15 речей, які ви нікому не зобов’язані

15 речей, які ви нікому не повинні

Багато рішень, які ми приймаємо в життя, починаючи з того, чим ми займаємося, як поводимося і з ким спілкуємося, є предметом численних запитань і коментарів з боку оточуючих.

Здається, що у членів нашої родини, друзів, знайомих і незнайомих людей є думка про те, як нам жити.

Цікаве
Loading...

Іноді люди заходять досить далеко, намагаючись пояснити рішення чи вибір, які ми робимо у своєму житті. Іноді ви відчуваєте себе зобов’язаним відповісти, але деякі речі є особисто вашим рішенням, за яке ви не зобов’язані звітувати та давати пояснення.

1. Ви не зобов’язані нікому давати пояснення щодо того, з ким і як ви живете.

Якщо ви живете в цивільному шлюбі зі своїм екс-бойфрендом або екс-подругою, поселяючись в різних кімнатах готелів по всій країні, або живете з батьками, навіть якщо вам двадцять чи більше, ви не повинні щось комусь пояснювати щодо того, з ким Ви живете і чому, якщо ви не хочете цього. Якщо ви цілком усвідомлено обрали ваш життєвий статус, то маєте власні причини для того, щоб жити таким життям. І це нікого не стосується.

2. Ви не зобов’язані нікому пояснювати ваші життєві пріоритети.

У вас є свої власні ідеї про речі, які приносять вам і вашим близьким реальний комфорт і щастя.  Ви маєте свої головні пріоритети. Оскільки всі ми унікальні особистості з різними цінностями, мріями та прагненнями, ваші основні пріоритети будуть відрізнятися від пріоритетів іншої людини. Ви не зобов’язані нікому пояснювати те, чому ви визначили для себе саме такі основні пріоритети в житті. Це ваша особиста справа і не стосується інших людей.

3. Ви не зобов’язані ні перед ким вибачатись, якщо вам дійсно не шкода.

Якщо ви не шкодуєте про ваші дії, як і раніше, думаєте, що хтось не правий у чомусь або вас не дуже хвилює чиєсь пробачення, ви не повинні вибачатися. Багато людей занадто швидко просять вибачення і пробують загоїти рани, які ще не готові загоюватись. Таким чином, вони тільки подразнюють рани і приносять більше проблем. Ви дійсно не повинні вибачитися, якщо вам не шкода або вашу позицію в цій історії не почули.

4. Ви не зобов’язані нікому пояснювати вашу потребу побути на самоті.

doljni-7.jpg

Ви можете непокоїтися, що вас сприймуть як “неввічливого”, “антисоціального” або “замкнутого”, коли ви скасовуєте плани або інші заплановані заходи, тому що вам потрібно якийсь час побути на самоті, щоб перезавантажитися, розслабитися або просто насолодитися гарною книгою. Проводити час на самоті – це абсолютно нормальна, природна і необхідна практика, яку більшість людей повинні прийняти. Використовуйте ваш “самотній час” впевнено, тому що ви не зобов’язані нікому пояснювати цього.

5. Ви не зобов’язані поділяти чиїсь особисті переконання.

Якщо хтось має особисті тверді і пристрасні переконання, це не означає, що треба сидіти і кивати на знак схвалення всього, що вам говорять. Якщо ви не поділяєте чиїсь переконання, то несправедливо по відношенню до себе і до іншої людини придушувати свої власні думки і почуття, роблячи вигляд, ви згодні з ними. Краще вишукано не погодитися замість того, щоб накопичувати злість, осуд і розчарування.

6. Ви не повинні говорити “так” на все, що вам скажуть чи запропонують.

doljni-5.jpg

Ви маєте право сказати ні, коли немає вагомих причин, щоб сказати так. Насправді найуспішніші люди в світі – це ті, хто опанував мистецтво говорити ні всьому, що не є пріоритетом. Визнавайте доброту інших людей і будьте вдячним за це, але не бійтеся чемно відмовитися від усього, що відволікає вашу увагу від основних цілей і пріоритетів. Це – відповідь на питання, як досягти успіху.

7. Ви не зобов’язані нікому давати пояснення щодо вашої зовнішності.

Ви можете бути стрункою, повною, високим чи низьким, красивою чи простою, але ви не повинні пояснювати нікому, чому ви так виглядаєте, чому так вдягаєтеся… Ваш зовнішній вигляд – це ваша особиста справа, і ви тут маєте зобов’язання тільки перед собою. Зовнішність не повинна визначати вашу самооцінку.

8. Ви не зобов’язані нікому пояснювати ваші уподобання в їжі.

doljni-12.jpg
© pinterest.com

Є певні продукти, які ви взагалі не любите з різних причин, в тому числі через смакові вподобанні чи через міркування з позиції здоров’я. Ви не повинні пояснювати нікому, чому ви віддаєте перевагу певним продуктам. Ваші харчові вподобання є питанням, яке стосується тільки вас. Якщо хтось дістає вас з питаннями про те, чому ви їсте (або не їсте) певні продукти, не звертайте на це уваги і просто скажіть, що ви почуваєте себе краще, коли їсте (або не їсте) ці продукти.

9. Ви не зобов’язані нікому пояснювати особливості вашого сексуального життя.

Якщо це стосується сексуального життя двох дорослих людей, ви не повинні нікому пояснювати, де, коли і як ви проводите ваше сексуальне життя. Ви можете чекати шлюбу, мати секс на одну ніч або проводити інші експерименти, і не пояснювати свої сексуальні вподобання нікому.

10. Ви не зобов’язані нікому пояснювати про особливості вашої кар’єри чи особисті життєві вибори.

doljni-10.jpg
© gotransit.org

Іноді обставини змушують нас вибирати між роботою і справжнім життям. Такі рішення не завжди легкі, і ви можете в кінцевому підсумку вибирати працю чи життя. Не тому, що ви не дбаєте про свою сім’ю і суспільне життя, а тому, що ви працюєте над чимось, що дасть вам безпеку в майбутньому, або ж щастя сьогодні. У кожному разі, ви не зобов’язані іншим пояснювати пріоритет кар’єри над особистим життям і навпаки. Якщо ви впевнені в тому, що ви робите і знаєте, чому ви робите це.

11. Ви не зобов’язані нікому пояснювати ваших релігійних чи політичних поглядів.

Якщо ви ліберал, консерватор, католик, православний, протестанті або мусульманин, – це ваш особистий вибір. Ви не зобов’язані нікому пояснювати того, чому ви є тим, ким ви є, і вірите в те, у що ви вірите. Якщо хтось не може прийняти вас такими, якими ви є, то це їх особиста проблема, а не ваша.

12. Ви не зобов’язані нікому пояснювати, чому ви живете один.

doljni-9.jpg
© thoughtcatalog.com

Якщо ви самотні свідомо або тому, що так склалося, це нікого не стосується. Бути самотнім – не вада і не проблема особистості. Ви є вільними бути у якихось стосунках чи ні. Крім того, ви – це набагато більше, ніж ваш сімейний стан, і безшлюбність – лише одна з соціальних етикеток, які не повинні турбувати.

13. Ви не зобов’язані нікому іти на зустріч тільки тому, що вас попросили про це.

Хтось може бути хорошим, красивим і так далі, і ви, можливо, навіть трохи зацікавились, але ви не зобов’язані зустрічатися з кимось тільки тому, що вас просять про це. Якщо ви відчуваєте, що в глибині душі не хочете йти на цю зустріч, то не йдіть. Ви можете назвати причину відмови, але будьте стислим і дотримуйтесь свого рішення.

14. Ви не зобов’язані нікому пояснювати свого рішення про шлюб.

doljni-11.jpg
© brit.co

Чи ви вирішили вийти заміж (одружитися) і мати дітей, або бути в шлюбі і бути бездітними, чи взагалі ніколи не одружуватися – це ваше особисте рішення. Навіть ваша мама, яка шалено хоче онуків, повинна розуміти, що шлюб є особистим рішенням і не підходить для всіх. Вона повинна поважати ваше рішення, незалежно від того, як важко це зробити.

15. Ви не зобов’язані нікому пояснювати ваш вибір у близьких стосунках.

doljen-13.jpg
© kuntoplus.fi

Іноді люди роблять недоречні коментарі щодо ваших романтичних відносин, які не є їхньою справою. Ви могли б почути коментарі, що ви не “ідеальна пара” або ви повинні знайти когось іншого. Тим не менш, ви не підзвітні нікому, крім себе щодо вашого вибору відносин. Живіть своїм життям і ніколи, ніколи не кидайте або не підтримуйте відносини тільки тому, що хтось говорить, що ви повинні так робити. Зробіть свої власні помилки, якщо ви повинні це зробити, але завжди чіться на помилках.

Тож будьте щасливі. Щастя – це єдиний ваш обов’язок в житті.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close