in , ,

10 причин почати читати ще більше книг

Багато хто з нас є шанувальниками книг. Хтось віддає перевагу читати детективам, хтось — віршам. У будь-якому випадку, це корисно.

Тутка Тамка розповість про 10 причин, щоб читати більше книг.

Збільшується словниковий запас

При читанні різної літератури ми зустрічаємо такі слова, які не використовуємо в звичайному житті. Причому іноді зустрічаються настільки цікаві слова, значення яких ми і не знаємо зовсім. Іноді сенс такого слова стає зрозумілим з контексту, іноді — за допомогою словника. У будь-якому випадку, це слово ми запам’ятаємо. Таким чином, словниковий запас стає багатшим.

Спрощується спілкування

Багатьма дослідженнями підтверджувалося, що читаюча людина володіє більш розвиненими навичками оповідача. Це пояснюється тим, що читання допомагає правильно і чітко сформулювати думку. Плюс до всього, начитана людина завжди зможе підтримати тему невимушеної розмови.

Більше впевненості

Коли людина в чомусь добре розбирається, то вона відчуває себе набагато впевненіше в розмові на цю тему. Це справляє гарне враження на оточуючих людей, вони починають більш уважно слухати розповідь. Від цього ваша впевненість зросте ще більше, так як вами зацікавилися.

Знижується стрес

Проблема зі стресом в сучасному світі стоїть вкрай гостро. Побороти стрес можна за допомогою читання. Справа в тому, що ритм читання досить спокійний, що допомагає розслабити психіку і заспокоїтися. Найбільшим ефектом володіє читання перед сном.

Розвиток пам’яті і мислення

Під час читання кожен з нас намагається зрозуміти ситуацію в творі. Ми починаємо мислити, уявляти деталі сцен, шукати деякі рішення і т. д. Така мозкова діяльність є тренуванням для логічного мислення і пам’яті.

Захист від хвороби Альцгеймера

Багато досліджень довели, що читання сприяє підтриманню тонусу роботи мозку. Це допомагає захистити мозок від хвороби Альцгеймера.

Ви станете молодшими

Справа в тому, що старіння організму частково залежить від старіння нашого мозку. Під час читання наш мозок постійно в роботі, що і уповільнює старіння організму в цілому.

Розвиваються творчі здібності

Читаючи книжки, ви постійно думаєте про сюжети. Ці роздуми можуть підштовхнути вас на нову ідею, яку можна втілити в життя. Часто в інтерв’ю різних творчих людей можна зустріти висловлювання, що та чи інша книга допомогла придумати щось нове.

Поліпшується сон

Як зазначалося раніше, читання сприятливо впливає на психіку. Таким чином, читаючи кожен раз перед сном, ви будете заспокоюватися, що відмінно позначиться на якості сну. Якщо привчити організм до цієї звички, то сон стане ще більш якісним.

Поліпшується концентрація

Читаючи книгу, необхідно повністю концентруватися на ній. Інакше сюжет просто пройде повз вас і ніякого інтересу ви не відчуєте. Якщо ви навчитеся концентруватися під час читання книги, ви зможете застосовувати цей навик і в інших областях своєї діяльності. Плюс до всього, це допоможе знаходити більш зважені рішення в тих або інших ситуаціях.

За матеріалами

Сподобалось?

Як правильно просити подарунок у чоловіка

Позбавтеся від усього мотлоху!