in , ,

Як з донечки виховати щасливу жінку?

Тутку сьогодні зацікавила тема гендерного виховання — яке воно? Чи є суттєві відмінності у вихованні синів і дочок? Однозначно є, та найперше обох треба виховати щасливими людьми. Зараз розповімо, як зробити такими дочок.

Звісно, хлопчиків виховують сміливими, мотивують до хоробрості й вміння стати справжніми захисниками, а дівчаток просто люблять і оберігають вже за те, що вони є.

Щасливу дівчинку виховують з дитинства

Які методи й підходи обрати, щоб гармонійно розвинути малу дівчинку у дорослу і щасливу жінку? Це треба робити ще змалку. Якщо для хлопчика важливо стати успішним, то дівчинка зобов’язана стати справжньою Жінкою, відчувати себе коханою і змогти обрати собі гідного чоловіка та батька своїх майбутніх дітей.

Розглянемо різні вікові періоди та які виховні прийоми корисно в цей час застосувати.

 • Період до 1 року

Як для хлопчиків, так і для дівчаток цього віку різниці у виховання немає. У цей період формується основа ставлення до світу та до себе. І мама має стати щедрим подателем всього, що дитина потребує: любові, ніжності, тепла та тактильних відчуттів.

 • Період 3-ох років

Дівчинка росте, і спостерігає розподіл ролей у сім’ї: ось — мама, а ось — тато. На неї дуже впливають стосунки між батьками і як родичі взаємодіють між собою.

Дочка вловлює найтонші висловлення почуттів мами до тата, і якщо дружина несвідомо не поважає чоловіка, дитина це одразу зрозуміє і запам’ятає. Тому жінці обов’язково треба контролювати свої слова і вчинки, бо дочка копіюватиме її поведінку в дорослому житті.

Якщо виховувати дівчинку, що вона сама повинна забезпечувати себе і не залежати від чоловіка, це може вплинути на її здатність в майбутньому створити міцну сім’ю.

 • Інша крайність — коли дитині вселяють думку, що вона має вдало вийти заміж. І що чоловік в усьому має її забезпечувати. Такий підхід теж дещо неправильний, адже жінці можна і треба працювати, звісно, не так багато, як чоловік, і підтримати та порадити вона теж має вміти.

 

 • З 3-4 років дитина починає звертати увагу на тата, прагне відчути його любов і підтримку, а тато своєю чергою буде старатися зробити все для своєї принцеси.
 • Та це лиш один бік медалі: для дочки важливе ставлення тата до мами. Саме з цієї моделі стосунків вона формуватиме свій прототип. Як тато ставиться до мами, так дівчинка буде ставитися до внутрішньої жінки, яка в ній формується і зростає.
 • Місія тата, а далі чоловіка — виховати та підтримувати щасливу жінку. Вона не має нічого нікому доводити й має просто бути щасливою.

 

 • Підлітковий вік

Будуємо довірливі стосунки з донечкою, відкриваємо для себе її світ.

 • Навчіть дитину готувати, прибирати, прати та сервірувати стіл, навчіть НЕ хатньої роботи, а мистецтва дбати й піклуватися. І робити це з любов’ю.
 • Ще допоможіть дівчинці навчитися правильно доглядати за своєю зовнішністю, піклуватися про себе. Це важливо для формування її самооцінки.
 • Для майбутньої жінки важливо сформувати відчуття прекрасного, навчити бажання і любові до чистоти, прищепити любов до заняття спорту, моди, музики та танців.

Допомагаємо дітям висловлювати свої емоції

 • Хлопчики й дівчатка — емоційні по-різному. Дівчатка більш експресивні, тому треба навчити їх проговорювати почуття, розповідати свої емоції, вчити не придушувати почуттів у собі.
 • Іноді варто дати дитині спокій, якщо вона цього просить чи їй це потрібно.

 

 • Дозвольте дитині самостійно обирати собі одяг, книги, інші хобі. Можливість дати вибір — дуже важливий для майбутнього життя.
 • Завжди кажіть своїй дитині: “Я тебе люблю”, особливо коли у неї формується характер.
 • Можна вчитися аналізувати почуття персонажів книг і фільмів і так робити висновки про бурливу людську натуру.

Внутрішня і зовнішня краса дитини теж має бути присутньою у вихованні. Розкажіть дочці, що ви любите її не лиш за зовнішню красу, але й за прекрасні риси її душі (назвіть які), навчіть донечку займатися спортом, гімнастикою та поясніть, що зовнішня краса випливає з краси душі.

Нехай кожна дівчинка і жінка вже сьогодні відчує себе щасливою!

З любов’ю, Ваш Тутка.

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел

Сподобалось?

12 неймовірних фільмів минулого року, які неможливо пропустити

Не дозволяй нікому вирішувати хто ти