in , ,

10 кар’єрних уроків, які ми отримуємо занадто пізно

© playbuzz.com

Легко дивитися на людей, у яких кар’єра йде в гору пропорційно з зарплатою, і заздрісно зітхати. Складніше зупинитися і задуматися про те, що ж пішло не так, і зуміти вчасно це виправити.

1. Життя коротке

Як би банально це не звучало, але у вас завжди є вибір. І своє коротке життя не варто витрачати на те, щоб працювати на ненависній роботі або слухатися начальника-самодура. Вам здається, що ще можна піти на угоду зі своєю совістю заради грошей, поки ви не знайшли іншу роботу. Це зрозуміло: нам всім потрібні гроші, а сидіти без діла і зовсім соромно. Не звикли ми до такого, нам роботу подавай.

Але ви не знаєте, скільки ще проживете. І не можете дозволити собі таку розкіш, як бездумна трата часу на справу, що приносить приниження, страждання і жаль. Постарайтеся подолати страхи і прийняти можливі складності. Починайте змінювати кар’єру в кращу сторону.

2. Налагоджуйте зв’язки

Всі ці збори, зустрічі, корпоративні вечірки та інші заходи, названі модними іноземними слівцями, означають одне і те ж. Ви повинні провести якийсь час разом зі своїми колегами, обговорюючи роботу або займаючись спільною справою. Незважаючи на те що подібні заходи здаються нудними або навіть чужорідними, вам варто приділяти їм більше уваги.

Багато успішних людей мають дуже широке коло спілкування. Чим більше часу ви приділите тому, щоб знайомитися з професіоналами, тим успішніше ви будете.

3. Не жертвуйте здоров’ям заради кар’єри

Відчуття драйву від роботи змушує нас забути про все, зловити хвилю натхнення і приділяти завданням неймовірну кількість часу. Така поведінка призводить до вигоряння, серйозних проблем зі здоров’ям, стресу і перевтоми.

Вам було б легше залишатися здоровим, ніж потім займатися лікуванням.

Здоров’я дорожче грошей. Це прислів’я не втратило актуальність. Запишіть цю пораду і тримайте її перед очима кожен день.

4. Монітор і папір — це не найкраще, що з вами траплялося

Можете уявити собі таку картину. Ви нарешті зібралися зі своїми старими друзями і за келихом пива починаєте ностальгувати: «А пам’ятаєш, як ти сидів і дивився в монітор ГОДИНАМИ! Пам’ятаєш? А як я колись 18 годин в Slack листувався за проектом. Були ж часи!»

Ось і нам таке важко уявити. У світі, де без технологій вже не обійтися, краще трапляється не за межами зони комфорту, а за межами екрану.

5. Не припиняйте вчитися

Технології крадуть не тільки наш час і увагу, але і відчуття реальності. Коли Google і енциклопедії під рукою, легко відчути себе розумним. Але це лише видимість. Вам не можна розслаблятися і зупинятися в навчанні. Світ рухається вперед з шаленою швидкістю, і, якщо ви в якийсь момент подумаєте: «Вистачить вчитися», ось тут і програєте.

Не зупиняйтеся. Якщо можна і зайця навчити курити, то й ви зможете зрозуміти навіть самі сучасні віяння і технології. Але для цього потрібно захотіти ним навчитися.

6. Не зациклюйтеся на чомусь одному

Коли будете вчитися, не концентруйте увагу на одній сфері або дисципліні. Обов’язково пробуйте нові для себе заняття.

Вимагайте різноманітності. Тільки так ви зможете зрозуміти, до чого саме лежить душа. Тільки так ви зможете дізнатися, в чому ви вдалі.

Крім того, у вас буде кілька професій на вибір. Адже не за горами той момент, коли водіїв таксі замінять автопілоти, а фахівців по роботі з клієнтами — чат-боти. Багатьом доведеться шукати іншу роботу.

7. Разом простіше досягати цілей

Яким би вовком-одинаком ви не були, доведеться прийняти ще одну пораду на віру: в команді працювати набагато простіше, результативніше, швидше. Якою б прекрасною і геніальною не була ваша ідея, вам просто необхідні ті, хто візьметься за її виконання.

8. Переживаннями справі не допоможеш

Протиотрута страху і апатії — пошук рішення та дія. Якщо ви проводите дуже багато часу за тим, що просто боїтеся запропонувати свою ідею або представити результати своєї роботи, от вам привід для роздумів. Хтось зробить це за вас.

Знаєте, що гірше страху? Гіркота від того, що ви упустили свій шанс.

Вам необхідно йти до своєї мрії. Не бійтеся. Дійте.

9. Програти не означає здатися

Не поспішайте ставити на собі клеймо невдахи і опускати руки. Заїжджена фраза про те, що кожна невдача — це нова можливість, може вам і не подобається, але обов’язково знадобиться. У нас не прийнято хвалитися своїми провалами. Але витягати з них користь доведеться навчитися. Інакше ви зупинитеся в професійному розвитку і ніколи не досягнете успіху.

10. Щастя — це подорож, а не пункт призначення

Ми завжди думаємо щось на кшталт: «Ось схудну — буду щаслива», «Ось отримаю підвищення і нарешті стану щасливим». Але це такий спосіб обдурити себе. Якщо ви не вмієте бути щасливим, то і велика зарплата не допоможе.

Щастя — це звичка і справа вибору. Незалежно від ситуації.

Багато люди залишаються щасливими незважаючи на скромні умови життя, важку роботу чи несприятливі обставини. Вони продовжують розвиватися і рухатися вперед. Вам варто робити так само.

Дорогу здолає щасливий той, хто йде.

Фото заголовку
За матеріалами

Сподобалось?

14 кухонних хитрощів, якими користуються шеф-кухарі в ресторанах

Знайомтесь: український Сальвадор Далі

Back to Top

Log In

Or with username:

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

To use social login you have to agree with the storage and handling of your data by this website.

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.