10 незвичайних книжок для тих, хто не боїться ламати свідомість

1. Кадзуо Ісігуро – “Не відпускай мене”

© blog.yakaboo.ua

Тридцятирічнa Кеті згадує своє дитинство в привілейованій школі Хейлшем, повне дивних недомовок, половинчастих одкровень і прихованої загрози.

Це роман-притча, це історія кохання, дружби і пам’яті, це граничне уречевлення метафори “служити всім життям”.

2. Іен Мак’юен – “Субота”

© encyclopediabooks.kiev.ua

Відомий нейрохірург Генрі Пероун цілком задоволений життям: він зумів реалізуватися в професії і у нього прекрасна сім’я. Проте одного разу вранці він потрапляє в історію, яка має несподіване і трагчне продовження. Дорожня пригода, знайомство з дивним злочинцем – і ось уже в його багатому домі з’являється непроханий гість, який загрожує життю Пероуна і його близьких …

Цікаве
Loading...

3. Зеді Сміт – “Про красу”

© metro.co.uk

У своєму новому романі Зеді Сміт оповідає про двох університетських професорів – ворогів. Белей і Кіпс, чиї сім’ї виявляються тісно пов’язаними одна з одною.
У будинку Белей, в Бостоні, сповідують ідеї рівності всіх людей, безперечна перевага демократії, всі модні теорії про мистецтво, нехтують ідеєю багатства і зневажають політику. У будинку Кіпс говорять про реальну політику, про гроші, про економіку, оголошують рівність міфом, а мультикультуралізм – модною вигадкою. Це протистояння призводить до багатьох трагікомічних подій … Це роман про любов, про розуміння того, що є краса.

4. Дж. М. Кутзее – “Повільна людина”

© goodreads.com

В результаті автомобільної аварії фотографу Полу Рейменту ампутують ногу, і життя його різко змінюється … Пол відмовляється від протеза, не в силах прийняти психологічно цю штучну частину тіла, і повертається з лікарні в свою холостяцьку квартиру, потрапляючи в повну залежність від чужих людей. І тут йому здається, що медсестра, яка найнята для догляду за ним, – його ангел-спаситель. Він закохується в іммігрантку з Хорватії, численна родина якої поступово заволодіває і його душею, і його грошима …
Непроста історія любові, самотності, глибока і пронизлива, – такий новий роман нобелівського лауреата Дж.М.Кутзее.

5. Філіп Рот – “Змова проти Америки”

© goodreads.com

Історія невеликого містечка на Східному узбережжі часів Другої світової війни. Автор дозволив собі лише одне припущення – на президентських виборах в США перемагає не Рузвельт, а його суперник Ліндберг, в результаті чого в Білому домі приходять до влади фашисти.

6. Девід Мітчелл – “Хмарний атлас”

© darchwonders.wordpress.com

“Хмарний атлас” подібний до дзеркального лабіринту, в якому перекликаються, нашаровуючись один на одного, шість голосів: нотаріуса середини дев’ятнадцятого століття, що повертається в США з Австралії; молодого композитора, змушеного торгувати душею і тілом в Європі між світовими війнами; журналістки в Каліфорнії 1970-х, яка розкриває корпоративну змову; дрібного видавця – нашого сучасника, який примудрився зірвати банк на бандитській автобіографії “Удар кастетом” і біжить від кредиторів; клона-прислуги з підприємства швидкого харчування в Кореї – країні, де переміг кіберпанк; і гавайського козапаса на заході цивілізації.

7. Сірі Хустведт – “Що я любив”

© readandlove.com

Нью-йоркський професор-мистецтвознавець Лео Герцберг згадує своє життя і багаторічну дружбу з художником Біллом Векслером. Любовні захоплення, шлюби, розлучення, підростаючі діти і трагічні події, що повністю міняють звичний хід життя, – енергійні дії в романі Хустведт гармонійно поєднується із проникливою лірикою і глибокими роздумами про мистецтво, психологію та про одвічний конфлікт батьків і дітей. Віртуозно балансуючи на грані між трилером і філософським романом, письменниця створює багатовимірне і багаторівневе полотно, так само привабливе як для “наївного” читача, так і для любителя інтелектуальної прози.

8. Марк Геддон – “Дивний випадок із собакою вночі”

© uk.wikipedia.org

Оповідач і головний герой роману – Крістофер Бун. Йому п’ятнадцять років, і він страждає аутизмом. Він знає математику і зовсім не знає людей. Він не виносить дотиків до себе, ненавидить жовтий і коричневий кольори і ніколи не ходив далі, ніж до кінця вулиці, на якій живе. Однак, виявивши, що вбита сусідська собака, він затіває розслідування і відправляється в подорож, яке незабаром переверне все його життя. Марк Геддон з лякаючою переконливістю змальовує емоційно розбалансовану свідомість аутиста, відкриваючи нову для літератури територію.

9. Жозе Сарамаго – “Двійник”

© petro-petro.blogspot.ru

Герой «Двійника» Тертуліан Максімо Афонсо – вчитель історії, середніх років, розведений. Одного разу за порадою колеги він бере в прокаті відеокасету з комедією «Наполегливий мисливець підстрелить дичину» – і виявляє, що виконавець однієї з епізодичних ролей, навіть не згаданий в титрах, схожий на нього як дві краплі води. Пошук цієї людини обертається для Тертуліан манією, подорожжю в саме серце метафізичної темряви …

10. Вільям Тревор – “Історія Люсі Голт”

© seenandsaid.blogspot.ru

Подружжя Голт змушені покинути свій будинок в Ірландії і відправитися в довге вигнання. Але на рідній землі залишається їх дев’ятирічна дочка, яку вважають загиблою за трагічним збігом обставин. Перед нею – довге життя …
Дивовижна історія, яка обманює все читацькі очікування і прикидається при цьому “простою хорошою прозою”. Вільям Тревор, один з найвідоміших сучасних англійських письменників, подарував нам неквапливу, позбавлену зовнішніх ефектів притчу, в яку вкладається все двадцяте століття.

За матеріалами uainfo.org

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close