Паїсій Святогорець: невдячна людина – сумна людина

Людина, яка має всі блага – і матеріальні, і духовні, а вона не дякує Богу, а лише бурчить і нарікає, готує собі місце в пеклі.

Людина, задоволена усім – це людина, яка знає слово вдячність.

Цікаве
Loading...

— Чому забезпечені люди так часто відчувають страх та сум?

— Якщо перед вами стоїть людина, яка відчуває сильний страх, сум чи печаль, знайте – вона не знає Бога.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Людина роздумує над тим, чим Господь їі обдаровує і просто радіє цим.

Коли людина невдячна – їй нічим не догодиш, вона незадоволена та без приводу нарікає. Наприклад, не хоче вона, щоб світило сонце – починає дути холодний північний вітер. Не хоче тепла – мерзни від холоду!!

— Отче, що ви маєте на увазі?

— А те,  якщо ми не цінуємо того, що нам дає Бог, жаліємося на життя, проклинаємо його – Всевишній посилає нам випробовування. Тепер нам вже не до жартів.

Послухайте мене: той, хто має такі погані нахили до буркотіння та нарікання дістане від Господа такого потиличника, щоб мати змогу ще за життя хоч частково спокутувати провину.

Ну, а якщо Бог вирішить не давати йому такого покарання – справи кепські, адже він буде віддавати борги вже на тому світі.

— Отже, нарікання можуть стати звичкою?

— І стають звичкою, адже одне нарікання породжує інше, перше буркотіння перекликається з наступним. Та людина, яка сіє скарги – пожне скарги, збере страхи. А та, котра сіє благословення, отримає божественну радість та вічне щастя.

Буркотлива людина ніколи не відчує всіх Божих ласк. Саме тому ласка небесна відходить від нього, а натомість приходять спокуси. Вони йдуть за ним назирці і життя летить шкереберть.

Натомість вдячну людину Господь сам випереджує зі своїми дарами.

Невдячність – важкий гріх, який засудив сам Ісус Христос: Хіба не десять очистилось? Де ж дев’ять? (Лк, 17,17) – запитав він прокаженого, що повернувся з подякою. Христос очікував вдячності не для себе, а для них, адже вона стала б, насамперед, їм корисною.

За матерілами

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Back to top button
Close