14 захоплюючих фактів, які ви навряд чи чули на уроках історії

Сьогодні людство перевершило себе, а прогрес не перестає нас дивувати. Через що ми повинні були пройти, щоб досягти таких результатів?

Тутка зібрав історичні факти, які допоможуть розібратися в цьому і подивитися на нашу історію з іншого боку.

1. Міф про циклопів

Грецькі міфи сповнені історіями про циклопів. Але чи були вони насправді? Чи їх просто переплутали з кимось? Історики стверджують, що коли знайшли останки мамонтів, греки не зрозуміли, кому належать такі великі кістки і зробили свої висновки.

2. Ґудзики на одязі як засіб проти нежитю

Кожен з нас хоча б раз замислювався про те, для чого гудзики на рукавах як жіночого, так і чоловічого верхнього одягу. Звичайно, зараз це виглядає як додаткове декорування одягу. Насправді це винахід Наполеона Бонапарта – він наказав пришити їх до рукавів на куртках солдатів, щоб вони залишили погану звичку використовувати рукави при нежиті.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

3. Клятву Гіппократа написав не Гіппократ

У першому варіанті, записаному Гіппократом, лікарю було заборонено сприяти аборту, а також розкрито поняття «лікарської таємниці». Повна версія, яку ми знаємо зараз, з’явилася набагато пізніше смерті грецького лікаря і філософа.

4. Мурахи-солдати, якими зашивали рани

Індіанці відомі в історії як дуже незалежний і сильний народ. Вони були настільки сильними і суворими, що зашивали рани за допомогою мурах-солдатів. Ці комахи своїми щелепами хапалися за краї рани і не давали їм розійтися.

5. Перукарі були стоматологами

За часів наполеонівських воєн багато солдатів втратили зуби. Цирульники того часу не розгубилися і почали майструвати штучні щелепи. Зуби вони брали з солдатів-мерців, а названі вони були «Зуби Ватерлоо». Стоматологів в той час ще не було, тому всю їхню роботу робили перукарі.

6. Болить голова? Вихід є

За часів, коли люди жили тільки за повір’ями, а медицина була нетрадиційною – викручувалися як могли. Найпопулярнішим рецептом від головного болю було обмотати мотузку, на якій був раніше повішений злочинець, навколо своєї голови.

7. Електричні скати замінювали анестезію

Електричні скати мають незвичайну здатність – як супергерої з Marvel викликають розрядом заціпеніння своїх жертв. Стародавні греки знайшли їм застосування в медицині – полегшували біль при операціях або під час пологів.

8. Солдат-ведмежа на ім’я Войтек

У 1943 році під час війни польськими солдатами Армії Андерса з постачання артилерійського спорядження був знайдений в Ірані маленький коричневий ведмедик. Йому дали ім’я Войтек, що в перекладі з польської – «той, хто насолоджується війною» або «усміхнений воїн». Основним завданням його колег-солдатів була доставка боєприпасів. Під час битви за Монте-Кассіно (Італія) незвичайний солдат ніс ящик з боєприпасами разом зі своїми товаришами і жодного разу не упустив його. На честь Войтека в Единбурзі встановлено пам’ятник, а також він є символом на емблемі 22-ї транспортної польської компанії.

9. Кисла капуста у вині або їжа рабів в Китаю

Кисла капуста прийшла до нас з Китаю. Цінь Ши Хуан-ді, перший імператор Китаю, наказав вимочувати капусту у вині та годувати нею рабів, які працювали на Великій Китайській стіні. Вважалося, що саме ця страва підвищувала витривалість.

10. Медуза як гель для волосся

У середні століття японська мода пропагувала відрощувати довге чорне волосся і зализувати їх назад. А гелю для волосся ще не було на прилавках. І винахідливі японці придумали неймовірний, на їх погляд, засіб! Ні, це був не риб’ячий жир. Океани навколо забезпечували практично всі потреби цього народу. Але вибір їх випав на медуз! Невелику медузу виловлювали з океану і японець втирав її в свою шевелюру.

11. Адвокати під забороною

У Князівстві Андорра заборонені адвокати. На думку законодавців, “поява вчених юристів, які можуть чорне зробити білим, заборонена в наших судах».

12. Рекорд температури тіла

У 1980 році була зафіксована найвища температура тіла. В Атланті, штат Вашингтон, житель Вітлі Джонс потрапив до лікарні з температурою тіла 46,5 градуса! На щастя, через 24 дні він був виписаний.

13. Корсет для Королеви Англії

Голова будь-якого мертвого кита, виявленого на берегах Великобританії, згідно із законом належить королю. Хвіст належить королеві – на той випадок, якщо їй знадобляться кістки на корсет.

14. Смертельне тестування

У 1920-х роках бронежилети тестували, надягаючи їх на себе. Одним з таких щасливчиків став офіцер поліції Мерфі. Йому вистрілили двічі в груди. Очевидці кажуть, що він «навіть оком не моргнув».

Коли ви поїдете на море і раптом забудете гель для волосся – ви знаєте, що робити.

Переклад Тутка за матеріалами