20 продуктів, які принесуть максимум користі, якщо їсти їх разом

Ці продукти гарні самі по собі, але якщо їсти їх у парі, вони допомагають нам засвоювати корисні речовини, які містяться в них, ще ефективніше.

Дотримуючись порад дієтологів, Тутка перераховує поєднання продуктів, які, здається, створені один для одного.

Яблука і темний шоколад

© depositphotos.com

Це поєднання можна назвати традиційним, але його варто спробувати, адже фермент катехін, що міститься в яблуках, і антиоксидант кверцетин разом роблять чудеса: зміцнюють імунітет, активізують діяльність мозку, покращують роботу серця і судин і знижують ризик онкологічних захворювань.

Вівсянка і свіжовичавлений апельсиновий сік

© depositphotos.com

Вівсянка і апельсиновий сік — відмінні джерела фенолів. Це означає, що вони покращують роботу травної системи і допомагають вивести з організму шлаки і токсини.

Свинина і брюссельська капуста

© depositphotos.com

Свинина дуже жирна, щоб їсти її щодня. З усім тим, у цьому м’ясі міститься селен, який перешкоджає росту ракових клітин. Подавайте блюдо зі свинини з брюссельською капустою — в ній є органічна речовина сульфорафан, який підвищує ефективність селену в 13 разів.

Помідори і печінка

© depositphotos.com

Недолік заліза в організмі може провести до нездужання, хронічної втоми, уповільненого метаболізму і проблем з серцем і судинами. Але залізо, яке міститься в печінці, добре засвоюється тільки разом з вітаміном С, і тут на допомогу приходять помідори — в них є аскорбінова кислота.

Петрушка і лимон

© depositphotos.com

Петрушка чудово поєднується з цитрусовими. Залізо, що міститься в зелені, допомагає вітаміну С краще всмоктуватися в кров. Цей важливий вітамін відповідає за міцний імунітет і хороший метаболізм.

Овочі і йогурт

© depositphotos.com

Вибирайте натуральний йогурт без барвників, консервантів і цукру. У ньому багато кальцію, а він покращує роботу шлунка і нормалізує мікрофлору кишечника. Варто додати в нього овочі, наприклад морквину або селеру, і ви отримуєте блюдо, насичене ще й купою вітамінів. А клітковина, що міститься в овочах, допомагає кальцію краще засвоїтися.

Авокадо і шпинат

© depositphotos.com

Це улюблена парочка всіх дієтологів — у шпинаті міститься вітамін А і лютеїн, але щоб вони помітно вплинули на стан нашого організму, потрібні корисні рослинні жири, що містяться в авокадо. І ось тоді ефект гарантований — робота травної системи значно покращиться.

Зелений чай і лимон

© depositphotos.com

Зелений чай з лимоном чудово втамовує спрагу і дає нам енергію. У зеленому чаї містяться кахетіни, які відповідають за довголіття і міцний імунітет. А якщо ви додасте в нього лимон, вітамін С посилить цей ефект в кілька разів.

Помідори і оливкова олія

© depositphotos.com

Те, що це дуже смачне поєднання, вам підтвердить кожен італієць. Треба зауважити, що жителі Італії рідко страждають від серцево-судинних захворювань, і цьому є пояснення. Лікопен, що міститься в томатах, покращує роботу серця і судин, перешкоджає виникненню атеросклерозу і злоякісних пухлин. А в поєднанні з жирами він засвоюється організмом набагато краще, ніж без них.

М’ясо і розмарин

© depositphotos.com

М’ясо — важливе джерело білка, але його важливо правильно готувати. Дієтологи категоричні: тільки варіння або тушкування. Якщо м’ясо запікати або смажити, це може призвести до утворення канцерогенних сполук. Але цього небажаного ефекту можна уникнути, якщо правильно підготувати м’ясо — маринуючи його, додати розмарин. Корисний він і сам по собі, а антиоксиданти, які в ньому містяться, перешкоджають утворенню шкідливих речовин, поки м’ясо запікається в духовці.

За матеріалами