Як поводитися, якщо вас втягнено у пограбування

Нам часто здається неймовірним той факт, що ми можемо бути втягненими у пограбування, тож ми про таке навіть не думаємо! А якщо і прослизає така думка — то лише після перегляду гостросюжетних стрічок. Та якщо стикаєшся з ситуацією віч-на-віч, думати стає складніше.

Тутка сьогодні хоче підготувати кожного, як правильно поводитися під час пограбування. А в розділі бонус розповімо, як одна людина домовилася зі злодієм.

1. Не вдавайте з себе супермена

Замкніть далеко в собі всі геройські поривання та не вступайте у відкритий конфлікт зі злочинцем. Люди, які намагаються вгамувати злодія, лише провокують ескалацію конфлікту та ще більше дратують зловмисника. Якщо злодій здається беззбройний чи працює сам — не грайтеся у Брюса Вілліса. Зброя в противника може бути — це ви її можете не бачити.

2. Не чиніть необміркованих рухів

Кожен ваш несподіваний рух можуть оцінити як спробу нападу. Злочинці знаходяться в крайньому напруженні, і ви можете стати причиною нещасного випадку. Якщо вам треба змінити позицію, в якій ви сидите чи стоїте — скажіть про це злодію заздалегідь.

Зауважуйте деталі

Пильно стежте за зловмисниками, особливо за їх неусвідомленими діями. Ця інформація допоможе потім поліціянтам та криміналістам. Запам’ятовуйте їх зріст, вагу, поставу, запах та навіть взуття.

Навіть найбільш незначна, на перший погляд, річ може виявитися супер важливою. А ще зауважте, до чого доторкався злочинець та де міг залишити відбитки пальців.

Скажіть злочинцю, що сюди має хтось прийти

Скажіть злодію, що ви на когось чекаєте. В протилежному випадку дії зловмисника складно передбачити. Приховуючи інформацію, ви можете поставити в небезпеку життя інших людей.

Уникайте тривалого зорового контакту

Уважно розглядати зловмисника — це одне, але уникайте прямого зорового контакту з ним. Злодії ці методи розуміють. Краще нишком позирайте на них.

Інша причина, чому не варто пильно вдивлятися в обличчя грабіжника: він може подумати, що ви намагаєтеся його впізнати.

Дайте їм те, що вони просять

Якщо злочинці вимагають грошей — дайте їм їх. Поліційний відділок Вестмінстерського абатства радить зберігати холодний розум та уникати суперечок зі злочинцем. Віддайте йому усе — прикраси, коштовне каміння тощо. Гроші ще заробите, а от здоров’я повернути буде важче.

Якщо розлучитися з грошима вам дуже важко, принаймні розділіть гроші та прикраси по кишенях чи сховайте десь.

Бонус:

Ще коли я навчалася в коледжі, один хлопець намагався напасти на мене ззаду та відібрати гаманець. Я вдала з себе святу наївність: попросила, щоб ми пішли до мого гуртожитку та пообіцяла віддати йому гроші.

Ми справді пішли туди, де я мешкала, я зайшла в кімнату, викликала поліціянтів, і вони заарештували грабіжника, поки він чекав на мене надворі.

А ви колись ставали свідками пограбування? Чи його жертвами? Як би ви діяли в такій ситуації?