in ,

Як швидко висушити промокле взуття

У природи точно ніколи не буває поганої погоди? Розкажіть про це своєму вічно вологому взуттю! Противна кашка зі снігу, величезні калюжі, які ніяк не перескочити, так і норовлять залишити свій мокрий слід в затишних черевичках або чоботях. Ось і доводиться шукати різні хитрощі, як швидко висушити взуття.

Важливо! Ніколи не піддавайтеся бажанню швидко висушити мокре взуття (особливо шкіряне, мембранне) прямо на батареї або поблизу обігрівача: вони можуть спотворити ваші улюблені черевички до невпізнання! Чому? Біля такого джерела тепле взуття сохне нерівномірно. Волога випаровується тільки зовні, матеріал починає деформуватися, тріскатися, а проклеєні деталі можуть зовсім відпасти.

  • Гумові чоботи чудово почуваються біля електрообігрівача, на батареї. Якщо джерело тепла дуже гаряче, подкладіть дощечку. Тільки утеплювач витягніть і помістіть його окремо на батареї.
  • Зважилися використовувати фен – виберіть правильно температуру. Це повинен бути тільки холодний обдув!
  • Кросівки, кеди після прання бажано не сушити в машині-автомат, а природним способом, замшеве взуття – виключно при кімнатній температурі.
  • Мокру шкіряну підошву розмістіть так, щоб повітря надходило до неї вільно: покладіть черевик на бік або підвісьте його на шнурках.
  • Перед сушінням обов’язково витріть черевики зовні і всередині від бруду вологою ганчіркою. А ось замшеве взуття потрібно спочатку просушити, потім прибрати налиплий бруд взуттєвою щіткою.
  • Хочете швидко висушити устілки – витягніть їх з мокрих чобіт і розмістіть на батареї.

Старі газети

Запхніть всередину промоклих чобіт зім’яту газету. Обгорніть папером взуття зовні і закріпіть гумкою, міняйте вологі газети якомога частіше. Так можна сушити мембранне і вередливе замшеве взуття. До речі, цей метод – найдієвіший і перевірений не одним поколінням. Якщо чоботи світлі, візьміть туалетний папір. Річ у тому, що вологі газети залишають на поверхні взуття друкарську фарбу, яка погано відтирається. Один нюанс: волога натуральна шкіра дуже вразлива, тому не напихайте в мокрий черевик занадто багато паперу, щоб не розтягнути і не змінити його форму.

Кухонна сіль

Швидко висушити промоклі чоботи, черевики допоможе звичайна сіль. Нагрійте її, наприклад, на чистій сковороді або деко. Висипте в щільний носок, акуратно розподіліть всередині чобота або черевика. Якщо сіль охолола, а волога всередині залишилася, повторіть процедуру.

Силікагель

Після прання кросівки або кеди можна швидко висушити силікагелем. Це відмінний спосіб сушити і замшеве взуття. Просто покладіть мішечки з кульками всередину і годинку-другу почекайте. До речі, таку мінісушарку можна носити і на роботу. Залишиться тільки перевзутися після дощу і покласти силікагель, наприклад, в мокрі ботильйони. До кінця робочого дня вся волога піде і не забудьте просушити мішечки з наповнювачем на батареї, щоб знову застосувати ці диво-кульки за призначенням.

Порохотяг

Як правильно сушити взуття порохотягом? Все дуже просто! Приєднайте шланг порохотяга до отвору на видування, покладіть трубку в чобіт. Деякі господині засмучуються, коли після дослідження приладу не знаходять отвір для видування повітря, тому не застосовують такий вид сушки. А даремно! Виявляється, і тут є свої хитрощі. Працюючи на всмоктування повітря, порохотяг прибирає зайву вологу і може дуже швидко висушити матеріал зсередини. На кожен чобіт приділіть мінімум 15 хвилин свого дорогоцінного часу. Робіть все правильно!

Вентилятор

Підготовчий етап: з дроту зробіть 2 гачка, схожі на англійську «S». Закріпіть їх на сітці вентилятора одним кінцем, на інший повісьте черевики, туфлі п’ятами догори. Чоботи таким способом сушити не дуже зручно: надто вони габаритні. Розв’яжіть шнурки, витягніть язичок. Максимально розкрийте взуття, щоб воно добре продувалося зсередини. Вентилятор закріпіть, увімкніть на середню швидкість. Через годину перевірте результат. Цей метод хороший, коли потрібно швидко висушити кеди, кросівки після прання.

Рис

Засипте дно коробки звичайним рисом. Взуття з делікатного матеріалу покладіть на рис підошвою вгору. Коробку закрийте щільно кришкою, рівень вологості можете перевірити тільки через пару годин.

За матеріалами

10 психологічних трюків, які допоможуть сподобатися людям

Не чіпайте дітей!