14 хитрощів, які допоможуть знайти свої ідеальні парфуми

Підібрати аромат, який буде на всі 100% відображати характер свого володаря – справа дуже кропітка. На жаль, перш ніж знайти свій, все ж таки доведеться перепробувати десятки парфумів. Але деякі поради допоможуть скоротити пошуки до мінімуму, про них ми і поговоримо.

Тутка склав невелику інструкцію, яка допоможе зорієнтуватися в парфумерному магазині і нарешті знайти те, що ви так давно шукали. Плюс бонус: кілька секретів стійкості і правильного нанесення, щоб улюблена композиція залишалася з вами якомога довше.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Як підготуватися перед вибором аромату

Можливо, це видасться дивним, але перш ніж піти в магазин за парфумами своєї мрії, варто підготуватися вдома. Напевно ви вже знаєте, яким ароматам надаєте перевагу: цитрусовим чи фруктовим, мускусним чи пудровим і т. д.

 • Відкиньте всі упередження і викиньте з голови образи, навіяні рекламою. Ви вибираєте насамперед аромат, а не красивий флакон або упаковку. «Той самий» запах може сховатися в абсолютно банальному і нудному флаконі.
 • Приходьте в магазин на самоті: так ви не будете нікуди поспішати і зможете вибрати парфум, який близький саме вам, а не комусь ще.
 • Не варто вибирати парфуми похапцем або після важкого дня, вирушайте на пошуки з хорошим настроєм і легкою головою.
 • Якщо ви спробували 3-4 аромати, але жоден вам так і не сподобався, пошуки краще перенести на інший день, оскільки ваш ніс вже втомився і не вийде як треба оцінити кожну наступну композицію.

Як правильно пробувати аромати в магазині

 • Хочете спробувати незнайомий аромат – насамперед нанесіть його на паперовий тестер. Вдихати парфуми з кришечки або розбризкувати в повітрі і занурюватися в ароматну хмару безглуздо.
 • Парфуми припали до смаку? Дуже добре, тепер нанесіть його на зап’ястя і трохи почекайте. Композиція розкриється поступово, на «холодній» шкірі це відбувається повільніше, ніж на «гарячій».

Чому зап’ястя? Там б’ється пульс, отже аромат краще розкриється, до того ж досить далеко від носу, ви не встигнете адаптуватися до композиції і зможете її краще «рознюхати».

 • До речі, кавові зерна, які раз у раз можна зустріти в парфумерних магазинах, ніяк не допоможуть перемогти нюхову втому. Набагато ефективніше випити холодної води або подихати свіжим повітрям.
 • Після того, як ви погуляли деякий час з ароматом, можна нарешті визначитися з вибором. Підходить той, що не викликає неприємних відчуттів, запаморочення і найголовніше подобається вам.

Від чого залежить стійкість парфумів

Не в останню чергу на стійкість парфумерної композиції впливає концентрація ароматичних сполук. Чим вона вища, тим більш насиченими є парфуми і тим довше вони будуть відчуватися на шкірі.

 • Eau fraîche: концентрація – 1-3%, стійкість – менше 2 годин;
 • Eau de Cologne: концентрація – 2-4%, стійкість – до 2 годин;
 • Eau de Toilette: концентрація – 5-15%, стійкість – до 4 годин;
 • Eau de Parfum: концентрація – 15-20%, стійкість – до 5-6 годин;
 • Parfum: концентрація – 20-30%, стійкість – до 10 годин.

Стійкість також залежить і від нот, які містяться в композиції. Аромати зазвичай включають 3 складові.

Верхні ноти – ті, що ми чуємо в першу чергу при знайомстві з ароматом. Це цитрусові, свіжі ноти. Їх стійкість зазвичай не перевищує години.

Ноти серця – ті, як розкривають аромат. Тут можна зустріти фруктові, водні, квіткові ноти.

Базові ноти – вони визначають стійкість і шлейф аромату. Це деревні, пудрові, амброві ноти. 

Для цитрусових і свіжих ароматів вибирають легшу за звучанням базу. Тому чим свіжіший ваш аромат, тим меншою буде його стійкість і навпаки.

Як правильно наносити парфуми

 • У міру випаровування аромат піднімається від низу до верху. Найкраще його наносити на згини колін, ліктів, зап’ястя. Якщо ви звикли бризкати парфум на шию, наносіть його в область сонної артерії.
 • Щоб аромат тримався довше, шкіру перед нанесенням краще зволожити. Ідеально підійде лосьйон з тієї ж лінії, що і парфуми, але згодиться і будь-який інший зволожувальний крем без ароматизаторів.
 • Якщо ви наносите парфуми на зап’ястя, їх дійсно не варто розтирати. Насправді, не тому що «руйнується композиція», а тому, що температура шкіри збільшується і випаровуваність парфумів разом з нею.
 • І головне: обсяг використаних парфумів ніяк не впливає на стійкість, зате сильно відштовхує тих, які вас оточують.

Переклад Тутка за матеріалами