in , ,

20 речей, у яких є термін придатності, хоча ви про це не підозрювали

У кожного з нас є такі речі, які зберігаються вдома роками і навіть десятиліттями. Вони здаються нам вічними, тільки от у більшості насправді обмежений термін придатності, після закінчення якого предмети стають непотрібними, а деякі навіть небезпечними.

Тутка пропонує вам список найпоширеніших предметів побуту, у яких, виявляється, є термін придатності. Перевірте, чи не зберігаються у вас вдома такі «скарби».

1. Перекис водню

Перекис водню зберігається в аптечці у кожного, але мало хто знає, що у відкритому вигляді він втрачає свої властивості через 2 місяці, а в закритому — через рік.

2. Спеції

Колекціонерів рідкісних спецій чекає неприємна новина — через 2 роки доведеться оновлювати запаси, тому що колишні втратять аромат і властивості.

3. Спортивне взуття

При активній експлуатації в спортивного взуття зношується система амортизації, підошва і задники. Бігові кросівки потрібно міняти кожні 400 км, взуття для інших видів спорту — через півроку регулярного використання.

4. Чайні пакетики

Навіть в закритій герметичній упаковці через півроку чай в пакетиках уже непридатний для пиття через здатність чайного листа до ферментації.

5. Сонячні окуляри

Ультрафіолет має негативний вплив на лінзи, і поступово ті починають пропускати більше променів. Точний термін придатності визначається для кожного виробника індивідуально, але в середньому рекомендується міняти сонячні окуляри раз у два роки.

6. Зубна паста і щітка

Зубну щітку необхідно міняти кожні три місяці, щоб не перетворювати її в інкубатор бактерій. А зубна паста після відкриття зберігається не більше року, так що якщо у вас є маленький тюбик для подорожей — перевірте термін придатності.

7. Рушники

Крім того, що мокрі рушники — ідеальне середовище для розвитку бактерій, часте прання просто зношує тканину, а прання на високих температурах робить це в кілька разів швидше. Рекомендується міняти рушники на нові кожні 3 роки.

8. Гребінці

Термін життя безневинного гребінця навіть за умови регулярного чищення — 1 рік. Після він може провокувати появу лупи і проблеми з волоссям.

9. Кисті для макіяжу і спонж

Кисті для макіяжу потрібно не тільки мити після кожного використання, але і міняти кожні п’ять років — ваша шкіра скаже за це спасибі. А спонж і поготів треба оновлювати кожні півроку.

10. Бюстгальтер

В середньому через два роки цей предмет гардероба починає втрачати форму: ущільнені вставки деформуються, а сама тканина розтягується.

11. Тапочки

Домашні тапочки «живуть» лише півроку, після чого перетворюються не в гарбуз, але потенційний розсадник грибка.

12. Подушки

Незалежно від типу наповнювача через 2-3 роки подушка втрачає свою форму і в ній заводяться пилові кліщі. Здоровий сон дорожче зміни подушок, чи не так?

13. Ковдра

Ковдра схильна до тих же змін, що і подушки, хоча може прожити довше — до 7 років. При ретельному догляді і регулярному просушуванні можна збільшити термін служби до 10 років, але потім все одно доведеться йти за новою.

14. Матрац

Коли підете міняти ковдру, не забудьте захопити новий матрац: кожні 8-10 років його треба міняти. І не забувайте, що кожні півроку матрац потрібно перевертати, щоб він не так швидко зношувався.

15. Дерев’яні обробні дошки

Потребують заміни через три роки, інакше стають середовищем для розвитку бактерій, та й просто деформуються від вологи і сточуються під ножами.

16. Лопатки для перемішування

Лопатки для перемішування, щипці і все начиння, яке часто стикається з їжею, необхідно міняти кожні два роки. Особливо це стосується дерев’яних кухонних інструментів.

17. Губки для посуду

Термін безпечного та ефективного використання — всього два тижні.

18. Газові маски

Якщо у вас на випадок ядерної війни, пожежі чи фарбування стін зберігається в господарстві газова маска, не забудьте вказати на ній дату купівлі. Фільтри в таких масках обмежені за часом використання, а зберігаються не довше року.

19. Вітаміни

Вітаміни зберігаються три роки. Після закінчення терміну придатності вони не перетворяться в біологічну зброю, але от корисні властивості точно втратять.

20. Смартфон

На жаль, і у сучасних телефонів є свій термін придатності. Від смартфона можна очікувати стабільної роботи всього 2-3 роки, після чого він починає «сипатися» — різко виходити з ладу. Особливо це стосується моделей з незнімним акумулятором.

За матеріалами

8 золотих правил спілкування

8 законів, по яких живуть дурні люди