верхньому шарі шкіри утворюються сухі загрубіння й цятки, особливо на колінах, верхній частині стегон, литок тощо. Закупорюється волосяний фолікул, а це призводить вже до полуничних ніжок. Гусяча шкіра схильна з’являтися, коли шкіра пересушена та у мешканців тих куточків землі, де вологість низька або в тих, хто часто плаває в басейнах.

Як вилікувати полуничні ніжки

Правильно голитися

Перед бриттям змочіть шкіру ніг, а потім наносьте пінку чи гель для гоління. Ополіскуйте шкіру ніг після кожного проходження бритвою, переконайтеся, що бритва достатньо гостра, щоб уникнути подразнення шкіри. Обов’язково голіть ноги за ростом волосся, щоб попередити забиття пор та “полуничні ніжки”.

Регулярно проводьте відлущувальний масаж

Він забирає відмерлу шкіру та полегшує ріст волосся, запобігає вростанню волосся й виникнення “полуничних ніжок”.

Професійна допомога

Якщо домашні засоби не дієві, зверніться до косметолога, а він вже проведе вам лазерну терапію та інші процедури. До прикладу, електроліз — за допомогою електрики попереджується вростання волосся, усувається ефект полуничних ніжок. Лазерна терапія корисна тим, що відкриває багато закупорених фолікулів одночасно.

А ви помічали у себе полуничні ніжки? Знаєте, як з ними боротися?

Джерело