in , ,

12 ознак високого рівня цукру в крові, які ви ігноруєте. А даремно

Більшість людей думають, що тільки у діабетиків підвищений рівень цукру в крові. Але це не так – будь-яка людина може страждати від цього і навіть не помічати, якої шкоди наноситься нервам, кровоносним судинам і органам.

Ми в Тутка впевнені: щоб запобігти ускладненням, важливо своєчасно розпізнати тривожні симптоми і вжити відповідних заходів.

Постійне почуття голоду

Високий рівень цукру перешкоджає потраплянню глюкози в клітини, в результаті організм не отримує енергії і змушений знову і знову просити їжу – виходить замкнене коло.

Підвищена стомлюваність

При високому рівні цукру організм не здатний зберігати і засвоювати глюкозу належним чином. Енергія використовується неефективно, і клітини організму не отримують палива, якого потребують. Все це призводить до того, що людина часто відчуває себе стомленою навіть без причин.

Часте сечовипускання

Якщо рівень цукру занадто високий, нирки не можуть його пропустити. Тому організм, намагаючись зрівняти концентрацію глюкози в крові і в клітинах, розчиняє кров внутрішньоклітинною рідиною, таким чином наближаючи концентрацію глюкози в крові до нормальної. А результатом є прискорене сечовипускання.

Сухість у роті, сильна спрага

Сухість у роті і сильна спрага – відповідь на занадто великі втрати рідини. Відповідний сигнал в мозок посилає гіпоталамус, який оцінює рівень зневоднення крові і викликає відчуття спраги. Звичайно, не можна відмовлятися від пиття. З напоїв же варто віддати перевагу воді і чаю без цукру.

Втрата ваги

При високому рівні глюкози ви можете втратити вагу за короткий час, навіть якщо прийоми їжі часті, а калорійність страв – висока. На це є кілька причин:

  • Втрата рідини через часте сечовипускання призводить до низького рівня рідини у всьому організмі, а це спричиняє зниженню ваги.
  • Якщо рівень інсуліну недостатній для метаболізму глюкози, тіло переключиться на спалювання жиру.
  • Велика кількість сечі при високому рівні глюкози змушує організм також витрачати більше калорій. Таким способом тіло намагається «скинути» надлишок глюкози.

Інфекційні захворювання

Інфекції сечових шляхів і інфекції дріжджів можуть зустрічатися як у чоловіків, так і у жінок. Але набагато частіше вони зустрічаються серед жінок з високим рівнем цукру і діабетом. Велика кількість цукру створює сприятливе середовище для розмноження дріжджів і бактерій.

Сухість шкіри

Сухість шкіри може бути пов’язана з високим рівнем цукру в крові з різних причин:

  • Надмірне сечовипускання зневоднює організм до такої міри, що тканини шкіри починають висихати.
  • Проблеми зі шкірою на ногах є ознакою атеросклерозу – затвердіння і звуження артерій і супутнього скорочення кровообігу – хвороби, яка часто зустрічається у людей з діабетом.
  • Пошкодження нервів може порушити нормальну роботу потових залоз. А вони, як відомо, впливають на водний баланс шкіри.

Труднощі з концентрацією уваги

Високий рівень цукру перешкоджає потраплянню глюкози в клітини головного мозку, тому мозок зазнає труднощів з отриманням енергії. Це негативно позначається на швидкості мислення і прийняття рішень.

Нечіткість зору

Розмитий зір також є результатом зневоднюючого ефекту через підвищення цукру в крові. Від цього страждають в тому числі і клітини очей. В результаті вони деформуються і очей втрачає здатність правильно фокусуватися.

Повільне загоєння ран і порізів

Повільне загоєння ушкоджень шкіри і м’яких тканин пояснюється тим, що високий рівень глюкози в крові утримує лейкоцити від прилипання до внутрішньої оболонки кровоносних судин. Руйнується система контролю хімічних сигналів організму, яка направляє лейкоцити на місце травм або інфекцій.

Імпотенція

Труднощі з підтриманням ерекції також можуть виникнути на тлі високого рівня глюкози в крові. Здорова ерекція вимагає здорових нервів, хорошого кровотоку, правильного балансу гормонів. Але надлишок цукру в крові може мати негативний вплив на кожну з цих систем.

Дратівливість

За даними досліджень , люди з високим рівнем цукру більш тривожні, дратівливі і схильні до депресії .

Мозок залежить від рівномірного харчування глюкозою, а різкі стрибки її рівня справляють негативний вплив на його роботі. В результаті наш настрій різко псується.

Цукор також впливає на засвоєння іншої поживної речовини, відповідальної за настрій, – хрому. Цей мінерал необхідний для підтримки стабільного рівня цукру в крові, тому що інсулін, який очищає глюкозу від крові, не може нормально працювати без неї.

Сподобалось?

10 несподіваних плюсів поганого настрою

15 цитат педіатра Комаровського про те, як виховати здорових дітей