in , , ,

Помилки, які не дають насолодитися смаком вина

Вино відносять до делікатних напоїв. Воно не терпить різких перепадів температур, вібрацій, яскравого світла і низької вологості. Все це може погано позначитися на балансі смаку. Але навіть якщо вино зберігалося правильно, спотворити букет може неправильна подача. Якісь незначні на перший погляд дрібниці, про які ми просто забуваємо або нехтуємо ними, можуть зіпсувати враження від напою. Щоб отримати від вина максимум задоволення, не допускайте цих банальних помилок.

Занадто холодне

© steaklovers.menu

Холод може додати вину освіжаючий післясмак, проте надмірне охолодження може і перебити аромат. Тому охолоджувати вино потрібно до оптимальної температури. Іноді виробники вказують її на пляшці. Якщо ж на етикетці немає ніяких інструкцій, то доведеться скористатися термометром і орієнтуватися на рекомендовані усереднені значення температури, при яких чітко проявляються його аромат і смак.

Ігристі вина: температура подачі становить 6-10 ºС;

Білі вина: температура подачі складає від 7-8 ° C, для вин з багатим букетом до 10 ° C;

Для молодих червоних вин з незбалансованою кислотністю і надмірними танінами найкраще підходить температура в межах 13-15 ° С;

Червоні вина середньої насиченості розкриваються при 15-16 ° С;

Насичені червоні вина подають при температурі 16-18 ° С.

Занадто тепле

© steaklovers.menu

Гірше переохолодженого вина може бути тільки тепле вино. По-перше, воно просто неприємне на смак. По-друге, це є наочним свідченням того, що вино зберігається неналежним чином, що може негативно позначитися на його смакових якостях. Зберігання вина при температурі 21 градус або близько того протягом нетривалого часу нічим поганим не загрожує. Але якщо температура вище і при такому температурному режимі вино зберігається довго, почне змінюватися букет і колір вина. Причому правильного охолодження потребують і білі, і червоні вина, а термін «кімнатна температура» всього лише означає середню температуру в середньовічному замку, що в інтерпретації сучасного винного етикету означає 16-18 ° С.

Не давати вину «подихати»

© steaklovers.menu

Ви коли-небудь замислювалися, чому останній келих вина з пляшки значно виграє в смаку? Весь фокус у тому, що після відкупорювання вину потрібно подихати. Насичене киснем вино набагато краще розкриває свій смак і стає більш виразним. Через малу площу поверхні, що контактує з киснем, вино переливають в декантер або до відповідних келихи, форма і розмір яких допомагають вину розкритися. Час аерорування залежить від віку і типу конкретного вина. В середньому мінімальний часовий інтервал становить 10-15 хвилин.

Неправильні келихи

© steaklovers.menu

Головним фактором, що визначає форму келихів, є сорт вина і тип напою. Для кожного конкретного вина потрібен певний різновид келихів. Для того щоб досягти гармонійного смаку і аромату виробники варіюють розмір чаші, її висоту, а також розмір обідка келиха і його «заокругленість». Так, келихи для червоного мають округлу форму, злегка звужуються догори; келихи для білих вин також звужуються догори, проте, в порівнянні з келихом для червоного, їх форма більш витягнута. Тримають келих за ніжку, таким чином, вино не нагрівається від тепла вашої руки, а за рахунок форми скла максимально розкриває свій букет.

Непідходячий супровід

© steaklovers.menu

Підібрати гастрономічну пару до вина дуже непросто. Тут потрібно дотримуватися або перевіреної класики на кшталт до м’яса червоне, а до риби біле, або піти по ризикованому шляху спроб і помилок. Як би вам цього не хотілося, але певні продукти з вином просто не поєднуються. Варто уникати комбінацій вина з артишоками, де вино отримає гіркий післямак; масляної риби і червоного, котре в такому дуеті набуває металевого присмаку; а також салатів в парі з винами з низькою кислотністю, які на їх фоні стають тьмяним і невиразними. Якщо ви вже так сильно хочете здивувати гостей, замість гастрономічних експериментів скористайтеся перевіреними комбінаціями їжі і вина від шефів.

Фото заголовку steaklovers.menu
За матеріалами steaklovers.menu

5 таємниць успішної брехні

Крокодиляча ферма в провінції Чонбурі для любителів гострих відчуттів