9 речей, які можна дізнатися про жінку, подивившись на її макіяж

Дивлячись на нафарбовану дівчину, ми, здавалося б, в першу чергу вирішуємо, чи красива вона. Але вчені кажуть, що насправді ми несвідомо робимо набагато більше висновків. Адже довжину стрілок і колір помади визначає не тільки мода, але в першу чергу характер тієї, хто їх носить.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Тутка зібрав спостереження психологів і з’ясував, про що можуть розповісти макіяж-звички.

1. Прояв інтелектуальних здібностей

Вчені знайшли закономірність під назвою «ефект губної помади» (lipstick effect). Щоб її вивчити, дослідники з Гарварду розділили учасниць експерименту на 3 групи. Першій групі запропонували нафарбуватися, другій – послухати позитивну музику, третій – розмалювати малюнок. Після чого дівчатам дали інтелектуальні тести.

Найвищі результати виявилися в групі, яка попередньо накладала макіяж. Вчені пояснюють це тим, що жінка, яка звикла носити косметику на обличчі, зазвичай:

 • відчуває себе впевненіше;
 • більше покладається на свої здібності;
 • швидше й ефективніше приймає рішення.

2. Враження на навколишніх

Дівчину з макіяжем сприймають як більш компетентну. Недавні дослідження продемонстрували, що чим більш вміло накладений макіяж і чим привабливішим виглядає обличчя, тим швидше навколишні побачать в дівчині хорошого фахівця. Причому це погляд не тільки з боку чоловіків, а й з боку інших жінок. Обличчя з помірною кількістю косметики підвищує соціальний статус дівчини в чужих очах.

3. Роль в команді

А ось з лідерством справи йдуть по-іншому. Чим більше на дівчині макіяжу, тим менша ймовірність, що вона може успішно керувати іншими людьми. Річ в тому, що близькі не сприймають її як потенційного лідера. Можливо, це пов’язано з тим, що обличчя без макіяжу викликають більше довіри, здаються більш відкритими. А якщо керівник сильно нафарбована, то її розпорядження будуть виконувати з більшим небажанням.

4. Тип особистості

Макіяж робить дівчину більш помітною. А тому можна подумати, ніби косметику з великим ентузіазмом будуть використовувати дівчата-екстраверти. У той час як інтроверти, зосереджені на внутрішньому світі та не шанують легкі розмови, скоріше, вийдуть в люди ненафарбованими. Вчені ж стверджують протилежне: інтровертам часто більш комфортно постійно носити косметику, ніж екстравертам.

У дослідженні фахівці помітили позитивний взаємозв’язок інтроверсії з використанням косметики і негативну – у випадку з екстраверсією:

 • Інтровертам простіше адаптуватися в суспільстві, одягнувши так звану маску, щоб залишалася межа між їх внутрішнім світом і світом зовнішнім.
 • Екстраверти ж через макіяж більш схильні підкреслювати свою привабливість і статус. Вони, за спостереженнями вчених, відчувають менше занепокоєння перед тим, щоб виглядати природно, тому що відчувають себе вільніше в оточенні чужих людей.

5. Інфантильність

Деякі дівчата не бажають дорослішати і висловлюють свій протест через макіяж. Велика кількість рожевих рум’ян, яскравий підлітковий макіяж з акцентом на очі й особливо візуальне збільшення очей видають дівчину, яка все ще хоче залишатися дитиною. Такі дівчата насправді сприймаються молодшими і частіше за інших схильні до інфантильності.

6. Впевненість у собі

Особлива впевненість в собі характерна для типу нанесення макіяжу «зваблювання». Тобто для тих, хто це робить, бажаючи здаватися привабливішими і ловити чужі погляди. Особливо це стосується любительок червоної помади, які зазвичай більш наполегливі, самовпевнені і товариські.

А ще вчені провели цікавий експеримент і з’ясували, що яскравий колір губ сильніше привертає увагу. Результати дослідження показали:

 • на дівчатах з червоною помадою погляд випробовуваних затримувався на 7,3 секунди;
 • на дівчатах з рожевою – 6,7 секунди;
 • на дівчат без помади дивилися всього 2,2 секунди.

7. Тривожність

Інший тип нанесення макіяжу – «камуфляж». Він характерний для людей з високим рівнем стресу і означає постійне носіння косметики заради того, щоб скорегувати недоліки зовнішності. Якщо жінка фарбується, лише щоб приховати своє справжнє обличчя, то це говорить про підвищену тривожність. Це особливо виражається у жінок, які не можуть вийти на вулицю без макіяжу.

Опитування показало, що 32% дівчат фарбуються, щоб дійти до магазину, а 10% носять макіяж навіть вдома. В цьому випадку макіяж явно стає для них камуфляжем і каже про оборонну позицію щодо навколишнього світу й емоційної нестабільності.

8. Темперамент

Про темперамент найкраще розповість колір губної помади. За спостереженнями фахівців, відтінки губної помади, які найчастіше виявляються в повсякденному макіяжі дівчат, можна розділити на 4 основні види:

 • Червоний найчастіше носять креативні, рвучкі і легкі на підйом дівчата. За типом темпераменту це сангвініки і холерики.
 • Рожеву помаду, зазвичай, можна зустріти на товариських дівчатах з хорошим почуттям гумору. За темпераментом серед них найчастіше зустрічаються сангвініки.
 • Фіолетовий: такі відтінки частіше полюбляють спокійні і проникливі дівчата. Їх швидше можна віднести до завсідників своїх будинків, а за темпераментом вони частіше бувають меланхоліки або флегматиками.
 • Натуральний: дівчата з таким відтінком на губах, зазвичай, добрі і дбайливі. Це, як правило, флегматики за типом темпераменту.

9. Особливості характеру

Якщо самовідчуття дівчини залежить від того, чи є на ній макіяж, то виходячи з того, як саме вона нафарбована, можна говорити про її звички і поведінку. Макіяж очей допоможе більше дізнатися про особистості.

 • Довгі стрілки: дівчина легко приміряє на себе різні ролі, педантична до деталей. Часто вони мають схильність до перфекціонізму.
 • Кольорова підводка: грайлива і творча натура, яка зберегла дитячу безпосередність.
 • Темна підводка зверху частіше зустрічається у практичних дівчат, які не люблять будувати повітряних замків, а вважають за краще відчувати твердий грунт під ногами.
 • Темна підводка знизу характерна для тих, хто стримує в собі багато емоцій.
 • Smoky eyes: підкреслена чуттєвість і схильність до мрійливості та романтичного настрою.
 • Відсутність стрілок: любов до простого і вільного спілкування, відкритість і допитливість.

Переклад Тутка за матеріалами