Чому важливо не залишати телефон на зарядці вночі, особливо в наші дні

Дізнайтеся, до яких наслідків це призведе.

Чому важливо не залишати телефон на зарядці вночі, особливо в наш час

Багато людей думає, що немає нічого складного в тому, щоб підзарядити телефон. Але й у цій справі є свої тонкощі. Збереження працездатності акумуляторів ваших гаджетів у довготерміновій перспективі – набагато складніше завдання.

Літій-іонні батареї, якими оснащені практично всі наші гаджети, згодом хімічно розкладаються, зберігаючи менше заряду, ніж колись, і розряджаючи те, що у них є, швидше. Зупинити цей процес неможливо, але його можна сповільнити.

Чи погано заряджати телефон до 100 відсотків?

Вам може здатися, що це добре, коли батарея вашого смартфона показує 100% заряд, але насправді це не ідеально для батареї. Літій-іонний акумулятор не повинен бути повністю зарядженим. Для оптимізації часу автономної роботи ваш телефон ніколи не повинен опускатися нижче 20 відсотків або вище 80 відсотків.

Виявляється, вам не варто залишати телефон заряджатися на ніч. Адже найчастіше саме тоді він і зарядиться до 100%.

Що ще може зашкодити акумулятору телефону?

Найгірше, що може відбитися на стані акумулятора вашого телефону, це коли він нагрівається та одночасно повністю заряджений.

Поєднання повного заряду та нагрівання насправді викликає більше стресу, ніж використання телефону. Ось чому, якщо ви їсте в машині влітку, не кладіть телефон на панель приладів. Покладіть його на підлогу або в тінь.

Важливо залишатися на зв’язку із близькими та знати основи роботи батареї на телефоні. Нікому зараз не хочеться займатися її заміною та покупкою новою. Тому просто не допускайте заряджання до 100% або увімкніть функцію оптимізованої зарядки.

Що стосується другої, це – функція більшості смартфонів, призначений для захисту їх акумулятора. Вона робить кілька речей: уповільнює зарядку вашого смартфона при підключенні до джерела живлення та припиняє зарядку вашого смартфона, коли він є повністю працездатним. І те, й інше корисно для акумулятора вашого смартфона. Таким чином, ваш телефон довше залишається у цій «золотій зоні» між 20 та 80 відсотками.

А ви знали, що не можна доводити телефон до повного заряджання?