9 речей, які слід мити і прати кожен день

Безумовно, всі ми любимо чистоту і порядок в будинку. Але якими б акуратними ми не були, через надзвичайну зайнятість ми не можемо робити генеральне прибирання кожен день. Але незважаючи на це, деякі предмети домашнього вжитку вимагають щоденного очищення.

Тутка розповість вам про 9 речей, стежити за чистотою яких необхідно абсолютно кожен день.

Кухонні рушники

Згідно з дослідженнями, рушники є одним з найбільш заразних місць на кухні. Те ж саме стосується і маленьких рушників у ванній. Так, як ви користуєтеся ними частіше, ніж раз в день, вони стають брудними дуже швидко. Саме тому прати їх потрібно часто, а краще навіть щодня, особливо, якщо у вас велика сім’я.

Ключі

На поверхні ключів міститься стільки ж бактерій, скільки на кнопці виклику ліфта. Ми ніколи не протираємо ключі і беремо їх завжди брудними руками. Вони падають в під’їзді або на вулиці, зберігаються в брудних кишенях і приносять в будинок неймовірну кількість заразних бактерій. Тому необхідно очищати ключі, в тому числі від машини, антисептичними серветками.

Плитка у ванній кімнаті

Для того, щоб не докладати багато зусиль для очищення занадто забрудненого кахлю, необхідно мити його після кожного прийняття душу. Сухі стіни також служать запорукою того, що в кімнаті не утворюється цвіль.

Губка для миття посуду

Губка для миття посуду – мало не найбрудніша річ на кухні. Ми очищаємо нею дошки для нарізання, раковину, іноді, навіть і столи. Після  цього її необхідно продезінфікувати: ретельно промийте її і вологу покладіть в мікрохвильову піч. Потім ввімкніть піч на пару хвилин на невеликої потужності. Уважно стежте за процесом, якщо від губки почав підніматися пар – дезінфекцію потрібно закінчувати. Ні в якому разі не використовуйте цей метод для губок, які мають металеві частини.

Абсолютно всі раковини в будинку

Незважаючи на те, що ви думаєте, що після миття рук або посуду ваша раковина також очищається, ви забуваєте про численні бактерії, які знаходяться на її стінках.

Посуд, замочений водою

Залишки їжі на посуді, залишеного брудним на ніч, тільки погіршать процес очищення. Для щоденного миття можна застосовувати посудомийну машину (не слід обполіскувати посуд перед тим, як ставити її в машину), а краще мити брудний посуд відразу після кожного прийому їжі.

Кавоварка

Кавоварка – це сприятливе середовище для різноманітних бактерій і цвілі, тому її також потрібно очищати щодня. Для цього необхідно розібрати її на окремі деталі – це допоможе видалити залишки кави, а також масло, яке утворюється в процесі перемолу кавових зерен.

Дошка для нарізання

Дерев’яну лопатку і дерев’яну дошку для нарізання, в яких живуть грибки і мікроби, після приготування їжі необхідно на кілька хвилин опустити в оцтову воду (1:1). Також дошку (не тільки дерев’яну) необхідно періодично дезінфікувати. Використовуйте для цього очищуючий розчин з чайної ложки харчової соди і 0,5 л гарячої води. Обробіть дошку отриманим розчином і через 5-10 хвилин добре сполосніть під струменем води.

Пензлики і спонж для макіяжу

Якщо ви довгий час користуєтеся одним пензликом для нанесення макіяжу, то він може стати будинком для бактерій, які ви потім нанесете на своє обличчя. Тому потрібно промивати його в теплій мильній воді після нанесення макіяжу.

За матеріалами