4 помилки при купівлі одягу, через які речі негарно дивляться на вашій фігурі

Як часто ви помилялися з розміром одягу? Напевно, не один раз, особливо, якщо мова йде про купівлю в інтернет-магазинах. Але і речі начебто правильного розміру нерідко стають малі чи великі після прання. Однак, якщо знати кілька правил, ви з легкістю зможете купити джинси або светр, які будуть ідеально вам підходити.

Тутка пропонує вам інструкцію, як правильно зробити свої заміри, визначитися з розміром і на що звернути увагу при покупці, щоб уникнути помилок.

1. Неправильно визначаємо свої заміри

  • Обхват стегон. Обхват стегон найкраще вимірювати перед дзеркалом, повернувшись до нього боком. Оскільки для визначення цієї мірки сантиметрову стрічку треба зафіксувати на найбільш виступаючій частині сідниць, дзеркало допоможе вам не помилитися.
  • Обхват талії. Для вимірювання обхвату талії розташуйте стрічку на найбільш вузькій частині живота, щоб вона не прилягала до тіла.
  • Обхват грудей. Щоб виміряти обхват грудей, обхопіть грудну клітку стрічкою так, щоб вона проходила по найбільш виступаючих точках грудної клітки і лопаток. При цьому на спині вона повинна бути вищою, ніж на грудях.
  • Обхват шиї (використовується в основному для визначення розміру чоловічих сорочок). Обхопіть шию стрічкою таким чином, щоб вона проходила по 7-му шийному хребцю та основі шиї і закінчувалася в зоні яремної вирізки.

Після того, як ви зробили заміри, порівняйте свій результат з таблицею і підберіть відповідний розмір.

Цікаве
Loading...

 • UA – український розмір
 • INT – міжнародний розмір
 • EU – європейський розмір
 • US – американський розмір

2. Не звертаємо уваги на рекомендації виробника

При замовленні будь-якого одягу через інтернет зверніть увагу, що розмірні сітки у різних виробників можуть відрізнятися. Майже на кожному сайті є свої таблиці, де вказані параметри, що відносяться до того чи іншого розміру, на які і варто орієнтуватися при виборі.

3. При виборі розміру не враховуємо особливості тканини

Щоб одяг після прання несподівано не став великим або малим для вас, подивіться на тканину, з якої зроблена річ: бавовна і шерсть після прання «сідають», а ось вироби з трикотажу або синтетичних волокон, навпаки, розтягуються. Крім того, обов’язково враховуйте рекомендації виробника для догляду за річчю, а для цього розгляньте піктограми на ярликах.

Які речі варто купити на розмір більші?

 • Светри і пуловери з вовни. По-перше,  речі, які облягають, зігрівають набагато менше, ніж одяг вільного покрою. По-друге, велика ймовірність, що після прання вовняні волокна стиснуться і одяг стане замалим. До речі, щоб уникнути сідання речей після прання, сушити його потрібно тільки в горизонтальному положенні, поклавши на сухі рушники.
 • Футболки, майки, спідню білизну та інший одяг з бавовни. Після прання бавовна сідає досить сильно, тому речі з цього матеріалу не варто брати розмір в розмір. Однак, якщо в складі виробу є еластан, то можна вибирати і свій розмір.
 • Сорочки та блузки з коміром. Міряючи такий одяг, зверніть увагу на те, наскільки щільно комір прилягає до шиї. Якщо між шиєю і тканиною немає місця, то краще пошукати модель на розмір більшу, в іншому випадку є ризик, що після прання комір буде вас буквально душити.

І які – на розмір менші

 • Трикотажні вироби. Не має значення, які нитки використовувалися при виготовленні трикотажної тканини: вироби з неї в будь-якому випадку будуть розтягуватися. Тому одяг з трикотажу краще купувати на піврозміру або на розмір менше, бо вже до кінця першого дня рукави будуть довшими, ніж потрібно.
 • Джинси. Попри те, що джинси роблять з бавовни, особливість плетіння волокон цієї тканини така, що вироби з деніму вже після першого дня використання збільшуються в розмірі. Виняток становлять джинси, до складу тканини яких додані спеціальні еластичні волокна: вони практично не збільшуються в розмірі.
 • Речі з поліестеру. Одяг з цієї синтетичної тканини має властивість розтягуватися, особливо в нижній частині виробу, рукавів і в районі комірця. Проблему можна вирішити, якщо купити річ трохи меншого розміру.

4. Неправильно визначаємо розмір взуття

Якщо вам потрібно замовити взуття через інтернет-магазин, виміряйте довжину своїх стіп від п’яти до кінчика найдовшого пальця. Обов’язково зробіть заміри обох ніг, оскільки у більшості людей довжина стопи лівої ноги відрізняється від правої і виберіть взуття за більшою міркою.

Ще один параметр, на який потрібно звернути увагу при виборі взуття – це повнота. Щоб її визначити, потрібно виміряти обхват стопи в її найширшій частині. Існують українська, європейська та американська системи визначення повноти взуття. Американське взуття найчастіше маркується дуже просто: N – нормальна стопа, M – середня, W – широка.

За матеріалами

 

 

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker