15 поширених помилок в пранні, які псують одяг

Щоб зберегти презентабельний вигляд одягу, потрібно насамперед правильно його прати.

Тутка розповість про найбільш часті помилки, які можуть коштувати нам улюбленої речі.

1. Неправильна сортування. Крім кольору, необхідно звертати увагу на тип тканини: флісовий одяг переться тільки окремо, а рушники ніколи не перуть разом з синтетичними речами.

2. Неправильне видалення плям. Не дивуйтеся дірці, якщо ви звикли люто терти плями. Плями потрібно запирати акуратно. І краще не розтирати, а промокати плями шматком тканини білого кольору.

3. Надлишок порошку. Занадто багато порошку — занадто багато піни, яка може затримувати бруд в таких місцях, як комір. З-за цього там будуть накопичуватися бактерії, що йде врозріз із самою ідеєю прання.

4. Блискавка. Блискавки необхідно застібати перед пранням, так як зубчики можуть пошкодити інші речі.

5. Гудзики застібнуті. А ось гудзики у сорочок і іншого одягу краще розстібнути. Інакше вони можуть відірватися, а нитки швидко прийдуть в непридатність.

6. Занадто багато відбілювача. Відбілювач робить тканину менш міцною, тому спробуйте спочатку старе добре кип’ятіння: велика каструля і пара крапель лимонного соку.

7. Автоматичне прання купальників. Купальники, плавки, а також будь-який інший одяг з еластану і спандекса суворо заборонено прати в пральній машинці. Тільки прохолодна вода та ручне прання.

8. Давати «відпочинок» пральній машині. Деякі господині дають пральній машині «відпочити», помилково думаючи, що кілька циклів поспіль можуть призвести до поломки. Однак розумніше прати поспіль: такий підхід дозволяє скористатися перерозподілом тепла від попереднього циклу, скорочуючи споживання електроенергії.

9. Один цикл для подушок і ковдр. Якщо перете пір’яні подушки і ковдри в машинці, то прокрутіть їх двічі: пір’я затримують піну і після одного циклу миючий засіб може залишитися всередині.

10. Безладне завантаження. Найскладніше після прання — знайти пару кожній шкарпетці. Спробуйте хоч раз слідувати правилу: спочатку шкарпетки, потім все інше, і вам сподобається результат.

11. Пом’якшувач тканини для рушників. Пом’якшувач тканини знижує поглинаючу здатність тканини, тому для рушників його краще не використовувати.

12. Перебір з речами. Не потрібно завантажувати барабан битком: від цього рвуться речі і машинка ламається.

13. Неправильна прання пуховиків і курток. Щоб пух не збивався, покладіть три тенісних м’ячика в барабан. Вони не дадуть збитися пуху і виб’ють всю піну.

14. Використання дорогих миючих засобів. У багато чого, до чого ми звикли, є бюджетні аналоги: кухонна сіль повертає речам яскравість, а крейда допомагає позбутися від жирних плям. Господарське мило відбілює і видаляє плями. Лимонний сік можна додавати для ароматизації і пом’якшення білизни.

15. Неправильний догляд. Частіше мийте машину, не забувайте, що відсік для порошку і кондиціонера у більшості машин знімається. Оскільки під ним скупчуються миючі засоби, там потрібно мити особливо часто. Не закривайте кришку після закінчення прання, щоб дати їй висохнути і провітритися. Кілька разів на рік запускайте один цикл з гарячою водою, змішаної з білим оцтом. Буде як новенька!