Вчимося правильно поводитися в гінеколога: 11 важливих моментів

Кожна жінка, яка стежить за своїм здоров’ям, знає, що хоча б раз у рік, а то і частіше, треба відвідувати гінеколога. Попри це, більшість панянок цього обов’язку бояться, як чорт ладану, й всілякими способами відтягують дату та час такого важливого огляду.

Тутка розповість, як правильно поводитися у гінеколога та чого категорично не варто робити. І, сподіваємося, ви більше не будете боятися оглядів у цього спеціаліста.

1. Користуватися гаджетами під час огляду

Така поведінка дещо неприпустима й навіть недоречна: навіщо тоді йти до лікаря, якщо просто хочеться повисіти в телефоні? Така поведінка вказує на некультурність дівчини чи жінки та заважає лікарю працювати. Не варто відволікатися на телефонні розмови, щоб гінеколог міг правильно вас оглянути та оцінити стан організму.

2. Не відвідувати лікаря під час місячних

Ще кілька років тому менструація була перешкодою для повноцінної консультації лікаря. Але сучасні методи досліджень дають змогу проводити діагностику навіть під час «цих днів»: виділення ніяк не вплинуть на результат аналізів. Лікарів не збентежить кров, тому невелику незручність можете відчути лише ви.

Якщо все ж сумніваєтеся, чи варто йти на прийом, зв’яжіться зі своїм гінекологом і поясніть ситуацію. До речі, в деяких випадках відвідати лікаря в період місячних навіть корисно: наприклад, якщо ви виявили новий симптом під час критичних днів чи хочете встановити внутрішньоматкові контрацептиви.

3. Відвідувати лікаря з родичами

На жаль, такі родинні візити найбільше можуть заважати саме лікарю. Батьки, дідусі та бабусі, інші родичі дівчини чи жінки йдуть з нею до гінеколога з різних причин: дуже хочуть дитину/онучка/племінника, одні хочуть підтримати, інші – не довіряють самій панянці. Не нам їх судити, але гінеколог – річ дуже особиста. Тому варто приходити до лікаря самим.

4. Хвилюватися про відсутність депіляції

Переживання про красу недоречні в кабінеті гінеколога: наявність або відсутність волосся в інтимній зоні ніяк не впливає на репродуктивне здоров’я і результат огляду. Лікарі зізнаються, що пацієнтки часто вибачаються за, за їхніми словами, «неналежний» зовнішній вигляд. І даремно: прийом триває близько 10 хвилин, а гінекологу важливе виключно ваше самопочуття.

5. Не йти на прийом до гінеколога-чоловіка

Жінки зізнаються: соромляться ходити до гінекологів чоловічого роду. І дуже марно: гінекологи-чоловіки зазвичай дуже уважні та делікатні під час огляду, тому хвилюватися причин немає. Найчастіше жінки обирають жінок-спеціалістів, тому що внутрішньо симпатизують особам однієї статі, а чоловіків уникають через попередній гіркий досвід чи через свої неправильні переконання.

6. Не розповідати про симптоми, не пов’язані з гінекологією

Гінекологам, як і іншим лікарям, важливо бачити загальну картину: іноді, на перший погляд, не пов’язані симптоми можуть впливати на правильність встановлення діагнозу. Головні болі, висипання на шкірі, підвищений тиск або щось ще – не замовчуйте цих ознак. Якщо вони не стосуються безпосередньо профілю лікаря, але викликають у того побоювання, вас спрямують до потрібного фахівця.

7. Користуватися засобами з парфумованими ароматами

Не варто надто зловживати засобами для гігієни, аджеж при огляді лікарю важливо правильно оцінити стан інтимної зони. Для цього він бере до уваги колір та запах виділень, а засоби для гігієни з надмірними ароматами можуть йому в цьому перешкодити. Саме так лікарю буде важко поставити правильний діагноз.

Перед відвідинами гінеколога скористайтесь звичайним дитячим милом із теплою водою. І не надто захоплюйтесь засобами для інтимної гігієни: вони можуть викликати подразнення, сухість та навіть змінити природний рівень pH.

8. Не пам’ятати, які препарати приймали

Лікар все одно візьме мазок і виявить проблему або її відсутність. Ця логіка є хибною: режим прийому таблеток може впливати на те, що призначить гінеколог. Деякі ліки можуть бути несумісними, інші потрібно приймати впродовж тривалого часу. Тому повідомляйте медичному працівнику про всі ліки, які використовуєте, та їх дозуваннях.

9. Плутати профіль лікарів

Якщо пацієнтки не дуже обізнані з профілями лікарів, то замість уролога чимдуж побіжать до гінеколога. Кожен лікар зможе це підтвердити. Якщо сумніваєтесь, до якого фахівця звернутися, запитайте у свого терапевта чи домашнього лікаря. Він допоможе не помилитися і зекономити час.

10. Приховувати важливу інформацію

Іноді на прийомі нам не хочеться розмовляти про особисте: кількість партнерів, факт аборту, вік, в якому почали статеве життя та інших «незручні» подробиці. Але вони важливі для лікаря: наприклад, якщо дівчина почала статеве життя до 18 років, вона може бути більш сприйнятливою до вірусу папіломи людини. Відсутність такої інформації у лікаря може стати причиною неправильного лікування та підірвати здоров’я.

11. Скасувати спостереження за циклом

Вести календар місячних важливо не тільки тим, хто хоче зачати дитину. Все просто: регулярні менструації – один з критеріїв здоров’я. Постійно збивати ритм може бути сигналом проблем з гормонами, стресу або захворювання органів, не пов’язаних з репродуктивною системою безпосередньо.

Яких з цих помилок припускаєтесь ви? Чи є серед нашої читацької аудиторії гінекологи? Чим можете доповнити наш переліків?