Небезпечна їжа

Мед, горіхи, фрукти, квасоля… Ці продукти завжди вважалися корисними для людського організму. Але, на жаль, не все так просто. Приміром, варто лише гарненько нагріти мед, як він стає не тільки марним, так ще і небезпечним!

Але давайте по порядку. Тутка пропонує з’ясувати, в яких же випадках корисна їжа перетворюється в отруйну.

Продукти з прихованою небезпекою

Мед
Мед завжди асоціювався зі здоровим харчуванням. Так воно і є: опис корисних властивостей головного продукту бджільництва, мабуть, не вмістити в рамки однієї статті. При регулярному вживанні меду оздоровлюються всі системи організму, але до тих пір, поки ви не почнете його нагрівати.

В результаті нагрівання вище 50 градусів в меді утворюються токсичні речовини. Зокрема, канцерогенний оксиметилфурфурол, що провокує розвиток злоякісних пухлин.

© sovkusom.ru

Картопля
Пропустимо той факт, що зловживання смаженою картоплею загрожує підвищенням холестерину в крові, атеросклерозом і надмірною вагою. Полежавши на світлі бульби картоплі незабаром починають зеленіти, потім проростати. В результаті цього відбувається різке збільшення кількості соланіну. Вчені з’ясували, що людині досить з’їсти 2 кг позеленілої картоплі, щоб концентрація соланіну в крові досягла токсичного рівня.

© sovkusom.ru

Кешью
Спочатку горіх покритий оболонкою і твердою шкаралупою, а ось між ними міститься дуже токсична речовина — кардол. При контакті зі шкірою викликає сильні опіки. Тому кешью завжди продаються очищеними і пройшовшими спеціальну термічну обробку. Алергікам ці горіхи слід вживати з великою обережністю!

© sovkusom.ru

Червона квасоля
Червона квасоля чудова в салатах і рагу. Але мало хто знає, що досить кілька недоварених таких квасолин, щоб заробити не смертельні, але малоприємні побічні ефекти: нудоту, діарею, біль у кишечнику протягом кількох годин.

Вся справа в лектині, токсичному білку, вміст якого в червоной квасолі у кілька разів більше, ніж в білій. Руйнується він при тривалій тепловій обробці і попередньому вимочуванні бобових протягом 5-6 годин.

© sovkusom.ru

Лімська квасоля
Червона квасоля — не єдина небезпечна квасоля. Її родичка лімська квасоля містить лінамарин, який при попаданні в організм перетворюється на токсичний ціаністий водень. Поспішаємо заспокоїти: це станеться лише при вживанні сирих бобових. Впевнені, ви цього робити не будете, але попереджений — значить озброєний.

Ревінь
При всій своїй вітамінній цінності ревінь може бути і небезпечним, особливо для людей, які страждають захворюваннями нирок. Справа в тому, що в цій рослині міститься багато щавлевої кислоти, надлишок якої в організмі провокує утворення каменів у нирках.

© sovkusom.ru

Бузина
Бузина чорна — кущі, ягоди яких використовують у лікувальних і кулінарних цілях. У сирому вигляді ягоди бузини токсичні, вживають їх лише після належної термічної обробки. Також небезпека бузини криється в тому, що її легко сплутати з вовчим ликом, вороним оком, пасльоном чорним. А це отруйні рослини!

© sovkusom.ru

Вишня
Багато люблять висушувати і розколювати кісточки абрикосів, слив, вишень, а потім їсти їх ядерця. Виявляється, цього робити не можна, так як в них міститься синильна кислота. Пам’ятайте про це, коли будете готувати вино або наливку з кісточками.

© sovkusom.ru

Гіркий мигдаль
На відміну від солодкого мигдалю, в гіркому міститься велика кількість глікозиду амігдаліна, який в шлунку ферментується у знову-таки синильну кислоту. Досить з’їсти 40 г ядер гіркого мигдалю, щоб отримати сильне отруєння. Відрізнити його від солодкого можна за характерним надто «мигдальним» ароматом, набагато більш вираженим, ніж у солодкого.

По правді, небезпека гіркого мигдалю виправдана лише в разі вживання його в сирому вигляді.

Звичайно, немає сенсу панікувати і відмовлятися відразу від усього. Це лише інформація для роздумів, щоб деякі продукти вживати з обережністю і в помірній кількості. Залишайтеся здоровими!

За матеріалами sovkusom.ru

Facebook Коментарі

Пов'язані статті

Back to top button
Close