in ,

Який вид спорту допоможе впоратися з емоціями

Стало сумно? Пограйте в волейбол або спробуйте зумбу! Роздратовані? Допоможе айкідо і стрільба з лука. Щоб повернути втрачену рівновагу, спочатку необхідно знизити емоційне напруження, причому для кожного переживання підійде свій вид фізичної активності.

Хвилювання пов’язане з дією. Від гніву хочеться вдарити кулаком по столу, страх стискає горло, смуток відкриває шлях сльозам. Будь-яке душевне хвилювання змінює серцевий ритм, дихання, температуру тіла, вироблення гормонів, артеріальний тиск, м’язову і мозкову активність. Так само, як і спорт.

Можливо, саме тому, коли ми переповнені негативними емоціями, фізична активність допомагає повернути рівновагу. Крім того, під час занять спортом поглинається кортизол – гормон стресу. Отримуючи розрядку і заспокоюючись, організм починає виробляти ендорфіни, гормони щастя, яких ми потребуємо, щоб не дозволити негативним реакціям керувати нашим життям.

«Важливо не заперечувати емоції, не шукати можливості проігнорувати їх, а дати їм можливість пройти крізь вас, попередити про те, що щось сталося, і, не затримуючись, – піти», – розповідає коуч Карім Нгоссо.

З’ясуйте, яка емоція сильніше впливає на ваш характер, а потім спробуйте той вид спорту, який допоможе з нею впоратися. Пам’ятайте про те, що фізичні вправи – це ще й задоволення, гарний настрій і впевненість у собі.

Смуток

Погана ідея. Танцювати сальсу з незнайомцем. Звичайно, важливо не давати собі сумувати, намагатися радіти життю, але в кризовий момент краще робити це в компанії близьких людей. Інакше ви витратите на веселощі останні сили: різниця між тим, що твориться у вас в душі, і тим, що ви намагаєтеся показати на публіці, дуже велика.

Що дійсно потрібно. Рухатися і спілкуватися з людьми. Коли сумно, не хочеться ні того, ні іншого – смуток підштовхує нас лягти і піти в себе. І мова, звичайно, не йде про те, щоб терміново схопитися. Важливо спробувати знайти щось, що допоможе увійти в цей стан легко.

Який вид спорту вибрати. Волейбол. Особливо пляжний, де грають двоє на двоє. М’яч постійно в повітрі, і це залишає мало часу для роздумів і відпочинку. Ви багато рухаєтеся, і вам легше домовитися з партнером, адже вас лише двоє. Якщо з волейболом не вийде – пострибайте з дітьми зі скакалкою. Або рушайте тестувати танцювальну фітнес-програму зумба.

«Під цю ритмічну музику тіло само розкривається в танці, а настрій злітає вгору, – говорить інструктор Михайло Андрєєв. – При цьому приходять в тонус м’язи ніг, рук, спини і преса, а плечі і шия розслабляються».

Гнів

Погана ідея. Зайнятися спринтом, боксом або побити підвісну грушу. Зміст цих занять в тому, щоб розрядитися, дозволити негативним переживанням вийти, що теж непогано. Однак подібні заняття ефективні в той момент, коли емоції зашкалюють, але вони не допомагають перейти на інший етап: направити енергію гніву в мирне русло.

Що дійсно потрібно. Активність без агресії, з невеликою кількістю учасників. Ще один корисний інгредієнт: дихальні техніки. Напади гніву і роздратування призводять до порушення нормального дихального ритму, і важливо навчитися справлятися з цим станом.

Який вид спорту вибрати. Найкраще зайнятися східними бойовими мистецтвами, наприклад, айкідо. Вони допомагають приборкати енергію гніву, оскільки ключові слова їх філософії – емпатія, прийняття. Зміст поєдинку полягає не в тому, щоб знищити нападника, а в тому, щоб відбити атаку.

Також підійдуть східні гімнастики, наприклад, за методом Фельденкрайса. Або кюдо – стрільба з японського лука. Більш індивідуальні східні практики, такі як йога, цигун або тай-чи, можна рекомендувати тим, хто вже вміє працювати з гнівом.

Страх

Погана ідея. Стрибнути з парашутом, спробувати політ на параплані або банджі-джампінг, політ з висоти на спеціальному тросі. Боротьба зі страхом за допомогою занадто радикальних засобів може призвести до зворотного ефекту: травма стане ще більше, а тривожність посилиться.

Що дійсно потрібно. Спорт, який зміцнить ваші уявлення про безпеку. Активність, яка допоможе розвинути безстрашність, мужність і бажання рости над собою. Спробуйте взяти роль активного гравця: це зміцнить відповідальність і допоможе усвідомити, що насправді контролювати все життя неможливо, та й не потрібно.

Який вид спорту вибрати. Підйом в гору, скелелазіння, особливо на скеледромі – спеціально обладнаному місці, де проходять тренування. Добре відчувати острах порожнечі і висоти, знаючи, що вас надійно утримує страховка або інструктор, – таким чином ви пройдете справжню школу довіри до себе та іншого.

Можна спробувати інші види активності, пов’язані з рівновагою і швидкістю: рафтинг, вітрильний або кінний спорт. За умови, що ви не боїтеся коней і у вас немає алергії. Ще один варіант приручити страх – освоїти джиу-джитсу, мистецтво рукопашного бою.

Гіркота

Погана ідея. Прогулянки з розуміючими вас і співчуваючими компаньйонами або з тими, хто сам перебуває не в кращому стані. Обмін негативом, взаємне виливання душ здатне посилити відчуття порожнечі і відсутність сенсу життя.

Що дійсно потрібно. Будь-яка активність, яка подарує вам задоволення. Коли ви в горі, ви весь час відчуваєте несправедливість – «Чому це трапилося саме зі мною?». Ви не можете ні знайти, ні відновити те, що втратили. Щоб знов знайти смак до життя, необхідно перевести фокус: прийняти свою вразливість і дозволити собі рухатися далі.

Який вид спорту вибрати. Ходьба, в тому числі скандинавська в групі, відпочинок на свіжому повітрі, невеликі навантаження, спілкування з приємними і в той же час не сконцентрованими на вас людьми. Додайте до цього пробудження відчуття від споглядання природи, зміни звичної обстановки, а також задоволення від співпраці і спільного обговорення маршрутів.

Корисні також водні варіанти спорту: снорклінг, тобто підводне плавання з маскою і ластами, або занурення в морські глибини з аквалангом. Ви відчуєте, як зміцнилася ваша віра в себе, і ніби заново навчитеся зачаровуватися світом навколо.

Фото заголовку figuradoma.ru , boxinglegends.ru
За матеріалами

Сподобалось?

Є тільки два типи людей: одні тягнуть вниз, з іншими можна перевернути гори

Як бути щасливим: поради вчених