Як мотивувати себе займатися спортом: 12 порад від тренера

Більшість людей дійсно хочуть займатися поліпшенням свого здоров’я шляхом фізичних вправ і зміни раціону харчування; проте хотіти і робити – це дві різні речі. Як же можна досить ефективно мотивувати себе на заняття спортом?

1. Почніть з малого

Люди занадто інтенсивно приступають до тренувань і через пару тижнів вигорають, тому починайте з малого і легкого. Десятихвилинна простенька розминка, яку ми в змозі зробити, завжди краще, ніж «ідеальне» тренування, яке ми лінуємося робити.

Цікаве
Loading...

2. Дотримуйтесь 10-хвилинного правила

Найважче – це почати, тому дивіться пункт 1. Починайте з малого. Такий підхід робить цей перший крок менш складним. Виділіть на вправи 10 хвилин, але не пропускайте тренування і дотримуйтеся їх регулярності.

3. Поєднайте вправи з іншою діяльністю

Коли ви тренуєтеся, ви можете дивитися улюблене шоу. Або ж слухати музику, коли ви на біговій доріжці. Це цілком нормально, і буде вас ще більше мотивувати.

4. Ніколи не ігноруйте прийняття душу

Використовуйте душ в якості нагороди за тренування. Нехай ці дві дії – тренування + душ – будуть у вашій свідомості нероздільними.

5. Не вдавайтеся до повної знемоги

Припиніть тренування до того, як ви повністю вичерпаєте себе. Навіть якщо вам дуже подобається займатися, вмійте вчасно зупинитися, щоб не доводити себе до повної знемоги.

6. Пам’ятайте про «силу» понеділків

Тренування в понеділок задає тон всьому тижню. Якщо ви пропустите його, то вам буде набагато легше пропустити тренування і у вівторок, і в середу. Ви станете говорити собі: «Ну, я вже пропустив декілька днів. Мабуть, почну заново в наступний понеділок». Таке ставлення буде працювати проти вас.

7. Отримуйте задоволення

Багато людей ставляться до тренувань, як до чогось, що вони повинні робити, а не до того, що вони хочуть робити. Спробуйте різні види спорту, поки ви не знайдете те, що вам дійсно подобається: спортивна ходьба, біг, їзда на велосипеді, плавання, йога, пілатес, кікбоксінг і т. д. Задоволення – це обов’язковий компонент якісного та ефективного тренування.

8. Встановіть собі графік

Заплануйте свої тренування на зручний час і не піддавайтеся спокусі заповнити цей час чимось ще. Якщо ви не жайворонок, ранкові заняття, швидше за все, закінчаться для вас невдачею. Полегшіть собі життя: ви цілком можете тренуватися в обід або ввечері.

9. Використовуйте виховну стратегію байдикування.

Якщо у вас запланований час для тренування, але вам хочеться його пропустити, ви часто «винагороджуєте» себе іншою діяльністю, наприклад, переглядом соціальних мереж або ТВ-шоу. Це тільки посилює негативну звичку і непотрібну поведінкову модель. Якщо ви вже вирішили лінуватися, тоді в буквальному сенсі сядьте і нічого не робіть. Коли вибір полягає в тому, щоб нерухомо сидіти або тренуватися, тренування майже завжди виграє.

10. Визначте реальну проблему

Якщо на вас напало збентеження в плані того, як ви ввійдете в спортзал, де знаходиться маса підготовлених, здорових і впевнених у собі людей, рушайте туди в той час, коли він менше всього переповнений. Візьміть пару індивідуальних занять з особистим тренером, який зможе підбадьорити і мотивувати вас.

11. Слідуйте правилу «одного дня»

Ви можете пропустити день вправ, але не два дні поспіль. Якщо ви це зробите, стає набагато складніше повернутися в систему. Змушуйте себе бути наполегливими: наприклад, після ранкового чищення зубів обов’язково 30 секунд активно походіть по кімнаті або виконайте кілька енергійних вправ.

12. Не тренуйтеся, щоб схуднути – тренуйтеся, щоб перемогти стрес

80 % втрати ваги – це харчування. Це про те, що, чому і як ми їмо. Вправи дуже важливі, але головне, що ви робите між тренуваннями. Їжа пригнічує стрес, а тренування його зменшує. І в цьому полягає велика різниця. Фізичні вправи – це ключ до енергії, руху і відчуття щастя, і вони критично важливі для здоров’я. Саме тренування може зробити гарний день чудовим!

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker