13 порад, як відрізнити фальшиві прикраси від справжніх

Несправжні прикраси сьогодні — писк моди. За даними дослідження, проведеного телемагазином QVC, 80% жінок щасливі носити фальшиві діаманти, навіть не маючи жодного справжнього. Вони відгукнулися, що підробні прикраси мають такий самий гарний вигляд, а коштують значно менше. Та якщо ви не хочете фальшивок, але справжніх речей, треба навчитися їх відрізняти.

Тутка сьогодні навчить стати справжнім знавцем коштовностей і відрізнити дешеві варіанти від справді дорогоцінних.

1. Підпаліть діамант

Цей надійний метод допоможе визначити чи справжній діамант. Підпаліть камінець полум’ям запальнички 30-40 хвилин, а потім занурте у холодну воду. Якщо виріб не змінить форми — він справжній, якщо роздробиться — фальшивий.

2. Подуйте на діамант

Інший спосіб виокремити справжній діамант — подути на нього. Дмухніть теплим повітрям на камінь — прикраса має легко запотіти. Якщо вона швидко очиститься від запітніння — діамант не фальшивий, якщо ж навпаки — перед вами підробка.

3. Посвітіть на діамант/опал ультрафіолетом

Ультрафіолетовим світлом ідентифікують як діаманти, так і опали. Якщо під світло потрапляє природний діамант, він набуває блакитного світла, та бувають і винятки, тож камінь треба перевіряти іншими методами. А опал під УФ-променями починає світитися.

4. Металевим предметом пошкрябайте жадеїт

Жадеїт високо цінують у східній культурі, він — яскрава та красива прикраса. Та у зв’язку з цим підробок цього камінця теж дуже багато. Пам’ятайте про одне: справжня прикраса — тверда, її не так легко розбити. Щоб переконатися у її справжності, пошкрябайте по її поверхні металевим предметом. Якщо з’явилися подряпини — камінець фальшивий.

5. Киньте діамант до склянки з водою

У справжнього діаманта, як і у справжнього золота, висока щільність. Тож якщо хочете переконатися у його якості — киньте його до склянки з водою. Не підробний камінчик одразу потоне, а той, що буде “плавати” — підробка. І ще про фальшивий виріб буде свідчити утворення іржі на золотій прикрасі.

6. На срібних виробах шукайте 925, 900 чи 800-ту проби

Якщо вам до рук потрапляє срібна прикраса — одразу шукайте пробу. За словами фахівців, міжнародними пробами срібних виробів є 925, 900 та 800. Цифри вказують на чистоту очищення металу. Чисте срібло має чистоту у 92,5% чи вищу.

7. Сильний магніт для розпізнання срібла/золота

Золото та срібло не притягуються магнітом, зате інші метали — так. Потужний магніт допоможе розпізнати справжню річ чи фальшиву.

8. Перевірте, чи від срібного виробу не чується запаху сульфуру чи іншого металевого запаху

Якщо перед вами срібна прикраса – найперше понюхайте її. Справжнє срібло не має жодного яскраво вираженого аромату. Запах сульфуру чи будь-чого іншого вкаже, що виріб не справжній.

9. Вкусіть перлину та легко потріть її об зуби

Справжні перлини — недосконалої форми, різного розміру, з неідеальною поверхнею. Обираючи перлове намисто, вибирайте саме з таких перлинок. А ще прикусіть перлини зубами: ви відчуєте неоднорідну форму та зрозумієте, що вони справжні.

10. Під світлом виявиться справжній жадеїт

Якщо потримати жадеїт під джерелом світла, виявиться, справжній він чи ні. Якщо камінець природний — колір зміниться, якщо ні — залишиться таким самим.

11. Крапніть кілька крапель оцту на золоту прикрасу

Чи справжнє золото можна визначити, якщо крапнуть трошки оцту на золотий виріб. Якщо колір металу зміниться — прикраса фальшива. Та якщо золото стало ще світлішим чи яскравішим — метал справжній.

12. Обстежте камінь догори дриґом — він має бути “ідеально прозорим”

Серед ювелірів та поціновувачів коштовного каміння славу заслужив аметист. Щоб перевірити, чи камінь справжній, переверніть його догори дриґом — на ньому не має бути жодних тріщин чи недосконалостей. Якщо ж ні — камінь фальшивий.

13. Потримайте жадеїт в руках

Ще один спосіб ідентифікації, чи справжній жадеїт — потримати його в руках. Камінь швидко нагріється, а потім ви різко поставте його на стіл. Жадеїт миттю охолоне. Оце і є справжній камінь.

А ви вмієте розрізняти справжні коштовності від фальшивих? Як саме?