Маніфест на кожен день від неповторного Дейла Карнегі

Саме сьогодні…

1. Саме сьогодні я буду щасливий. Це означає, що я слідом за Аврамом Лінкольном скажу собі: “Більшість з нас щасливі рівно настільки, наскільки хочуть бути щасливими”. Щастя виходить зсередини, зовнішні подразники не мають до нього ніякого відношення.

2. Саме сьогодні я буду рахуватися тільки з тим, що є насправді, і не буду примушувати навколишній світ рахуватися з моїми бажаннями. Я буду приймати мою сім’ю, мою роботу і мою долю такими, які вони є, і постараюся відповідати їм.

3. Саме сьогодні я подбаю про свій організм. Я зміцню його фізичними вправами, дбайливим ставленням до свого тіла, правильним харчуванням. Я припиню обтяжувати його шкідливими надмірностями. Я хочу зробити його ідеальною машиною для виконання моїх потреб.

4. Саме сьогодні я постараюся розвинути свій інтелект. Я постараюся дізнатися що-небудь цінне. Я змушу свій мозок працювати і прочитаю що-небудь таке, що вимагає розумового напруги і концентрації думки.

5. Саме сьогодні я займуся вдосконаленням своєї душі. Для цього від мене потрібно три вчинки. Я зроблю кому-небудь приємне, але так, щоб про це ніхто не дізнався. І я зроблю дві справи, які мені страшенно не хочеться робити, — просто заради тренування волі, як казав Вільям Джеймс.

6. Саме сьогодні я постараюся бути приємною у всьому людиною. Я подбаю про свій зовнішній вигляд, постараюся краще одягнутися, м’якше говорити і чемніше поводитися з оточуючими, бути щедрим на похвалу, утримуватися від критики і причіпок до оточуючих — і вже, звичайно, від настанов кого-небудь на шлях істинний.

7. Саме сьогодні я постараюся жити лише одним днем, утримуючись від навали на себе відразу всіх своїх проблем. За ці дванадцять годин я можу зробити кілька конкретних справ, найбільш важливих на сьогодні, які, залиш я їх на потім, мучили мене б все життя.

8. Саме сьогодні я складу собі розклад дня. Я напишу, що мені потрібно буде робити в кожну певну годину. Можливо, мені не вдасться строго слідувати цьому розкладу, але, принаймні, він позбавить мене від двох найлютіших бід на світі — поспіху і нерішучості.

9. Саме сьогодні я виділю півгодини для відпочинку і релаксації. Добре, якщо ці спокійні півгодини я іноді буду думати про Бога — це додасть моєму життю відчуття перспективи.

10. Саме сьогодні я припиню боятися. Менше всього я буду боятися бути щасливим, боятися насолоджуватися всім прекрасним, що є в цьому світі; уникатиму боятися любити і вірити в те, що мене теж люблять. Я буду думати і діяти, як щаслива людина, і я відчую себе щасливим.