in ,

Як пофарбувати волосся вдома не гірше, ніж в салоні (Закладаємося, ви не знали про цибулю)

«Якщо будеш фарбувати волосся, то скоро полисієш». Напевно, кожна дівчина, яка хоч раз змінювала колір волосся, чула цю фразу. Насправді сучасні фарби живлять, надають блиску і навіть ламінують. Але, на жаль, фарбування в домашніх умовах може призвести до неприємних наслідків, починаючи від несподіваного кольору і закінчуючи ламкістю і посіченням волосся. Щоб цього уникнути, потрібно дотримуватися кількох простих правил.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Тутка зібрав поради, які допоможуть вам пофарбувати волосся в домашніх умовах не гірше, ніж в салоні й обійтися без неприємних сюрпризів.

Визначитися з типом барвника

Перш ніж пофарбувати волосся, потрібно визначитися не лише з кольором, але і з типом барвника. Поділити їх можна на чотири категорії: висвітлювальні, фізичні, хімічні та натуральні. Вони відрізняються розмаїттям колірної гами, стійкістю, глибиною проникнення у волосся.

Для придбання барвника вам краще звернутися до крамниці професійної косметики для волосся, де продавці-консультанти допоможуть правильно підібрати відтінок і оксид, які завдадуть волоссю мінімальної шкоди

Висвітлювальні засоби

Вони можуть висвітлити ваше волосся на три і більше тонів. Працюють вони за рахунок видалення з волосся природного пігменту – меланіну. Такі барвники потрібно наносити на сухе і брудне волосся, а ось нагрівати завитки під час фарбування вкрай шкідливо і навіть небезпечно. Для суперблондинок використовують оксиди високих відсотків – від 6% і вище.

Запам’ятайте, що фарба не висвітлює. І для висвітлення раніше фарбованого волосся краще використовувати пудру, яку варто придбати в спеціалізованій крамниці. Її змішують з оксидом в пропорції 1:2, де одна частина – пудра, а дві частини – оксиду.

Наносити освітлювальну пудру починають з потилиці, відступивши 3-5 см від коренів. Коріння зафарбовують  під кінець. Температура біля коріння вища, реакція там відбувається швидше. Висвітлювати краще на оксидах до 6%. Високий відсоток оксиду може просто згорнути білок, через що волосся набуде жовтого кольору і всі подальші маніпуляції із знебарвленням не принесуть потрібного результату. Ні в якому разі не додавайте води, шампуню або бальзаму до суміші. Це порушує технологію освітлення і результат стає непередбачуваним.

Хімічні барвники

Ця група барвників також складається з двох компонентів: фарби і оксиду. Зміна кольору волосся відбувається шляхом проникнення молекул барвника всередину волосини. Хімічні барвники добре зафарбовують сивину і мають різноманітну палітру відтінків. Перед нанесенням їх на волосся обов’язково зробіть алергопробу на згині ліктя.

Наносять хімічний барвник на сухе брудне волосся, починаючи з потилиці і рухаючись до чола. Після прочешіть волосся неметалевим гребінцем для рівномірного розподілу кольору.

Волосся, що відросло, фарбують наступним чином: на корені наносять фарбувальну суміш, витримують 10-15 хвилин і вичісують до кінчиків волосся. Щоб різниця між коренями і довжиною була менш помітною, вибирайте одну і ту ж фарбу (марку і номер).

Фізичні барвники

До них відносять тонувальні барвники для волосся. Це фарбувальні тоніки, пінки, гелі, маски. Вони оточують волосся зовні плівкою і не вступають в реакцію з пігментом волосся. Такі барвники є однокомпонентними, їх не змішують з оксидом. Вони не зможуть зробити ваше волосся світлішим, тому одержані кольори можуть бути або темнішими, або тон в тон.

Фізичні барвники наносять на свіже помите волосся. Їх можна змішувати між собою для отримання нових цікавих відтінків і тонування волосся після освітлення. На жаль, занадто темне волосся не піддається впливу фізичних барвників, потрібне попереднє освітлення. Чим довша витримка барвника на волоссі, тим яскравішим і більш насиченим буде колір.

Натуральні барвники

Хна, басма, ромашка, волоський горіх, цибулиння, чай, кава – барвники, створені природою. Вони не можуть кардинально змінити колір волосся, а лише змінять відтінок. Природні барвники бажано наносити на волосся, що не піддавалося фарбуванню і хімічній завивці. Вони забиваються в волосся, завдяки чому змінюється відтінок. Після фарбування натуральними барвниками не забудьте одягнути на голову ковпак, що зберігає тепло.

Правильно наносимо фарбу

Фарбу ми вибрали, і це вже половина успіху. Друга половина – коректне нанесення.

  • Перш ніж почати фарбування, випийте гарячого чаю, кави або глінтвейну для поліпшення кровообігу в судинах шкіри голови.
  • Не забудьте про захист – рукавички і накидку на плечі. Нанесіть на вуха, шию і лінію росту волосся жирний крем або вазелін. Вони не дозволять фарбі проникати в шкіру.
  • Якщо ви сумніваєтеся в тому, чи підійде вам колір і як він ляже на ваше волосся, то проведіть тест на прядки. Пофарбуйте невелику прядку волосся і через 24 години оцініть результат.
  • До фарбувальної суміші додайте вітамінний комплекс або допоміжні речовини, які захищають волосся.
  • Придбати їх можна також в спеціалізованих центрах краси.
  • Фарбу для волосся змішайте в неметалевої посудині і відразу ж нанесіть на волосся.
  • Розділіть волосся на 4 частини: потиличну частину, дві скроневі і лобову. Фарбу необхідно наносити по проділах від потилиці, рухаючись до чола. На потилиці температура тіла нижча, а отже, процес фарбування буде проходити повільніше. Скроні зафарбовують насамкінець. Прядку починайте фарбувати від коренів – і до кінчиків волосся. Час витримки потрібно відраховувати тільки після того, як всю кількість буде нанесено на волосся.
  • Відтерти фарбу зі шкіри голови, рук і шиї допоможе міцелярна вода, спирт або засіб для зняття макіяжу.

Не забуваємо про догляд

Догляд після фарбування допоможе зберегти не тільки колір волосся, але і його здоровий стан. Шампуні проти лупи і мийні засоби для жирного волосся подразнюють шкіру голови і дуже швидко вимивають колір. Тому краще скористатися лінією для фарбованого волосся або дитячим шампунем.

На ринку засобів з догляду за волоссям зараз продаються бальзами і маски, що містять пігменти, які підтримують колір волосся або нейтралізують жовтизну. Наносять їх так само, як і звичайні засоби догляду, витримують кілька хвилин і змивають.

Переклад Тутка за матеріалами

Сподобалось?

Відкладіть справи і перегляньте 20 неймовірних світлин. Ви ж заслужили на 5 хвилин відпочинку?

Як я провів один день в школі сина