in , ,

Є питання: як пити пиво і не товстіти

Як відомо, алкоголь — один із самих калорійних продуктів. Плюс, коли ви вживаєте алкогольні напої, тяга до вуглеводів і жирної їжі збільшується, так що загальна калорійність раціону миттєво зростає (причому, в рази). Саме тому від алкоголю в спробах позбутися зайвих кілограмів — та і взагалі — правильніше всього відмовитися.

Що стосується пива, то навіть при високій якості сировини цей напій здатний спровокувати здуття живота (тут і зараз) і збільшити ризик ожиріння (у довготерміновій перспективі). Останнє більшою мірою відноситься до чоловіків, які часто стикаються із збільшенням жирового прошарку на животі, також відомого як «пивний животик». У цьому матеріалі ми розповімо, як правильно пити пиво, щоб уникнути — наскільки це взагалі можливо в даній ситуації — пов’язаних з вагою проблем

Не поспішайте

© alkotraz.ru

«Потрібно принаймні година, щоб печінка опрацювала великий келих пива, стандартний келих вина або склянку міцного алкоголю», — попереджає в інтерв’ю Medical Daily дієтолог Кейт Айоб (Keith Ayoob). Все це означає, що навіть пара напоїв протягом години може завдати драматичного впливу на метаболічні процеси і швидкість спалювання жиру в організмі. Про це, зокрема, свідчать результати дослідження, опублікованого в American Journal of Clinical Nutrition, яке показало, що в організмах людей, які п’ють більше одного алкогольного напою у годину, жир протягом наступних 2 годин спалюється на 73% повільніше.

Вибирайте ретельно

«Легке» пиво, «слабоалкогольне пиво і «низьковуглеводне» пиво звучать як привабливі варіанти для людей, які стежать за фігурою. Однак важливо розуміти, чим вони відрізняються один від одного. Так, світле пиво дійсно може містити менше спирту і/або калорій, у той час як низьковуглеводний напій, швидше за все, містить лише трохи менше вуглеводів.

Що стосується пива з позначкою light, то це може бути: а) маркетинговий хід б) пиво з низьким вмістом алкоголю, якого, втім, зазвичай споживають більше, що призводить до збільшення загальної калорійності раціону. У той же час експерименти показують, що темне пиво зазвичай п’ється повільніше за рахунок гіркуватого смаку, що, найімовірніше, змусить вас випити менше.

Пийте воду

© mport.ua

Кращий спосіб зберегти ясність розуму і не нашкодити дієті — випивати по одній склянці води між алкогольними напоями. По-перше, це наповнить шлунок, так що ви з’їсте (і вип’єте) менше. А по-друге, дозволить вам відчувати себе краще (в тому числі, вранці), оскільки алкоголь будь-якого типу досить швидко зневоднює організм, що позначається, крім іншого, і на стані шкіри, і на швидкості сп’яніння. «Щоб забезпечити оптимальну гідратацію і заповнити недолік води в організмі, вам необхідно випити кількість, рівну обсягу алкогольного напою», — додає Кейт Айоб.

Увага на склянку

Форма пивної склянки, як показують дослідження, впливає на нашу алкогольну поведінку. У 2015 році вчені провели експеримент, який дозволив говорити про те, що люди п’ють більше, якщо пиво розливають у вигнуті або різнокольорові склянки. Крім того, їм вдалося встановити, що коли пиво наливають в склянку з відмітками про кількість випитого, то швидкість пиття збільшується до 10 хвилин (у порівнянні з 9,1 хвилини — без відміток).

Їжте білок

© menslife.com

Недавнє дослідження показало, що споживати білок з газованими напоями — не найкраща ідея. Між тим, коли мова заходить про алкогольні напої, все може бути якраз навпаки. Справа в тому, що білкова їжа має термічний ефект 20-30%, тобто, саме такий відсоток калорій задіюється для її перетравлення. Таким чином, багаті білком продукти до або під час пиття можуть контролювати рівень алкоголю в крові. А також, за даними ряду досліджень, знижувати швидкість абсорбції (поглинання) алкоголю, одночасно збільшуючи швидкість його елімінації (виведення).

Ну, а якщо ви як раз думаєте: «Пити чи не пити?», то вибирайте другий варіант. Тому що саме він допоможе вам не просто знизити ризики, але повністю усунути їх.

Фото заголовку
За матеріалами

Сподобалось?

20 скульптур, які оголюють нашу чортову сучасність

Як стати невимовно щасливою людиною: Практика, яка змінює життя