Англійський спосіб, як відмити сковорідку

Багатьом напевно знайоме почуття, коли ти вже помив увесь посуд, але тут згадав, що лишилася ще сковорода. Від багаторічного та частого використання на ній з’являється накип, який дуже важко прибрати. Ще після приготування м’ясних страв залишається жир. Проте англійські домогосподині знають чудовий спосіб, як відмити сковорідку. Ділимося з вами лайфхаком.

Як відмити сковорідку від жиру та нагару

Особливий спосіб, як відмити сковорідку, часто використовують в Англії. Навіть відома Instagram-блогерка Linsey Queen Of Clean, яка знає все про прибирання і часто з’являється на телебаченні як експертка, розхвалювала цей лайфхак. І не йдеться про якусь потужну хімію. Щоб відмити сковороду від нагару, тобі знадобиться лише чайний пакетик. Ось що треба робити.

Як відмити сковорідку англійським способом

Очистити сковороду від нагару та жирного нальоту за допомогою чаю досить легко.

  1. Для початку просто залийте сковорідку гарячою водою та опустіть в неї чайний пакетик. Можна брати як новий, так і заварений. Тільки якщо плануєте брати вже використаний чайний пакетик, краще взяти кілька, щоб отримати кращий ефект. Можна також використовувати кілька ложок заварки.
  2. Залиште чай мокнути у сковороді мінімум на 15 хвилин. Занадто довго тримати його там також не слід, щоб потім не довелося відмивати ще й наліт від чаю. Максимальний час – 30-40 хвилин.
  3. Після закінчення зазначеного часу вийміть чайний пакетик зі сковороди. Ви побачите, що нагар і жир відшарувалися від стін кухонного начиння. Річ про дубильні речовини, які містяться у чаї. Вони м’яко допомагають відчистити поверхні, на відміну від агресивної хімії, яка може пошкодити посуд. Ополосніть сковороду під проточною водою і змийте залишки звичайною губкою.

Як відмити сковорідку за допомогою кавової гущі та гірчиці

Крім способу з чайним пакетиком, ви можете скористатися кавовою гущею і гірчичним порошком, щоб відмити сковорідку.

  • Кавова гуща має м’які знежирювальні властивості. Тому нею також можна помити брудний посуд. Щоб забрати накип зі сковороди, змішайте у глибокій місткості 2–3 ст. л. гущі зі звичайним засобом для миття посуду та додайте трохи теплої води. У вас має вийти консистенція пасти. Нанесіть засіб на губку та потріть попередньо замочену сковороду. Абразивні частинки допоможуть забрати нагар, але при цьому не подряпають поверхню.

  • Гірчичний порошок допоможе впоратися навіть зі старим нальотом. Змішайте його зі звичайною кухонною сіллю та оцтом у пропорціях 1:1:1. Отриману кашку також нанесіть на губку та потріть дно та стінки сковорідки. У такому стані залиште посуд на 30 хвилин, щоб засіб подіяв. Після цього змийте залишки проточною водою. Можете додатково помити сковороду звичайним мийним засобом, щоб не залишилося запаху оцту. Готово! 

Як бачите, всі ці способи, як відмити сковорідку, досить прості у виконанні. Вам не доведеться довго терти поверхню, щоб хоч якось відмити жирний наліт та нагар. До того ж всі інгредієнти для народних засобів є у вас вдома. Звичайно, лайфхак з чайним пакетиком, гущею та гірчицею можна використовувати й для очищення іншого кухонного начиння. Обов’язково спробуйте та переконайтеся!

Джерело