10 секретів, які допоможуть вибрати якісний продукт, а не спустити гроші на вітер

Хоч би як нам хотілося, щоб на прилавках магазинів знаходилися виключно свіжі продукти, це не завжди так. Прострочені продукти є сусідами на полицях зі свіжими, і часом визначити різницю між ними стає практично непосильним завданням.

Ми в Тутка вирішили допомогти вам уникнути отруєнь та інших неприємностей, пов’язаних із вживанням прострочених продуктів. Наш інфо гід зробить ваші вечори приємнішими, а заразом убереже від необдуманих витрат.

1. Риба

По-справжньому свіжа риба ніколи не має яскраво вираженого рибного запаху — вона має лише м’який характерний аромат. Нещодавно пійману рибу вирізняють також і її зябра — вони мають бути червоними або рожевими.

Заморожена риба має мати той же запах, що і свіжа. Однак якщо свіжу рибу краще вживати протягом 2 днів, то заморожену можна тримати в морозильній камері до 3 місяців.

2. М’ясо

З визначенням свіжості м’яса дещо важче. При його придбанні варто звертати увагу відразу на кілька показників: на колір, запах і навіть відчуття при дотику до м’яса. Так, свіже м’ясо завжди тверде й при натисканні на нього тканина швидко повертає свою первинну форму. Якщо поглиблення на м’ясі все ж залишаються, яловичина, свинина та птиця є несвіжими.

3. Молоко

Головним критерієм свіжості молока вважаються його запах, смак та колір. І якщо перші дві умови можна перевірити лише після придбання корисного продукту, то візуально впевнитись у свіжості молока можна навіть у магазині: по-справжньому свіже молоко має чистий білий колір з жовтуватим відтінком.

4. Пластівці

Продукти, які, здавалося б, найповільніше псуються — пластівці — теж мають свій термін придатності. Вироби з кукурудзи, пшениці, рису та вівса можуть зберігати свіжість до 5 місяців, але лише за умови їх зберігання у холодильнику. При кімнатній температурі термін зберігання зернових скорочується всього до 1 місяця.

5. Баклажани

Хоча зазвичай свіжість фруктів та овочів визначають за ступенем їх в’янення та наявністю на них м’яких плям, проте баклажани можна перевірити також за їх стеблом. Якщо він підрум’янюється і змінює колір із зеленого на червоний — баклажан вважається непридатним для вживання.

6. Вершкове масло

Хоча невідкрите вершкове масло може зберігатися в морозильній камері до 9 місяців, перед його вживанням відріжте від нього шматочок і погляньте на колір. Якщо всередині масло таке ж, як і зовні, воно вважається свіжим та безпечним для вживання. У тому випадку, якщо внутрішня частина продукту світліша за зовнішню, це означає, що вона окислена та більше не є свіжою.

7. Хурма

Хурму вибирайте темно-жовтогарячого або червоного кольору. Наявність на ній темних плям не має вас бентежити за умови, якщо поряд з ними немає вм’ятин і заломів, ознак гниття. А ще хурма з темними плямами вважається найсмачнішою та найсолодшою.

Щоб уникнути в’язкого смаку хурми, перед вживанням варто впевнитись у її стиглості. Так, по-справжньому стигла ягода настільки м’яка, що її м’якуш може навіть прориватися крізь шкірку. Купуйте стиглу хурму лише в тому випадку, якщо ви плануєте з’їсти її протягом дня. Незрілий фрукт краще залишити при кімнатній температурі до його повного дозрівання.

8. Устриці

Свіжість устриць можна визначити за їхнім кольором та ароматом: зазвичай вони забарвлені в глянцевий коричневий відтінок і пахнуть морем. Несвіжі молюски, своєю чергою, виглядають сухими та каламутними, а також мають різкий рибний запах.

9. Креветки

Креветки дуже швидко псуються, і тільки-но вони починають втрачати свою свіжість, на тілі цих ракоподібних з’являються чорні плями, що називаються меланозом. Крім того, несвіжі креветки можуть пахнути аміаком: різкий запах — явна ознака псування делікатесу.

10. Ікра

Найкращий спосіб перевірити ікру — понюхати її. І якщо у свіжої ікри практично немає аромату, то у несвіжого продукту наявний стійкий рибний запах. Якщо після перевірки у вас ще залишаються сумніви, що це за делікатес, спробуйте залити ікру водою: свіжа ікра має опуститися на дно, а кисла або прострочена спливе на поверхню.

А які методи визначення свіжості продуктів знаєте ви?