Що робити, якщо нічого не хочеться робити: 6 способів швидко вийти з застою

Як же іноді важко змусити себе працювати. Коли просто «не йде» і все тут. Хтось в такі моменти просиджує години перед монітором , намагаючись видавити з себе хоч трохи продуктивності, а я вдаюся до хитрощів і використовую один з перевірених методів боротьби з таким станом.

Іноді ми витрачаємо на деякі завдання в кілька разів більше часу і сил, ніж насправді потрібно. І справа не тільки в ліні, а й у тому, що всі дні стають схожими один на одного, завдання – однотипними і нудними. Часом нам не вистачає енергії, мотивації або просто хочеться розслабитися. Тільки робота не чекає, і в результаті список завдань тільки збільшується. Тому я вважаю, що в такі дні потрібно обов’язково робити собі невеликий струс і апгрейд. Ось мої кілька способів перезавантажитися і побороти небажання працювати.

Наша пісня гарна, починаємо … з кінця!

Один з моїх улюблених способів «розворушити» мозок. Коли я не можу сконцентруватися або у мене просто немає натхнення щось робити, я міняю черговість дій і … починаю з кінця. Не важливо, що це за завдання – робота над новим матеріалом чи підготовка контентного плану проекту. Я просто беруся за ті шматки роботи, які здаються мені найбільш легкими і привабливими. Потім зібрати їх разом набагато простіше, ніж створювати з чистого аркуша. А писати з кінця часом навіть дуже цікаво.

Міняємо обстановку

Якщо я працюю вдома, то можу тимчасово перенести своє робоче місце в іншу кімнату, на кухню або навіть на балкон. Те ж саме можна зробити і в офісі, перемістивши себе в інший кабінет або кімнату для переговорів. Головне – помістити себе в незвичайну обстановку, оточити новими предметами або попрацювати в кафе.

… або інструменти для роботи

Наприклад, залишити в спокої комп’ютер і взяти в руки блокнот з ручкою. Це заняття можна поєднати з невеликою прогулянкою в парку і попрацювати на свіжому повітрі. Наприклад, скласти детальний план презентації або звіту, чи прописати всілякі варіанти вирішення проблеми, з якою треба впоратися. Навіть якщо більшість з них не буде мати ніякого сенсу, ви пофантазуєте і розбудите свій мозок. Та й сама по собі «писанина» на папері відмінно активізує розумовий процес і допомагає вийти з застою.

Розпорядок дня – ламаємо його!

Привнесіть трохи змін у своє життя, придумавши для себе абсолютно інший план на день. Зробіть з ранку ті речі, які зазвичай робите ввечері або в обід. Приберіть зранку в квартирі, поснідайте борщем або попрацюйте зранку раніше. Мені дуже подобається працювати рано вранці, коли ще всі навколо сплять і не порушують спокійну обстановку і атмосферу. За ці кілька годин я встигаю зробити набагато більше, ніж в денний час.

Час на пробіжку

Ніщо так не заряджає енергією, як біг. Навіть якщо ви не любитель цього заняття, зробіть пробний забіг, щоб провітрити мізки і зняти напругу. Навіть два кілометри і кілька кіл навколо свого двору зарядять вас на повну і поліпшать працездатність. Особисто я завжди вертаюся додому зі свіжими ідеями і зарядом для роботи.

В крайньому випадку, можна і відпочити

Ну а коли зовсім не під силу, я вважаю, що не потрібно гвалтувати свій організм, краще влаштувати собі кілька годин відпочинку, зайнявшись чимось корисним і приємним. Потрібно просто бути чесними з собою і домовитися, що після прогулянки, шопінгу або перегляду фільму ви присвятите певну кількість часу нагальним завданням. Часто такий підхід працює, так як ми мотивуємо себе «неробством» і вже задоволені з більшою радістю беремося за список справ.

Фото заголовку
За матеріалами