7 ситуацій, коли ви порушуєте етикет і навіть не підозрюєте про це

Те, що рибу їдять руками, ніби ми вивчили. Без знання, для чого потрібна кокільна виделка, цілком можна обійтися. А ось про ці 7 правил етикету, які ми порушуємо, будучи впевненими в зворотному, Тутка все ж таки вирішив написати.

1. Говорите «будьте здорові»

В колі сім’ї або близьких друзів допустимо сказати «будь здоровий», якщо хтось чхнув. У всіх інших випадках вихована людина зробить вигляд, що не помітила. Іноді можна делікатно запропонувати хустку або серветку, але не більше того.

Цікаве
Loading...

2. Звертаєтеся на «ти» до підлітків

До будь-якої людини старшої 12 років слід звертатися на «ви». Навіть якщо це школяр, у якого ви хочете дізнатися годину, чи молода студентка, яка проходить практику у вашій фірмі. Не робити цього — значить, грубо порушувати етикет.

3. Прикриваєте рот правою рукою, кашляючи

Права рука вважається «соціальною», оскільки ми подаємо її іншій людині при зустрічі або знайомстві. Якщо перед цим добряче прокашлятися або з задоволенням чхнути, разом з рукою можна передати купу мікробів.

4. Пропускаєте даму в ліфт

Якщо ви вважаєте, що чините як справжній джентльмен, то помиляєтеся. Ліфт — джерело підвищеного ризику і потенційно небезпечний об’єкт, а тому першим повинен увійти чоловік. А вийти — той, хто ближче до дверей, незалежно від статі.

5. Передаєте перець без солі

Або сіль без перцю. У будь-якому випадку правила етикету за столом говорять, що сіль і перець одне без одного не можуть. Тому не забувайте захопити перечницю, передаючи сільничку.

6. Розмішуєте цукор за годинниковою стрілкою

Ви настільки сконцентровані на тому, щоб не зачепити стінки чашки, що навіть не підозрюєте про свою помилку. Рухи ложки повинні бути не круговими, а взад-вперед, як маятник. Так і цукор розчиниться швидше, і не стукати ложкою буде набагато простіше.

7. Вітаєте наречену з одруженням

Несподівано, але за правилами етикету вітати потрібно тільки нареченого, а нареченій просто бажати щастя. Причина найромантичніша: це чоловік завоював жінку і отримав її як дружину, а тому саме він заслуговує щирих привітань.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close