Важлива інформація для тих, хто погано витримує спеку

Дорогі друзі, якщо ви погано витримуєте спеку, то дозвольте дати вам кілька порад. Витримати спеку – досить проста наука, цьому цілком можна навчитися. Я досить довгий час провів в місцях, де стовпчик термометра досягав і +45, і +50 іноді. Тому знаю, про що говорю.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Що робити, якщо дуже спекотно?

По-перше, не пийте холодної води. Вона не втамовує спраги, а вилітає через п’ять хвилин разом з потом, забираючи з собою сіль.

Пийте чай або несолодкий квас. Про солодку газовану воду все зрозуміло: чим більше п’єш, тим більше її хочеться пити.

Якщо ви виходите з дому в спеку, не робіть різких рухів. Йдіть плавно, рухайтеся по затіненому боці вулиці. Завжди.

Айс-ті – це класно. Заварюєте літр неміцного зеленого чаю (будь-якого). Коли він охолоне, додаєте туди трохи меду, лимону і м’яти. П’ється це з льодом. Не лише смачно, але і корисно.

Головний фокус: “антишарф” або “японський кондиціонер”. На японських гравюрах або в японському кіно часто можна побачити людей у білих хусточках на шиї. Оце воно і є. Це справді геніальна штука. Тільки спробуйте. Берете чисту білу хусточку, змочуєте її холодною водою, зав’язуєте на шиї. Коли хусточка висихає, треба намочити знову. Полегшувальний ефект настає буквально через кілька хвилин.

Ну і головне. Якщо ви кудись ходите в спеку, то після кожного походу, після кожної прогулянки мийте стопи і кісточки прохолодною водою. Там багато біологічно активних точок, це приємно і корисно.

Якщо є можливість – розділіть сон наполовину.

Влаштовуйте собі сієсту в найспекотнішу годину.

Ну і, зрозуміло, ніякого алкоголю на сонці.

Це були добрі поради, які я дуже давно засвоїв від бабусі, а вона, до речі, прожила 92 роки.

Бережіть себе і будьте здорові!

Фото з відкритих джерел
Переклад Тутка за матеріалами