7 тотальних помилок при наданні першої допомоги, які більш небезпечні, ніж усі думають

Правильне і швидке надання допомоги при травмі має величезне значення для одужання. Але існує безліч стереотипів, через які люди першу допомогу постраждалим надають неправильно, що інколи закінчується дуже сумно. У цьому огляді мова піде про те, що робити не можна в жодному разі, коли рятуєш людини.

1. Холод на опік

Помилка: недостатньо довго охолоджувати опік.

Помилка: недостатньо довго охолоджувати опік.

Кращий спосіб першої допомоги при опіку – помістити постраждале місце під прохолодну воду. Але декількох секунд або хвилин не буде достатньо. Доктор Джеффрі Пеллегріно стверджує, що це потрібно зробити не менше 10-20 хвилин. Тепло від опіку проникає глибоко в шкіру, де воно може продовжувати руйнувати тканини, навіть якщо охолодити поверхню шкіри. Холод потрібен, щоб запобігти подальшому пошкодженню.

2. Положення голови при кровотечі з носа

Помилка: закидати голову під час кровотечі з носа.

Помилка: закидати голову під час кровотечі з носа.

Це може призвести до того, що кров буде накопичуватися в задній частині горла, що може викликати кашель або навіть погіршення дихання. Замість цього варто затиснути ніс, але тримати голову як звичайно, паралельно землі. Також при цьому потрібно сісти і розслабитися.

3. Теплий компрес при розтягуванні

Помилка: накладати теплий компрес на розтягування або переломи.

В таких випадках завжди потрібно застосовувати тільки холод. Лід допомагає зменшити набряк, в той час як тепло підвищує приплив крові, що може призвести до набряку.

Цікаве
Loading...

4. Вилучення сміття з очей

Помилка: пробувати самому дістати сміття з ока.

Якщо самому намагатися видалити пінцетом або пальцями смітинку або сторонній предмет з ока, то це може тільки ще більше збільшити рану і навіть призвести до постійного ушкодження. Замість цього потрібно закрити очі марлевою або паперовою пов’язкою, щоб ніщо інше не могло проникнути всередину, і негайно звернутися до лікаря. Єдиний виняток – якщо в око потрапила хімічна речовина. В цьому випадку потрібно промити їх водою протягом 15 хвилин.

5. Марля в рані

Помилка: видалення марлі з кровоточивої рани.

Якщо марлева пов’язка забруднена кров’ю, не можна зривати її з рани, просто потрібно додати зверху ще один шар марлі. Кров, яка згортається на поверхні рани може допомогти зупинити кровотечу, а видалення старої марлевої пов’язки може змусити рану почати кровоточити знову. Якщо це станеться, потрібно натиснути на поріз, поки кровотеча не припиниться, потім промити рану (щоб запобігти інфекції), нанести антибіотичну мазь (якщо на неї немає алергії) і накласти пов’язку.

6. Виключати можливі наслідки ДТП

Помилка: не звертатися за медичною допомогою після автомобільної аварії.

Якщо під час автомобільної аварії сталося щось більш серйозне, ніж удар, потрібно негайно звернутися до лікарні, навіть якщо постраждалий почуває себе добре. Адреналін або шок можуть спочатку приховати біль, в результаті чого тільки через деякий час (від десяти хвилин до двох годин після аварії) потерпілий щось відчує.

7. Доступ до потерпілого

Помилка: ускладнювати доступ до потерпілого лікарям швидкої допомоги.

При будь-якій проблемі зі здоров’ям, потрібно завжди залишатися там, де можуть допомогти люди. Приміром, якщо на задньому дворі будинку вкусила бджола і почалася серйозна алергічна реакція, потрібно зателефонувати у швидку і йти до під’їзної доріжки. Якщо в ресторані чоловік почав задихатися, ніколи не потрібно йти в туалет (а так найчастіше відбувається, оскільки люди не хочуть турбувати інших відвідувачів).

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close