in ,

Як розвинути креативність? Сім практичних кроків

Ви не раз задавали собі питання, чому одним життя і творчість даються легко, а у вас не виходить написати навіть простенький текст? Думки плутаються, а слова закінчуються, як тільки ви сідаєте за комп’ютер? Вітаю! Ви один з небагатьох людей, які вважають себе не креативними.

Можливо, ви вважаєте, що ваша професія не передбачає креативність, можливо, думаєте, про вік або про статус. Так чи інакше, раз вже ви дочитали до цього моменту, креативність вам для чогось знадобилася. І тепер важливо зрозуміти, як її в собі розвинути.

Розвинути креативність — те ж саме, що накачати м’язи в спортзалі. Так так, ви не помилилися. Креативність — це не щось ефемерне, як багатогодинне страждання в очікуванні музи, не ворожіння на картах Таро, і навіть не елемент феншуй. Саме тренування допомагають її накачати, поліпшити, прокачати (підставте своє).

Філософський енциклопедичний словник дає тлумачення креативності, як здатності зробити чи якимось іншим способом здійснити щось нове: нове вирішення проблеми, новий метод або інструмент, новий твір мистецтва». А здатність — і є ваше «можу» або «не можу».

Так, так! Вже чую ваше: «Ну ось, я ж казав… Це ти така креативна, а я не вмію креативно мислити».

Гуляючи з дитиною в парку, запитайте її, чи може вона, наприклад, залізти на дерево? Перед відповіддю вона неодмінно спробує і тільки потім скаже. А ви пробували? Отже, раз ми розібралися, що креативність — це цілком логічна система, яку наш мозок здатний включити за нашим бажанням, подивимося, яким чином можна її розвинути?

  • Найважливіше. Знайдіть в собі ту дитину, яка б з радістю погодилася залізти на дерево, щоб зрозуміти, чи може вона чи ні. Так, так! Дитина живе у вас, навіть якщо ви солідний джентельмен в костюмі або дама на шпильках. І не треба про вік! Просто знайдіть.
  • Прямо зараз спробуйте зробити щось не так, як зазвичай. Пишіть олівцем замість ручки, змініть зачіску і стиль одягу. Вийдіть з будинку без гаманця. Забудьте на добу про Wi-Fi і 3G. Візьміть ручку в ліву руку, якщо ви правша, або навпаки. Запишіть дані неробочою рукою. Вийшло не дуже? Кажу ж, потрібні тренування!
  • Кілька годин на тиждень проводьте в усвідомленому спостереженні. Ви ж знайшли дитину? Попросіть її дивуватися всьому новому і незвичайному, що ви раніше не бачили. Ліплення на стіні сусіднього будинку, старовинний дах сусіднього супермаркету, незвичайні хмари, газон у формі серця. Впевнена, якщо ви поставите собі мету, ви знайдете безліч деталей у своєму місті і здивуєтеся, як ви раніше на них не звертали увагу.
  • Уявіть, що ви турист і один день в тиждень розмовляйте тільки іноземною мовою. А якщо не знаєте іноземної, спробуйте порозумітися знаками і жестами.
  • Вирішуйте логічні задачі, головоломки і проходіть тести на рівень інтелекту. Вони допоможуть розширити межі і проявити креативність.
  • Обмежте вибір. Уявіть, що у вас не натискається одна буква на клавіатурі. Використовуйте всі, крім однієї. А краще — купіть знімну і витягніть одну кнопку, потім ще одну, потім ще. Напишіть речення зі словами на одну букву. Використовуйте інтелект, проявляючи винахідливість, інтелектуально й ірраціонально.

Список можна продовжувати нескінченно. Найголовніше, якщо ви хочете стати креативним і знаходити незвичайні рішення завдань, просто прокиньтеся одного разу вранці і скажіть собі: «З сьогоднішнього дня я дозволяю собі креативність»

За матеріалами

Сподобалось?

Ось і звела доля: двійники у світі тварин

Кумедні та зворушливі літні пари, які доводять, що кохання може тривати вічно