12 правил економії, яких дотримуються багаті люди

Гроші допомагають нам втілювати мрії в реальність, якщо ми досить заробляємо і при цьому помірно витрачаємо. Поки одні серед нас підраховують витрати, вибираючи між поїздкою у відпустку і впевненістю в тому, що не залишишся без їжі та даху над головою, інші живуть, розкошуючи на свою зарплату. Працюють вони не більше за інших, зате досконало опанували мистецтво економії.

Нас в Тутка заінтригували хитрощі, які допомагають людям так вміло керувати грошима. Хочете вірте, хочете ні, але ці 12 порад, які наслідують заможні люди, можуть позитивно вплинути на ваш ощадний рахунок.

1. Правило 24 годин

Мільйонери не зраджують правилу 24 годин. Вони можуть купити дорогу річ, не розмірковуючи ані секунди, але, щоб прийняти зважене рішення, дають собі добу. Імпульсивні покупки мають емоційне підґрунтя і часто бувають недоцільними. Давайте собі запитання: «Хочу чи треба?» – і ви уникнете зайвих витрат.

2. Лише готівковий розрахунок

Безготівковий розрахунок корисний для вашого гаманця, але поганий для вашої кредитки. Люди, які підходять до витрат стратегічно, полюбляють розраховуватися готівкою, особливо коли мова йде про дрібні покупки. У багатьох людей є звичка уникати боргів. Спробуйте почати з оплати товарів готівкою, а також утримайтеся від збереження даних кредитки в браузері. Так ви зможете вести облік своїх витрат.

3. Встановіть бюджет і дотримуйтеся його

Звучить банально, але якщо ви чітко визначите свій бюджет в день зарплати, то це допоможе вам заощадити купу грошей. Чесно проаналізуйте свої прибутки і витрати та встановіть ліміт. Фінансисти називають такий метод бюджетування 50/30/20.

4. Купуйте речі, які допоможуть вам заробити

Економити гроші – це не означає у всьому собі відмовляти. Багаті люди не витрачають грошей. Вони інвестують в майбутнє, тобто здійснюють покупки, які допоможуть в роботі або ще якось позитивно вплинуть на дохід.

Наприклад, Кімберлі Палмер, персональний фінансовий експерт з Nerdwallet, не шкодує коштів на ділові костюми, якісний ноутбук, надійну машину.

5. Вкладати гроші в сервіси, які економлять ваш час

Згідно з виданням Business Insider, багаті люди легко витрачають гроші на сервіси, які економлять їх час і звільняють від розумових страждань. Вони більше зосереджені на інвестиціях, ніж на витратах. Доставка продуктів, послуги пральні або оренда дорожчої, але ближчої до місця роботи нерухомості дозволяють знайти час, щоб зайнятися тим, що приносить їм радість.

6. Досвід безцінний

У мільйонерів життя нуртує, але вони завжди знаходять час на придбання нового досвіду, тому що витрати позитивно впливають на життя і здоров’я у них в пріоритеті. Вони легко планують до своїх щоденних витрат похід, здатний змінити життя, стрибок з парашутом, подорожі або абонемент в тренажерний зал.

7. Спочатку платити, потім відпочивати!

Люди, які розбираються в управлінні фінансами краще за нас, мають уявлення про свої фіксовані витрати. Вони дотримуються правила автоматично вносити фіксовані платежі в найперший день. Так стає зрозуміло, як можна витратити гроші, що залишилися.

8. Складіть перелік покупок для щорічних розпродажів

Всі ми любимо розпродажі. Вони можуть виглядати дуже привабливо, але в результаті ви витрачаєте більше, ніж варто було б, купуючи предмети далеко не першої необхідності. Хоча купувати речі, які не беруть участі у розпродажі, теж не означає економити. Експерти радять складати список покупок і розклад розпродажів, щоб купувати максимально вигідно.

9. Інвестувати в те, що робить вас здоровими та щасливими

Купувати речі, які роблять вас щасливими, а заодно і стануть в пригоді для вашого хобі – це нормально. Багаті добре працюють і добре відпочивають, тому що вони люблять те, чим займаються, і вкладають гроші в те, що приносить їм радість. Якщо ви обожнюєте астрономію і маєте достатню суму грошей, немає нічого поганого в тому, щоб купити телескоп, адже це зробить вас щасливими.

10. Влаштовуйте дні без витрат

Люди, які вміють економити, так само добре контролюють свою потребу бездумно витрачати гроші. Спробуйте щотижня влаштовувати собі дні без витрат.

11. Збирайте копійки

Ніхто не любить отримувати здачу копійками. Варто кинути копійку в сумку, ми одразу про неї забуваємо. Але ж копійка гривню береже! Використовуйте копійки, купуйте на неї дешеві снеки, додавайте, щоб вийшла сума без решти. Це допоможе зменшити щоденні витрати.

12. Не викидайте – ремонтуйте

Коли багата людина вкладає гроші в придбання будь-якої речі, вона вірить, що цей предмет буде їй служити до самого кінця. Мільйонери впевнені, що будь-який зламаний прилад потрібно спробувати полагодити, перш ніж викинути його на смітник. Ремонтуючи речі, ми економимо гроші та піклуємося про нашу планету.

А у вас є які-небудь лайфхаки, які допомогли вам накопичити достатньо, щоб не боятися раптової кризи? Або щоб поїхати у відпустку? 

Джерело