in

Замітаємо сліди: 12 способів позбавитися від запаху алкоголю і перегару

Чим запах алкоголю відрізняється від перегару

Перегар і запах алкоголю — це дві різні речі. Втім, нерідко вони комбінуються, доповнюючи одне одного, що додає амбре особливу стійкість і… пікантність.

Запах алкоголю прямолінійний: він зберігається до тих пір, поки в роті (у тому числі на зубах і небі), стравоході або шлунку є залишки спиртного. Щоб позбутися від нього, часом досить просто почистити зуби і як слід прополоскати рот.

Перегар же підступний. Його причина — продукти розпаду етанолу, які з’являються в організмі після того, як за переробку напою, який потрапив у кров міцно взялася печінка, тобто приблизно через 60-90 хвилин. Частина цих продуктів розпаду — наприклад, оцтова кислота має дуже неприємний душок. Всю цю неперетравлювану речовину організм виводить трьома шляхами: з диханням через легені, потім через пори шкіри та з сечею.

Тому перемогти перегар полосканням або жувальною гумкою майже неможливо: амбре виходить від всього тіла, а не тільки з рота.

На кінцевому етапі перегар випарується лише після того, як організм повністю розщепить і виведе весь алкоголь. В залежності від міцності та кількості вжитих напоїв цей процес може зайняти від двох годин до доби.

Однак, не опускаємо руки: способи досить оперативно повернути диханню і собі, рідному, свіжість все-таки є. Почнемо з «легкої артилерії».

Як позбавитися від запаху алкоголю

Дійте так, якщо алкоголь ви вжили досить недавно і тепер потребуєте лише того, щоб ніхто з тих, що вас оточують не відчув запаху «крапельки коньяку».

Але не сподівайтеся, що описані нижче процедури допоможуть обдурити поліцейський алкотестер. Вони не здатні видалити з повітря, що видихається пари спирту, а лише маскують запах, причому лише на 15-40 хвилин.

1. Почистьте зуби

Оптимально використати для цього пасту з різким м’ятним запахом. Так під час чищення ви не тільки вилучите залишки спирту з зубів, ясен і язика, але й зможете перебити амбре від тих зон, куди зубна щітка не дістане: з задньої частини язика або горлянки.

2. Як слід прополощіть рот і горло

Найефективніше робити це у два етапи: спочатку звичайною водою, потім гігієнічним ополіскувачем для порожнини рота і ясен. Такі продукти, як правило, теж мають власний запах, здатний перебити спиртовий.

3. Випийте натуральну каву

Кава містить багато ароматичних олійок, здатних на час затьмарити алкогольні пари. Щоб антиспиртова дія напою виявилася максимально, приготуйте його без цукру і молока, а перш, ніж зробити ковток, кілька секунд потримайте рідину в роті.

4. Скористайтеся жуйкою

Це популярний, але дещо суперечливий метод. Аромат жувальної гумки дійсно може частково перебити аромат спиртного. Але з іншого боку жувальна гумка так часто використовується для маскування неприємних запахів, що, швидше за все, з головою видасть ваші намагання замести сліди.

5. Жуйте натуральні ароматизатори

Зелень і спеції, які зберігаються практично на будь-якій кухні, теж нерідко містять у собі пристойну кількість ароматичних олійок, здатних впоратися з неприємним запахом. Найбільш ефективними в цьому плані вважаються петрушка, кінза і мускатний горіх. Непогано зарекомендували себе смажене соняшникове насіння. Також, якщо лінь варити каву, можна просто пожувати кавові зерна.

Ударний варіант — цибуля і часник. Крім пристойної дози ароматичних ефірних олійок, ці овочі містять сірку, яка, потрапивши у шлунок і потім у кишківник, перетворюється в сірчисті сполуки — вони і надають особливу стійкість запаху. Якщо в боротьбі з алкогольним душком для вас всі засоби хороші, то часник і цибуля будуть досить ефективні.

6. Прийміть аптечні засоби для боротьби з запахом

Однак, при цьому майте на увазі, що більшість таких препаратів лише на деякий час перебивають спиртове амбре, тобто, діють приблизно так само, як кава або жуйка.

Як позбутися від перегару

Якщо з миті вживання спиртного минуло понад годину, додайте до описаних вище способів «важку артилерію». Ці процедури можуть прискорити виведення продуктів розпаду алкоголю з організму.

7. Пийте більше рідини

Підійдуть кава, чорний і зелений чай. За рахунок вмісту кофеїну ці напої володіють сечогінним ефектом і стимулюють роботу нирок. А тому організм швидше виводить  хімічні сполуки, які неприємно пахнуть.

8. Прийміть теплий душ

Тепла вода розкриває та очищає пори, прискорюючи виведення токсинів цим шляхом. Ефективніший варіант — контрастний душ, який до того ж покращує обмін речовин. Але до нього варто вдаватися лише тим, хто впевнений в абсолютному здоров’ї своєї серцево-судинної системи.

9. Правильно поснідайте

Наприклад, яєчнею або стейком з нежирного м’яса. Ці страви багаті амінокислотами і білками, які допомагають печінці швидше переробляти залишки етилового спирту.

10. Додайте перцю

Гострі прянощі на зразок перцю чилі або гірчиці — один зі способів прискорити обмін речовин. Зрозуміло, що ефект буде тимчасовим, але і це допоможе організму швидше вивести наслідки вечірки.

11. Зробіть зарядку

Або прогуляйтеся. Або хоча б просто провітріть кімнату, щоб як слід, максимально глибоко подихати свіжим повітрям. Для ефективного окислення спирту  печінці необхідний кисень, і чим більше його отримає організм, тим швидше піде процес. Крім того, посилене глибоке дихання сприяє очищенню легенів, а значить, перегар стає не таким сильним.

12. Скористайтеся аптечними засобами від похмілля

Досить ефективними є антипохмільні препарати, що містять унітіол або янтарну кислоту. Ці речовини впливають на обмін речовин і цим самим пришвидшують виведення продуктів алкогольного розпаду з організму.

Іноді запах, подібний з алкогольним (або запахом лаку для нігтів) з’являється з рота навіть у тому випадку, якщо людина абсолютно точно не вживала спиртного. Помітили подібне — швидко до лікаря. Це може бути симптомом серйозних порушень обміну речовин, зокрема діабету.

За матеріалами

Що кожна мама хоче на свято? 10 недорогих подарунків

12 фактів про те, чи варто робити щеплення: Алергія, аутизм та фарммафія