in ,

Скільки разів на день потрібно їсти

Одні люди звикли до триразового харчування, інші вважають за краще їсти один раз в день, але дуже щільно, а хтось їсть маленькими порціями по шість-сім разів. Тутка допоможе визначити, який режим харчування піде на користь саме вам. 

Триразове харчування для тих, кого все влаштовує

Режим харчування

Сніданок в 7-8 ранку, обід в 13-14 годин і вечерю в 19-20 годин. Такий режим харчування звичний нам з дитинства, однак він не є біологічною необхідністю, як можна подумати, дивлячись на його широке поширення.

Люди не завжди харчувалися три рази в день. Цей режим сформувався під впливом культури, а точніше – восьмигодинного робочого дня. Давайте розберемося, чи є у триразового харчування якісь переваги крім зручності.

Переваги триразового харчування

Багато дієтологів стверджують, що більш часті прийоми їжі допомагають краще контролювати вагу, ніж звичне триразове харчування, проте деякі дослідження це спростовують.

дослідження показало , що триразове харчування нітрохи не гірше шестиразового, коли справа стосується схуднення. Вісім тижнів дві групи учасників дотримувалися дієти з пониженим вмістом калорій, але одна група їла три рази в день, а інша – шість. В результаті схудли учасники з обох груп, вчені не помітили суттєвих відмінностей.

В іншому дослідженні порівнювали вплив дво- і шестиразового харчування на здоров’я і статуру жінок з ожирінням виявилося, що у жінок, які харчувалися два рази в день, спостерігали підвищений рівень ліпопротеїдів високої щільності, або хорошого холестерину.

Ще одне дослідження порівнювало три і шість прийомів їжі в день. З’ясувалося, що рівень тригліцеридів в крові був набагато нижче при трьох прийомах їжі, ніж при шести. Значить, триразове харчування, в порівнянні з подрібненим, більш корисно для серцево-судинної системи.

Виходить, що стандартне триразове харчування не тільки не програє подрібненому, а й має свої переваги для здоров’я.

Кому підійде триразове харчування

Триразове харчування підійде вам, якщо:

 • ви працюєте з 8 до 5 і у вас немає можливості перекусити між прийомами їжі;
 • ви не хочете витрачати додатковий час на приготування їжі;
 • ви звикли до такого типу харчування, не страждаєте від зайвої ваги і проблем з травленням;
 • ви не відчуваєте голоду серед дня.

Якщо ж ви боретеся із зайвою вагою, страждаєте від голоду, а потім переїдайте, вам варто спробувати інші системи харчування.

Подрібнене харчування для контролю почуття голоду

Режим харчування

Суть дробового харчування в тому, щоб розділити свою денну норму калорій на багато дрібних прийомів їжі. Скільки саме – залежить від ваших можливостей і бажання. Як правило, це шість прийомів їжі: три основних і три перекуси.

Якщо ваша норма калорій – 1 500 ккал, замість трьох прийомів їжі по 500 ккал, ви з’їдаєте за раз не більше 250 ккал. Це, наприклад, один сендвіч або стакан кефіру і яблуко.

Переваги подрібненого харчування

Переваги такого методу в тому, що протягом дня ви не відчуваєте голоду, за рахунок чого споживаєте менше їжі, навіть якщо не вважаєте калорії і не обмежуєте себе в їжі.

Зниження почуття голоду підтверджують результати одного експерименту, проведеного на молодих чоловіках з нормальною масою тіла. Вчені виявили, що якщо розділити порцію їжі на п’ять частин і давати кожну частину через годину, то випробуваним вдається краще контролювати апетит, ніж коли вони з’їдають порцію за один раз.

Крім того, часті прийоми їжі знижують рівень глюкози і поганого холестерину в крові. Це підтверджується дослідженням , в якому порівнювали переваги 17 перекусів в день перед звичайним триразовим харчуванням. У людей, що харчуються часто, виявили зниження рівня загального холестерину натще, ліпопротеїнів низької щільності та аполіпопротеїну B – носіїв поганого холестерину. Крім того, у них знизився рівень глюкози в крові і вихід С-пептиду в сечі. Зниження рівня інсуліну в крові при шестиразовому харчуванні теж підтвердилося в дослідженні.

Не можна точно сказати, чи допомагає дробове харчування схуднути, оскільки деякі дослідження не виявляють переваг частих прийомів їжі для зниження ваги. Але оскільки дані про користь такого режиму харчування все ж є, чому б не спробувати його?

Кому варто спробувати подрібнене харчування

Розгляньте таке харчування, якщо:

 • у вас є зайва вага і ви шукаєте способів його позбутися;
 • у вас є можливість перекусити протягом дня;
 • ви часто відчуваєте голод протягом дня, а ввечері об’їдаєтеся;
 • ви хочете знизити рівень поганого холестерину та інсуліну.

З триразовим і подрібненим харчуванням ми розібралися. Є ще одна схема прийому їжі, яку рекомендують як корисну для здоров’я, – короткотермінове голодування.

Короткотермінове голодування для здоров’я серця і мозку

Режим харчування

Короткотермінове голодування – це схема харчування, при якій протягом 16-18 годин ви вживаєте тільки воду, а в решту часу їсте скільки хочете, але без переїдання і шкідливої ​​їжі. Також є й інша схема – звичайне харчування п’ять днів на тиждень і голодування по 24 години двічі на тиждень.

Короткотермінове голодування можна назвати модним трендом, проте такі схеми живлення зустрічалися в історії. Наприклад, історик Керолайн Ілдам (Caroline Yeldham) розповідає, що стародавні римляни їли один раз в день в районі полудня. Вони дуже піклувалися про своє травлення, і прийом їжі більше одного разу на день вважали обжерливістю.

Переваги короткотермінового голодування

Є досить багато досліджень, які доводять користь голодування, однак більшість з них проводилося за участю тварин. Наприклад, експеримент на мишах довів користь короткочасного голодування для серцево-судинної системи. Крім того, спостерігалося зниження рівня інсуліну, лептину і холестерину, а також підвищення рівня тестостерону як стверджує Марк Меттсон (Mark Mattson), старший дослідник Національного інституту з проблем старіння, голодування знижує кількість маркерів запалення в крові і зменшує окислювальний стрес, підтримує здатність до навчання і пам’ять.

Учасники експерименту – дорослі люди з надмірною вагою, які страждають на астму, – споживали в деякі дні всього 20% своєї норми калорій. За вісім тижнів вони втратили 8% ваги, в їх крові знизилася кількість маркерів окисного стресу і запалення, також зменшилися симптоми астми і покращилися деякі показники якості життя.

Також Меттсон досліджував користь голодування для мозку. Якщо ви не їсте протягом 10-16 годин, ваше тіло буде черпати енергію із запасів жиру, а жирні кислоти надійдуть в кров. Це позитивно позначиться на таких когнітивних функціях, як пам’ять і здатність до навчання, а також сповільнить руйнівні процеси в мозку.

Однак, як вважає доктор Стівен Фридланд (Stephen Freedland), професор урології в Медичному центрі Університету Дьюка в Даремі, велике, якщо не визначальний, значення має обмеження калорій.

Лікар Фридланд з колегами досліджували вплив коротермінового голодування на розвиток раку простати у мишей. Миші голодували двічі в тиждень по 24 години, а решту часу об’їдалися. В результаті вони не втратили вагу і не отримали жодних переваг від голодування – зростання ракової пухлини не сповільнилося.

Фридланд вважає, що більшого значення для здоров’я має загальне зниження кількості калорій, ніж періоди голодування. Тобто користь від голодування ви можете отримати тільки в тому випадку, якщо в інший час ви будете харчуватися здоровою їжею і не переїдати.

Кому варто спробувати короткотермінове голодування

Вам варто спробувати короткострокове голодування, якщо:

 • ви не можете скинути вагу і хочете скуштувати щось нове;
 • ви не відчуваєте голоду вранці (наприклад, якщо ви вибрали щоденне голодування по 16 годин і поїли о 8 годині вечора, в наступний раз ви зможете поїсти тільки в 12 дня);
 • ви не хочете витрачати багато часу на приготування їжі.

Фото заголовку
За матеріалами

Сподобалось?

20 крутих реклам, творці яких ніби прочитали наші думки

13 коміксів, які зрозуміють всі, хто по вуха закоханий

Back to Top

Log In

Or with username:

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

To use social login you have to agree with the storage and handling of your data by this website.

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.