in , ,

10 хитрощів офіціантів, які не помічає звичайний відвідувач

У кожній області є свої хитрощі, про які не можуть знати прості смертні. Що вже говорити про заклади громадського харчування — тут ціле море таємниць!

Тутка вирішив почитати одкровення офіціантів і поділитися з вами деякими їх прийомами, щоб ви більш не потрапляли на гачок.

Якщо ви нарешті застали популярне кафе порожнім, а хостес садить вас за самий незручний столик біля входу, абсолютно не дивуйтеся! Таким чином до закладу принаджують людей, створюючи видимість людності.

Також власники багатьох ресторанів зізнаються в існуванні негласної політики «золотих столиків»: людей, які краще виглядають хостес намагається посадити на веранді, біля вікон або на кращі місця в центрі залу, щоб показати відвідувачам свій заклад у всій красі.

Ви ніколи не помічали, що практично в будь-якому ресторані на всіх самих класних і великих столах стоїть табличка Reserved? Насправді вони не завжди зайняті, а просто перебувають «в режимі очікування», щоб якась парочка мимоволі не сіла за величезний стіл, за який можна посадити велику компанію і отримати більший виторг.

Ще одне негласне правило: їжа, яку встигли підняти з підлоги менш ніж за 5 секунд, такою що впала не вважається. Якщо персонал не вклався в «правило 5 секунд», в дію вступає «правило 10 секунд».

Помічали, що деякі люди, відходячи на хвилинку від столу, стурбовано сповіщають своїх друзів, щоб, якщо підійде офіціант, вони ні в якому разі не давали цьому стерв’ятникові забрати його ледь почату страву? А це дійсно мета офіціанта — прибрати вашу тарілку, трохи тільки ви відірвали від неї останній шматок їжі. Адже в результаті людина опиняється за непристойно порожнім столиком, і почуття сорому підсвідомо змушує його замовити що-небудь ще.

Існує правило «закритого питання», яким успішно користуються як в ресторані з фастфудом, так і з мішленовською зіркою. Працює він так: ви не встигли вимовити й слова про напій, як вам ставлять питання: «Вам червоне чи біле вино, мсьє?» Тепер вам незручно відмовлятися від наданого вибору, навіть якщо ви взагалі планували їсти все всухом’ятку.

Як тільки пляшка вина опинилася на столі, настає час наступного прийому: офіціант, який досі ніби вас не помічав, раптом як ворон починає кружляти над вашим столиком, постійно підливаючи вино з пляшки в келихи після кожного вашого ковтка. Ні, він не заклався, що споїть вас, він просто підливає рідину раз за разом, щоб вона закінчилася до того як закінчиться їжа і ви замовили ще.

Цей пафосний трюк придумали французькі гарсони: офіціант як скоромовку перераховує вам назви напоїв на вибір: «Chardonnay, sauvignon, chablis?» Якщо ви не розбираєтеся при цьому у вині, але і не хочете отримати  славу дурника, швидше за все, ви просто повторите останнє слово. А останнє — найдорожче.

Таке буває рідко, але все ж буває: ціни в меню можуть бути представлені за 100 грамів продукту, а в страві їх може бути інша кількість. Офіціанти про це попереджати не стануть, а от в меню інформація повинна позначатися зірочкою. Просто будьте уважні, інакше цифра в рахунку вас здивує.

Безкоштовні закуски подарунок — це здається таким милим! Але на ділі все трохи не так: закуски подають зазвичай такі, що викликають спрагу. Маленька закуска за рахунок закладу, а ось вода, вино, кава — вже за ваш рахунок.
Якщо ж вас безкоштовно пригостили коктейлем або десертом, також не спокушайтеся. Офіціанти просто хочуть продовжити ваше перебування (= довжину вашого рахунку) або чекають великих чайових. Звичайно, якщо тільки у вас не закоханий якийсь офіціант або кухар, що також буває нерідко.

Є одна кумедна річ: коли ви просите персонал зробити музику тихше, гучність дійсно зменшують приблизно в 1 випадку з 10, але при цьому завжди кажуть, що все зроблено як ви просили. Парадоксально, але вам справді буде здаватися, що музика стихла.

P. S.: Гучна танцювальна музика потрібна для того, щоб людина мимоволі підлаштовувалася під її ритм і їла швидше.

Якщо офіціант занадто активно намагається вам щось продати, є 3 варіанти: йому потрібно терміново збути цю страву, оскільки він переплутав замовлення; за певну марку продукту він отримає бонуси (наприклад, у ресторану контракт з якоюсь фірмою); або на кухні у якогось продукту просто закінчується термін придатності або його дуже багато. Так що не ведіться на вмовляння офіціанта.

І наостанок кілька хитрощів з коктейлями:

  • Фірмовий коктейль бармена для добряче випивших відвідувачів — це найчастіше епічно перемішана в шейкері суміш того, що залишилося в пляшці.
  • Старе пиво збовтують блендером для додання йому свіжої пінки.
  • Якщо бармен довго не може запалити коктейль «Б-52» нібито тому, що «вивітрилися пари», то, швидше за все, замість справжніх інгредієнтів там просто горілка.
  • Рожеве вино іноді отримують, просто змішавши біле і червоне.

Звичайно ж, все вище перераховане не є «єдиним зібранням правил офіціантів». У сумлінному закладі вас обслужать з душею і без підступу. Але краще бути трохи підозрілою, ніж наївною людиною.

За матеріалами

Сподобалось?

Не чіпайте дітей!

11 геніальних хитрощів, які оцінить кожна дівчина