6 простих вправ для рук, які допоможуть уникнути неприємних синдромів

Сучасні пристрої принесли з собою і сучасні проблеми. Якщо мова заходить про комп’ютери або смартфони, то виникають асоціації з втомою очей або залежністю. Але проблеми можуть виникнути і з іншого боку: з боку нервів, м’язів і суглобів рук.

Ортопеди кажуть — тунельний синдром і синдром смартфонного пальця провокуються довгим неправильним положенням рук при роботі з електронними пристроями.

Ми в Тутка вирішили розібратися, чим вони загрожують здоров’ю і чи можлива профілактика цих захворювань.

2 неприємних синдроми

Що це?

Тунельний синдром, або синдром зап’ястного каналу — загальна назва болючої ситуації, коли нерв зап’ястя затискається між кістками і сухожиллями. Зап’ястя і пальці німіють, болять, рухи стають скутими. Серед причин лікарі називають різні види важких фізичних робіт, травми і… довге неправильне положення рук, неприродні вигини при роботі з планшетом і комп’ютером.

Профілактика: контроль правильного положення кистей рук під час роботи, регулярний відпочинок і гімнастика для рук.

Синдром смартфона пальця — це біль, оніміння, запалення і у важких випадках –  викривлення великого пальця, зазвичай, на правій руці, оскільки при використанні смартфона найчастіше задіяний саме правий палець.

Профілактика: регулярна зміна «робочого пальця», контроль правильного положення кистей рук.

На цю тему проводяться дослідження і ведуться суперечки, адже з електронними пристроями всі ми пов’язані нерозривно, однак, такі неприємні наслідки наздоганяють далеко не всіх. Лікарі говорять про те, що схильність до захворювань нервів і суглобів не завжди очевидна і провокувати її неправильним навантаженням не варто.

Чим загрожує?

Скажемо відразу: це не смертельно, але дуже неприємно. При тунельному синдромі найбільше страждають нерви, а при смартфонному пальці — суглоби.

Якщо проблему не купірувати з самому початку, болі можуть поступово посилюватися, стає важко виконувати навіть найпростіші дії. При запущених процесах проводиться операція.

Хронічне перенапруження суглобів, порушення мікроциркуляції з-за неправильного положення можуть призвести до артрозу, який сильно знижує якість життя викривленням пальців і болями.

6 простих вправ, щоб суглоби були в порядку

Ці вправи хороші тим, що вони дуже прості і їх можна машинально виконувати впродовж дня. Тим не менш вони ефективні і прекрасно знімають втому рук.

Перед виконанням вправ варто зробити невелику розминку: кілька разів стиснути і розтиснути кулаки, покрутити по черзі всіма пальцями і потім повторити цей рух для кистей обох рук.

1. Метелик

З’єднуємо долоні, а пальці якомога сильніше відводимо назад. Тримаємо 5 секунд, потім схрещуємо пальці і стискаємо їх 5 секунд.

Повторення: 10 разів.

2. Струни

З’єднуємо долоні і пальці. По черзі розводимо і зводимо парні пальці.

Повторення: 5 раз для кожної пари пальців.

3. Яр

З’єднайте руки в замок і максимально випряміть пальці. Вигинаємо зімкнуті пальці вниз, при цьому тягнемося зап’ястями вгору. Повертаємося у вихідне положення.

Повторення: 10 разів.

4. Щіпка

З’єднуємо подушечку великого пальця з усіма пальцями по черзі, починаючи з вказівного, потім повторюємо вправу у зворотному порядку.

Повторення: 5 разів для кожної руки.

5. Гірка

З’єднуємо долоні і пальці, пальцями тягнемося вгору, руки тримаємо на рівні грудей. Не розтискаючи долонь, опускаємо руки нижче рівня талії і повертаємо в початкове положення.

Повторення: 10 разів.

6. Гойдалка

З’єднуємо долоні і пальці, руки тримаємо на рівні грудей. Тиснемо однією долонею на іншу протягом 5 секунд. Повертаємося у вихідне положення, міняємо руки.

Повторення: 5 разів для кожної руки.

За матеріалами