in , ,

10 дивовижних фактів про наш взаємозв’язок з собаками

Собаки завжди були нашими супутниками протягом десятків тисяч років. Вони їдять з нами, сплять в наших ліжках і красуються на сімейних фото. Дружба між Homo sapiens і Canis lupus familiaris призвела до низки дивовижних наслідків для обох видів. Хочете дізнатися більше про те, як ми допомагали один одному на цьому шляху?

1. Зміцнення імунітету

Життя з собаками знижує ризик виникнення астми, імунних розладів і алергічних реакцій у дітей. Деякі дослідження навіть говорять про те, що плюси наявності собаки можуть починати свій вплив на малюка вже в утробі матері.

2. Посилення концентрації уваги

Фото вашого вихованця може принести дуже багато користі. В одному експерименті 2012 року люди, які розглядали фотографії цуценят, набрали більше балів в завданнях, що вимагають більш пильної уваги. Фотографії літніх собак, однак, були менш ефективними. Дослідники припускають, що цуценята стимулюють певний тип позитивних емоцій і розумову активацію.

3. Прагнення до визнання і похвали

Собаки – це соціальні тварини, і тому вони змогли з нами, людьми, ужитися. І як тільки ми їх приймаємо в свій будинок, вони дійсно починають переживати про те, що ми про них думаємо. Експерименти з собаками і їх власниками показали, що коли собакам дають вибір між їжею і похвалою, більшість обирає похвалу.

4. Більше веселощів і спілкування

Проведення часу з собаками може полегшити напругу і стрес. Це особливо актуально в ситуаціях, коли ви перебуваєте під тиском або в стресових ситуаціях, які можуть бути спровоковані кризами, стихійними лихами або надмірним робочим завантаженням.

5. Здорове серце

Зниження стресу може мати довгострокові переваги для здоров’я, включаючи зниження артеріального тиску і зменшення ризику серцевих захворювань. Це працює навіть в невеликих дозах: просто погладьте собаку протягом декількох хвилин. Цей процес посилає заспокійливі сигнали в мозок і розслабляє нервову систему.

6. Міжвидова емпатія

Тисячоліття, проведені пліч-о-пліч з людьми, мали істотний вплив на мозок собак. Одне дослідження 2016 року показало, що собаки можуть «зчитувати» і реагувати на емоції на людських обличчях, причому навіть на фотографіях. Це особливо кумедно, з погляду на відмінності в мові тіла між нашими двома видами. Собаки не посміхаються, але вони відмінно знають, що означає посмішка на обличчі господаря.

7. Фізичне навантаження

Лай і метушня собаки біля дверей змушують вас встати і випустити її назовні. Зі зрозумілих причин власники собак волею-неволею отримують більше фізичне навантаження, ніж інші люди. Це, в свою чергу, також може знизити рівень стресу і поліпшити здоров’я серця.

8. Вивчення мови

Вербальна мова, як і мова тіла, різко відрізняється між нашими двома видами, але це не заважає собакам намагатися зрозуміти нас. Серія угорських експериментів з використанням МРТ-сканерів показала, що мозок собак реагує на людські голоси: вони відмінно розрізняють як позитивні слова, так і позитивний тон. До речі, вони вловлюють хороші слова, навіть сказані нейтральним тоном. Між іншим, ми теж навчилися розуміти тональність їх гавкоту.

9. Спокійне і комфортне життя

Доброю новиною для собак є те, що приручення дало їм джерело їжі, дім і спілкування. Погана новина в тому, що все це комфортне життя трохи притупило їхні відчуття. У порівнянні з вовками, у домашніх собак ослабли і слух, і нюх. Вони просто еволюціонували і один набір навичок виживання (співіснування з людьми) став переважати над іншим (почуття).

10. Генетичний зв’язок

Зв’язок між нами і нашими собаками цілком реальний навіть на рівні ДНК. Виявляється, що у самих товариських домашніх собаках є генетичні мутації, які зробили їх більш прив’язаними до людей. За словами експертів, без цих мутаційних процесів ми, можливо, ніколи не змогли б собак повністю одомашнити.

Українські звички, які шкодять дружбі та кар’єрі в США.

Як захистити українську мову?