9 речей, за які краще раз переплатити, ніж потім лікті кусати

Добре, коли людина знає, на що витрачається кожна копійка її бюджету, не дозволяє собі імпульсних покупок і не влазить у борги. Такі принципи розумної економії допомагають як зберегти капітал, так і примножити його. А ось зайва скрупульозність ще нікого до добра не доводила. Бажання заощадити там, де цього робити не слід, часто призводить до ще більших витрат.

Ми в Тутка не підтримуємо марних витрат і вважаємо, що за деякі речі краще заплатити трохи більше грошей і не пошкодувати про це, ніж спробувати заощадити та залишитись біля розбитого корита.

1. Антисептик для рук

Помилка, що антисептик він і в Африці антисептик, може дорого вам обійтися. Залежно від активної речовини санітайзери поділяються на 2 види: на спиртовій та неспиртовій основі. Антисептики, що не містять спирту, можуть приємно пахнути та не сушити шкіру рук, але при цьому їх придбання буде просто грошима на вітер, адже вони не такі ефективні. Фахівці рекомендують обробляти руки розчином для дезінфекції, що містить не менше 60% спирту. Так, такий засіб може коштувати трохи дорожче, але він набагато ефективніше бореться з вірусами та мікробами.

2. Дезодорант

Особливою популярністю сьогодні користуються натуральні дезодоранти, у складі яких є лише природні компоненти. Ціна таких засобів зазвичай трохи вища, ніж у «неекологічних» аналогів, зате вони не містять агресивних компонентів. Взяти хоча б триклозан, що міститься у багатьох дешевих дезодорантах. Ця речовина може спричинити алергічну реакцію.

3. Міцелярна вода

Різниця у вартості пляшечок різної марки багато в чому обумовлена ​​якістю міцел та додаткових компонентів у складі засобу. Низькоякісна сировина для міцел та неналежна якість очищення водної фази розчину — 2 складові, завдяки яким міцелярна вода може бути дешевшою, але при цьому псувати шкіру. При неправильному догляді її стан стане ще гіршим.

4. Зубна щітка

У середньому електрична зубна щітка дорожча за звичайну в 10, а то й 20 разів. Проте розщедритися на неї все-таки варто. Вона набагато ефективніше видаляє наліт і значно зменшує запалення ясен. Звичайна щітка може викликати карієс через те, що недостатньо очищує зуби від нальоту. А відвідування кабінету стоматолога б’є по гаманцю набагато сильніше, ніж придбання високотехнологічного засобу гігієни.

5. Ніж

Дешеві ножі здебільшого тримають заточення менше і незручно сидять у руці. Чого не можна сказати про висококласні ножі, вартість яких набагато вища. Завдяки сталі гарної якості такий ніж залишається гострим довгі роки. А через продуману будову ручки він не викликає втоми в руці та відчувається як її продовження. Придбання якісного ножа — розумне вкладення, яке окуповується з лихвою.

6. Праска

Праски, що відносяться до низької цінової категорії, зазвичай мало важать, що робить їх зручними у використанні. Однак ця ж властивість є їхнім головним недоліком: через слабкий тиск вони не завжди можуть розгладити зморшки на тканині і, по суті, є неефективними. Також у дешевих прасок нерідко підошва низької якості, через яку вона швидко стає непридатною. Краще витратитися на більш «круту» модель, яка зможе генерувати велику кількість пари та суттєво заощадить час та сили, витрачені на прасування одягу.

7. Праска для волосся

Вибір різних прасок для волосся величезний. Найдоступнішими є щипці з хромованим покриттям, проте вони вважаються і найшкідливішими. Хром має властивість перегріватися, через що часто перепалює пасма. Тефлонові моделі теж виглядають привабливими за ціною, але насправді сушать волосся, роблячи його тьмяним і неживим.

Покриття найбільш безпечних прасочок для волосся зроблене з кераміки або турмаліну. Ціна таких щипців вища від середньої, зате вони не псують волосся.

8. Лак для нігтів

Одна з основних відмінностей дорогого лаку для нігтів від дешевого — якісний пензлик. Якщо він – гарної якості, то й покриття лягатиме рівніше й триматиметься довше.

Крім того, надійні бренди, як правило, не скупляться на дослідження та використовують у складі засобів безпечні матеріали, тому їх лаки можуть коштувати значно дорожче. Інші виробники, бажаючи заощадити, використовують небезпечні токсичні компоненти, такі як формальдегід, дибутилфталат та толуол. Ці речовини можуть спричинити серйозні проблеми зі здоров’ям.

9. Контейнери для їжі

Сучасні дослідження свідчать, що більшість пластикових виробів виділяють естрогеноподібні хімічні речовини, які порушують роботу ендокринної системи. Через ці часточки люди набирають вагу, а також можуть призвести до ожиріння і стати причиною зниження репродуктивної функції.

Найбезпечнішими пластмасовими контейнерами є ті, що не містять бісфенолу А. Однак і вони не завжди нешкідливі. Краще придбати посуд, виготовлений зі скла, силікону, кераміки або нержавіючої сталі. Звичайно, такі контейнери коштуватимуть дорожче. Але їхня безпека та довговічність роблять вкладення розумнішим.

А на чому ви ніколи не станете економити, навіть якщо грошей мало?