12 прийомів, якими користуються досвідчені автомобілісти

Досвідчені водії знають, що бути власником автомобіля ох як нелегко. Постійно доводиться мати справу з безліччю дрібних проблем і стежити за збереженням деталей улюбленого транспортного засобу.

Щоб полегшити життя і позбавити вас від зайвих турбот, Тутка зібрав хитрощі, які будуть однаково корисні для новачків і профі.

№ 1. Лак для нігтів зробить дрібну подряпину на кузові практично непомітною

Підберіть лак в тон кольору автомобіля і нанесіть на подряпину. Коли лак висохне, просто протріть місце подряпини поліролем.

№ 2. А безбарвний лак допоможе зупинити тріщину на склі

Якщо камінчик потрапив в скло і там з’явилася глибока тріщина, то з часом вона буде рости і рости. Для боротьби з такими тріщинами ефективний прозорий лак. Нанесіть його в 2-3 шари, і він зможе запобігти збільшенню тріщини.

№ 3. Переверніть кермо, коли вам потрібно надовго покинути машину

За час стояння на сонці кермо автомобіля може сильно нагрітися. Та так, що його неможливо буде тримати руками. Щоб цього уникнути, виходячи з машини, поверніть кермо на 180 градусів.

№ 4. Позбутися від яскравого сонця

Цим трюком часто користуються пілоти. Щоб сонце не сліпило очі, візьміть акриловий лист і помістіть його на лобове скло. Акрил добре захищає від ультрафіолету, а завдяки статичній електриці відмінно тримається на склі.

№ 5. Лавровий лист допоможе від закачування

Якщо вам належить довга поїздка і боїтеся, що вас може закачати, покладіть під язик лавровий лист. Він містить речовини, які допоможуть швидко заспокоїти шлунок і нерви.

№ 6. Зручний тримач для окулярів

Для тих, хто не знає, куди покласти окуляри в машині. Прикріпіть їх на козирок за допомогою прищіпки. Так окуляри не злетять навіть під час сильної тряски. Таким же способом можна закріпити паркувальний талон, щоб він не загубився.

№ 7. Лимон від сонливості за кермом

Деякі цитрусові діють на наш організм як чашка кави. Якщо у вас часто з’являється сонливість за кермом, просто покладіть під язик часточку лимона. Так сонливість зніме миттю, але все ж ми не рекомендуємо сонним сідати за кермо.

№ 8. Покращений підсклянник

Поставте на дно підсклянника силіконову форму для випічки. Так все дрібне сміття буде накопичуватися у формі, а вичистити підсклянник буде набагато легше.

№ 9. Підвісити тенісний кульку в гаражі, щоб припаркуватися

Цей трюк буде особливо корисний тим, хто тільки недавно отримав права. Тенісна кулька, підвішена в гаражі, може служити орієнтиром, який покаже, що попереду стіна. Вам буде легше відчувати габарити машини, і ви точно не заїдете далі, ніж потрібно.

№ 10. Перевіряємо якість масла

Щоб перевірити якість масла в двигуні, існує спеціальний тест.

Прогрійте двигун 5-10 хвилин, потім заглушіть його. Відкрийте капот, дістаньте щуп і капніть трохи олії на аркуш паперу. Акуратно покладіть листок в тепле місце і почекайте 2 години, поки масло висохне. Подивіться на результат.

  • Якщо краї плями гладкі, то в маслі немає домішок води. Хороше масло.

  • Центр темного або сірого кольору — масло сильно забруднене, його варто змінити.

  • На папері видно металеві частинки — значить, в моторі стираються внутрішні деталі. Таке масло низької якості.

  • Світло-сірий або коричневий обідок на краях говорить про те, що в маслі є нерозчинні частинки, які шкодять двигуну. Масло варто замінити.

№ 11. Перевіряємо якість бензину

Капніть бензин на аркуш білого паперу, подуйте і почекайте, поки крапля випарується. Якщо після досліду папір залишилася білим, значить, зниклий бензин — хороший. Якщо залишився жирний слід, значить, в бензині є домішка гасу.

А ось як перевірити бензин на смоли:

Капніть бензин на скляну поверхню, потім підпаліть краплю.

Якщо на склі після вигоряння залишилися білуваті кола, значить, смол в бензині немає або їх дуже мало. Жовтуваті або коричневі кільця означають, що в паливі досить смол, щоб зіпсувати двигун автомобіля.

Також можна дізнатися чи бензин розбавляли водою:

Налийте трохи бензину в прозору посудину і додайте трохи марганцівки. Потім гарненько збовтайте і подивіться на світ. Якщо кристали розчинилися і бензин убрався у фіолетовий або рожевий колір, значить, його розбавили водою.

№ 12. Моментальне провітрювання машини

Відкрийте двері або одне з передніх вікон повністю. Потім кілька разів відкрийте і закрийте двері на протилежному боці машини. Такий трюк допоможе швидко охолодити машину або позбавитися від неприємного запаху.

За матеріалами