in ,

Як їсти суші і не боятися кишкових паразитів

© p-i-f.livejournal.com

Паразити є майже у всіх риб, однак вони гинуть задовго до того, як риба потрапить до нас на стіл. А якщо комусь з них і вдасться проскочити, мало хто зможе прижитися в кишечнику людини.

В Мережі регулярно з’являються страшні історії про те, як хтось поїв суші і заразився кишковими паразитами. І хоча ймовірність поїсти сирої риби і підселити в себе небажаних мешканців дійсно існує, на ділі це відбувається досить рідко, а уникнути такої небезпеки зовсім нескладно.

Найчастіше мова йде про личинок нематод. Вони живуть у сирій рибі і молюсках, однак при попаданні в організм людини найчастіше або просто виходять з нього природним шляхом, не затримуючись в кишечнику, або досить швидко гинуть у незвичному агресивному середовищі. Навіть якщо нематоди вирішать у вас оселитися, довше 10 днів їм не прожити.

І хоча випадки зараження паразитами зустрічаються все частіше, це пояснюється не погіршенням якості риби, а тим, що популярність суші в світі продовжує набирати обороти.

Зрозуміло, самий вірний спосіб не підхопити черв’ячка — не їсти суші і сашимі. Але ж вони такі смачні! До того ж особливих приводів для паніки немає.

Чому вам немає про що хвилюватися

Теоретично паразити можуть виявитися в будь рибі, однак на практиці далеко не будь-яка риба потрапляє до нас на тарілку, особливо якщо замовляти її в пристойних суші-ресторанах. Справа в тому, що риба, яку ви їсте, була піддана глибокій заморозці при температурі -25 градусів або нижче і зберігалася в такому вигляді в промисловій морозилці від декількох годин до декількох діб залежно від режиму заморожування. При такому температурному режимі гинуть личинки всіх паразитів.

Так, суші, які ми їмо, зроблені не з найсвіжішої риби, виловленої цим же ранком, але це навіть добре. Крім того, що заморозка вбиває личинки нематод і стрічкових черв’яків, смак сирої риби поліпшується, якщо дати їй трохи полежати в замороженому вигляді.

Крім ретельної термічної обробки і засолу, заморожування є надійним способом знезараження риби.

Напевно ваша улюблена мережа суші-ресторанів купує рибу у постачальника, який перевіряє її перед продажем. Зокрема, для філе застосовують метод просвічування, при якому видно всі дефекти риби, включаючи залишки кісток. Якщо виявлений дефект не вдається усунути, філе утилізують. Якщо ви вирішили самостійно приготувати суші вдома, ви також можете скористатися цим способом, розглянувши філе на просвіт за допомогою потужного ліхтарика. До того ж чимала частина риби потрапляє в ресторани з рибних ферм, де паразити зустрічаються набагато рідше, ніж у дикій природі.

Як ви можете захистити себе

Зі свого боку ви теж можете дещо зробити, щоб убезпечити себе від кишкових паразитів.

1. Дізнайтесь більше

Знайдіть хороший суші-ресторан і розпитайте адміністратора, звідки вони беруть рибу. Пошукайте інформацію про це постачальника. З’ясуйте, вирощується риба на фермі чи ловиться у відкритому морі. Хороші ресторани дорожать своєю репутацією, і, якщо вони дійсно піклуються про якість страв, їх співробітники із задоволенням дадуть відповідь на всі питання, що цікавлять вас.

2. Заморожуйте і просвічуйте рибу самі

Якщо ви готуєте суші і сашимі вдома, наберіться терпіння. Вам потрібно знайти і купити хорошу рибу, тонко нарізати її і розглянути кожен пласт на просвіт. Потім слід прибрати рибу в морозилку і, якщо у вас є режим швидкого заморожування, протримати її там дві доби, а при стандартному заморожуванні — тиждень. До речі, куплена вами риба, швидше за все, вже піддавалася цій процедурі, але краще перестрахуватися.

3. Дізнайтеся ворога в обличчя

Не помітити присутність черв’яків в тонкій скибочці сашимі досить складно. Але якщо ви хочете точно знати, як вони виглядають, пошукайте відео в інтернеті. Попереджаємо, буде огидно.

Хвороботворні бактерії в їжі набагато небезпечніші і зустрічаються набагато частіше, ніж паразити в рибі.

І все ж лікарі радять вагітним жінкам, дітям, літнім людям та людям з ослабленим імунітетом утриматися від вживання сирої риби. Якщо ж ви не належите до жодної з цих категорій, боятися вам, по суті, нічого.

Фото заголовку p-i-f.livejournal.com
За матеріалами lifehacker.ru

 

Сподобалось?

Популярні міфи про парфуми

8 моментів, про які обов’язково будете шкодувати у старості

Back to Top

Log In

Or with username:

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

To use social login you have to agree with the storage and handling of your data by this website.

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.