in ,

7 продуктів, які краще обходити стороною в супермаркеті

У красивій упаковці можна продати все що завгодно. А адже ми часто бездумно беремо з магазинної полиці товари, які цілком здатні нашкодити нашому здоров’ю.

Тутка Тамка перераховує продукти, які не варто класти в свій візок у супермаркеті, і розповідає чому.

Зелений салат в упаковці

Вчені-бактеріологи попереджають: самий небезпечний продукт в супермаркеті — порізаний і упакований зелений салат. Хоча на упаковці написано, що він готовий до вживання, на ньому можуть мешкати шкідливі бактерії, що викликають кишкові захворювання. Вони потрапляють на салатні листя з грунту, і їх не можна знищити, адже салат не піддається тепловій обробці. Щоб убезпечити себе, будь-яку куплену зелень потрібно ретельно мити.

Ковбаса

Всесвітня Організація охорони Здоров’я визнала ковбасу, бекон та інші вироби з переробленого м’яса продуктами, які провокують рак. Нітрити, що містяться в них, у кишечнику можуть перетворюватися в нітрозаміни — сильні канцерогени. Копченості до того ж можуть містити ще одну канцерогенну речовину — бензпірен. Краще купити шматок хорошої яловичини, приготувати його самому і використовувати для закусок і сендвічів замість ковбаси.

Бутильований зелений чай

Нещодавнє дослідження підтвердило: напій в пляшках, який продається під виглядом зеленого чаю, не має з ним нічого спільного. Зелений чай славиться своїми антиоксидантними властивостями, а ось в 20 пляшках бутильованого «чаю» стільки ж антиоксидантів, скільки в 1 чашці цього напою. Цей напій складається в основному з води, а цукру в ньому більше, ніж в газованій воді. Краще заварити чай самому і взяти його з собою.

Продукти з фруктовими добавками

Круасани, булочки з ягідною начинкою і солодкі йогурти виглядають дуже апетитно. Але всередині — фруктові наповнювачі, зручні для виробництва і продажу. Завдяки консервантам, ароматизаторам і загущувачам, вони не впитуються в тісто і не псуються. Але знайти в них справжні ягоди складно. Виробники таких начинок чесно описують свій продукт: «Зміст фруктів — 20-40 %». Краще все-таки кинути жменю свіжих ягід у свої ранкові пластівці або кашу!

Майонез

Майонез складається з яєць, оцту і соняшникової олії та спецій. Але в купованому майонезі є ще й консерванти, барвники і стабілізатори. «Легкий» майонез містить менше жиру (наприклад 35 % замість 50 %), але, щоб зберегти густоту і смак продукту, в нього додають крохмаль і цукор. Так що по калорійності він майже такий же, як і звичайний майонез. Цей соус корисним не назвеш, але, якщо ви любите його, готуйте вдома.

Мелені спеції

Мелені спеції легко розбавити більш дешевими добавками. Наприклад, замість кориці часто продають касію, замість шафрану — сафлор (чорнобривці). Купуйте спеції в зернах і перемелюйте їх самі. Краще купувати спеції без глутамату натрію — підсилювача смаку. Він нешкідливий, але при звиканні природний смак їжі починає здаватися прісним.

Хліб

Хліб з супермаркету печуть з борошна, яке вибілили з допомогою хімічних речовин (наприклад перекису бензоїлу, який використовують для вибухів в кіно). Така мука довго зберігається, в ній не заводяться комахи, але і користі від неї мало. У тісто для хліба додають і хлібопекарський поліпшувач, що містить ущільнювачі тіста, підсилювачі смаку, ПАР і т. д. Ці добавки покращують якість тіста і збільшують термін зберігання хліба. Але чи вони потрібні нашому організму?

Купуйте хліб у невеликих пекарнях, де є можливість розпитати про деталі виробництва.

Фото заголовку depositphotos   depositphotos
За матеріалами brightside.me

Сподобалось?

15 простих правил для швидкого прориву в житті: (переглядайте цей список іноді)

19 народних прикмет на сучасний лад