Типи фігури: що наш силует говорить про нас?

Як пояснити, що, займаючись в тренажерному залі, дотримуючись однакової дієти, хтось худне швидко, а інший не може скинути ні граму? Винуватці цієї різниці – генетика і гормони. Але схуднути може кожен: досить визначити свій тип і слухати порад нутриціоністів і тренера Барбари Шмідт.

У кожної жінки одна з чотирьох залоз внутрішньої секреції від природи активніша за інших, що впливає на обмін речовин і, отже, відбивається на зовнішності. Через це жіночі фігури умовно поділяються на чотири типи.

Класифікація не абсолютна – гормональний фон занадто складний, але якщо придивитися, в кожній можна вгадати переважання одного з типів.

СУХОРЛЯВИЙ ТИП – ДОМІНУЮТЬ НАДНИРНИКИ

Ознаки. Верхня частина тіла більша за нижню. Широкі плечі, виражені груди, маленькі сідниці, сильні руки і ноги. Пружна від природи шкіра, немає схильності до целюліту. Повніють, починаючи з ділянки грудей, рук, живота. Легко нарощують м’язову масу.

Психологічний портрет. Лідери, швидко приймають рішення, не люблять отримувати порад та завжди беруть відповідальність на себе. Не знають міри ні в чому: ні в роботі, ні в спорті, ні в їжі.

Переваги. Виглядають стрункими, навіть якщо схильні до огрядності. А також – відсутність целюліту і пружна шкіра.

Недоліки. При надмірній вазі сухорлявий силует набуває «бійцівських» рис: з’являється досить потужний верх при дуже вузьких стегнах і короткій шиї.

Харчування. Оптимальна вегетаріанська дієта. Не рекомендуються вершки, вершкове масло, різні соуси і шоколад.

Самоконтроль. Необхідно періодично відволікатися від турбот і насолоджуватися такими простими речами, як шелестіння листя чи шум дощу.

Фітнес. Адреналін, що виробляється залозами, вимагає постійної активності. Оптимальні біг, аеробіка, гірські лижі. Але найкраще підтримає форму плавання, що дозволяє формувати тіло, не накачуючи м’язів.

ВИТОНЧЕНИЙ ТИП – ДОМІНУЄ ГІПОФІЗ

Ознаки. Тіло підлітка з вузькими стегнами, без вираженої талії. Маленькі руки і невеликі ноги, велика голова. Стегна досить вузькі, талія довга, сідниці маленькі та круглі. Насилу набирають у вазі, в першу чергу гладшають в ділянці живота.

Психологічний портрет. Інтровертні, схильні до мистецтва і наук, часто замкнуті, але не через озлобленість, а через самодостатність. Іноді так глибоко занурюються в світ думок, що забувають про наявні потреби не лиш ближніх, але і свого тіла.

Переваги. Завдяки рівномірному розподілу жиру довго виглядають стрункими. Але і будучи худими, не справляють враження худих або кістлявих.

Недоліки. Коли повніють, розпливаються в талії. Слабка лімфатична система – причина набряків і пухкості шкіри.

Харчування. Рекомендується менше вуглеводів і більше білка. Чудово засвоюють овочі, продукти з борошна грубого помелу і прянощі. Краще обмежити молоко, солодощі, здобу, сирі продукти. Травлення чутливе до біоритмів, сніданок повинен бути ситним, вечеря мінімальною.

Самоконтроль. Чутливі до нюансів, до навколишніх запахів, звуків, відтінків. Вдома повинно бути більше квітів, ароматичних свічок і саше.

Фітнес. Силовий тренінг допоможе надати рельєфність, прибрати живіт, підкреслити талію і перемкне занурених у себе витончених жінок «з голови в тіло».

ТВОРЧИЙ ТИП – ДОМІНУЄ ЩИТОВИДНА ЗАЛОЗА

Ознаки. Фігура «пісочний годинник». Повніти починають з живота і стегон, а кінцівки залишаються тонкими навіть при надмірній вазі.

Психологічний портрет. Веселі, активні фантазерки, не лізуть за словом в кишеню, легко зачаровують співрозмовника.

Переваги. Якщо жінка творчого типу не схильна до повноти, її силует буде практично ідеальним (90-60-90).

Недоліки. Слабкі місця – мускулатура (вони важко нарощують м’язи) і дуже крихкі кістки. Шкіра тонка, суха, може втрачати тонус. Також спостерігається схильність до целюліту.

Харчування. Зелені овочі: салат, щавель, броколі, цибуля, зелена квасоля зарядять енергією і виведуть токсини. Необхідні також нежирні тваринні білки з молочними продуктами. Фрукти, хліб, алкоголь, кофеїн і цукор не потрібні.

Самоконтроль. Їх енергетичній системі потрібен постійний «підігрів». Гарячий душ або лазня допоможуть стабілізувати кровообіг, знімуть відчуття тривоги і послаблять в кінці дня.

Фітнес. Найкращими видами спорту стануть групові, вуличні та танцювальні. Творчі жінки – потенційні «сови», тому для ефективності тренуватися треба в другій половині дня.

АПЕТИТНИЙ ТИП – ДОМІНУЮТЬ ЯЄЧНИКИ

Ознаки. Класичне жіноче тіло з вузькою верхньою частиною, округлими стегнами і сідницями, з яких воно і починає набирати вагу.

Психологічний портрет. Турботливі, співчутливі та вразливі. Швидко і легко сходяться з довколишніми людьми, інтуїтивно відчуваючи їх прагнення. Сповільнений обмін речовин спричиняє зовнішню загальмованість, яка оманлива і приховує внутрішню бурю емоцій.

Переваги. Навіть сильно погладшавши, апетитна жінка не «запливе» в талії, а живіт з’явиться насамкінець.

Недоліки. Велика схильність до зайвої ваги і целюліту. З юності справляють враження «пишечок», а не тендітних і сухорлявих. Більшість сильно гладшає під час вагітності.

Харчування. Фрукти допоможуть стабілізувати обмін речовин. Корисні всі види овочів, особливо броколі та соя, нежирні білки. Можна забути про вершки, масло, соуси, шоколад, булочки і макарони. Погано засвоюються оцет і лимонний сік. Вранці травна система працює мляво, тому сніданок можна пропустити. Відчуття голоду максимальне в період з 17 до 22 годин.

Самоконтроль. Життєво необхідне спілкування. Самотність згубна для них, так само як і контакт з агресивними людьми. Вивести негативну енергію допоможе дихальна гімнастика і йога.

Фітнес. Через уповільнений обмін речовин необхідно виконувати якомога більше вправ на витривалість. При заняттях спортом важливо бути на ногах, тому плавання в чистому вигляді їм не підійде. Найкращий час для тренувань – ранній ранок і друга половина дня.

За матеріалами