Як надати першу допомогу чотириногим улюбленцям?

© огородсад.рф

Домашні улюбленці і дача — поняття практично нероздільні. Майже на кожній дільниці чути гавкіт, а по домівках розгулюють господарі. Звичайно, розділити всі принади дачного сезону з чотириногими друзями — це здорово, але, в той же час, і дуже відповідально.

У вас є аптечка? Зрозуміло, куди ж на дачі без неї! А приготували ви ту саму заповітну валізу для свого улюбленця? Знаєте, як надавати першу допомогу в тому чи іншому випадку? Які небезпеки можуть підстерігати вихованців на природі? Про це я сьогодні і хочу розповісти.

Рани

Рани лап дуже часті в дачний сезон. У таких випадках вам знадобляться антисептики та регенеруючі засоби. Якщо рана глибока або рвана, негайно обробіть антисептиком, прикривайте бинтом або пов’язкою — і швидше в місто, до професійного ветеринара.

Загострення хронічних станів

На дачі часто трапляються загострення хронічних станів. Наприклад, нерідкі випадки коньюктівіта, особливо у собак, генетично схильних до хвороб очей.

Краплі для очей улюбленця повинен підібрати ваш ветеринар, ваша ж завдання — купити ліки і покласти його в аптечку. Те ж саме стосується і вушних крапель.

Укуси комах

Одна з головних небезпек для кішок і собак — бджоли. Навіть у людей бувають сильні алергічні реакції, що вже говорити про чотириногих? Особливо враховуючи, що жодна людина не може свідомо спробувати розжувати отруйна комаха — а от собаки і кішки в цій справі дуже процвітають.

У такому випадку можливий набряк гортані, який може призвести до страшних наслідків. Допоможе лише швидка реакція і правильна ін’єкція. Уточніть у ветеринара препарат, який підійде вашій тварині, і його дозування. Не забудьте покласти в аптечку шприц.

Укуси змій

До небезпечної живності відносяться і змії. Собаку або кішку вкусила змія? Ветеринари рекомендують перетягнути укушену лапу джгутом, а потім видавити з ранки трохи крові. Але запам’ятайте важливу деталь: при укусі гадюки цього робити не можна! На місце укусу покладіть міхур з льодом (на дачі взагалі краще зберігати трохи льоду на випадок травм як чотириногих, так і їх господарів).

Це — лише перша допомога! Далі без зволікання слід їхати в найближчу ветеринарну клініку, так як в подібному випадку допоможе лише спеціальна сироватка.

Тепловий удар

Тепловий удар — біда, яка може статися не тільки з людиною. Нерідко тварини страждають від нього, а винні в цьому ми, не встежили… Під час активного сонця пса або кота краще залишити в будинку або прив’язати в тіні.

Але якщо нещастя все ж сталося, насамперед потрібно помістити тварину у прохолодне затінене місце. Потім поступово охолоджувати, збиваючи температуру. Можна поливати «пацієнта» з шланга або душа водою кімнатної температури. Тільки пам’ятайте: різке охолодження небезпечно, тому не потрібно використовувати крижану воду (із свердловини, наприклад)! Коли стан покращиться, рекомендую відвезти тварину до ветеринара, так як часто зниження температури тіла буває недостатньо.

Отруєння

Влітку ми радіємо зелені і яскравих фарб квітів… Але все це може бути небезпечно для наших улюбленців. Найчастіше отруйними рослинами труяться собаки. Якщо ви помітили, що пес став млявим, важко дихає, його нудить, — швидко виїжджайте до ветеринара. Дійте, навіть якщо ви не бачили, що тварина з’їла щось «протизаконне» — можливо важке отруєння, а ви могли і не застати вихованця «на місці злочину». Якщо ж ви точно впевнені, що чотириногий друг поласував саме отруйною травою, потрібно викликати блювоту, щоб видалити отруту з шлунка.

Якщо ви не знаєте, давно вихованець отруївся, чи не вдалося викликати блювоту, потрібно промити кишечник. Клізма вам в допомогу. Момент неприємний, але може врятувати улюбленця.

Важливий момент: якщо пес або кіт отруївся добривами або іншою хімічною отрутою, то блювання викликати заборонено. Що робити? Ввести «Гамавіт» підшкірно або внутрішньом’язово (5 мл на кілограм ваги). Після цього їхати до ветеринара, здавати аналізи. Швидше за все, вихованця залишать в клініці для спостереження.

Укуси кліщів

Кліщі — серйозна небезпека і для людей, і для тварин. Але захворювання, які можуть призвести до поганого результату, у нас і чотириногих різні. Найнебезпечніше для домашніх (і не тільки) тварин — піроплазмоз. Симптоми: підвищена температура, млявість, відсутність апетиту. Проявляться вони не відразу, а тільки через 6-15 днів після укусу, тому господарям доводиться чекати і спостерігати. Іншого виходу немає.

До речі, щоб зняти кліща, не обов’язково їхати в клініку. Ви можете зробити це самі. Пінцетом потрібно захопити кліща якомога ближче до голівки, потім акуратно обертаючими рухами дістати комаху. Можна видалити, капнувши рослинним маслом або спиртом. У такому разі через кілька хвилин кліщ сам відчепиться від шкіри.

Аптечка для чотирилапих

Отже, в аптечці для чотирилапих повинні бути:

  • Перев’язувальні засоби: бинт марлевий, тампон, еластичний бинт.
  • Засоби-антисептики: хлоргексидин, перекис водню;
  • Ранозагоювальні засоби: Левомеколь, Актовегін, Алюмізоль;
  • Вологі серветки для інтимної гігієни, для вух і очей;
  • Краплі для вух і очей;
  • Антигістамінні препарати;
  • Шприци;
  • «Гамавіт»;
  • Пінцет

Здоров’я вам і вашим чотириногим друзям!

 Фото заголовку огородсад.рф
За матеріалами огородсад.рф